Vīriešu izlase 19.08.2021 17:15

EČ U19:Latvija uzvar un pusfinālā spēlēs ar Melnkalni

85-JBS_7874

Šodien otro spēli Eiropas čempionātā B divīzijā aizvadīja U19 vīriešu izlase. Mūsu pretinieki Luksemburgas valstsvienība. Šīs spēles likme bija – iekļūšana labāko četriniekā. Latvijas izlase to iespēja, pieveicot Luksemburgas izlasi ar rezultātu31:28 (17:18). Rezultatīvākais spēlētājs Latvijas izlases sastāvā ar 15 gūtajiem vārtiem – Endijs Kušners. Par spēles vērtīgāko spēlētāju Latvijas izlases sastāvā tika atzīts Mārtiņš Ozoliņš.

Luksemburgas izlases galvenais treneris Maiks Handške (Maik Handschke) pēc spēles atzina, ka Latvijas izlase šo uzvaru bija pelnījusi:
“Mēs esam nedaudz vīlušies. Mēs cerējām, ka spēsim uzvarēt šo spēli, un, ka spēsim ilgāk noturēt spēli  punkts punktā. Aizsardzībā ar lielāko daļu uzdevumu tikām galā ļoti labi, uzbrukumā gan neveicās tik labi. Otrajā puslaikā mūsu spēle nedaudz apstājās. Tāpat mēs nespējām tikt galā ar pretinieku ātrajiem pret uzbrukumiem un ātrā centra izspēlēm, kā to spējām izdarīt pirmajā puslaikā. Tas bija spēles izšķirošais punkts. Apsveicu Latvijas komandu ar pelnītu uzvaru.”

Latvijas izlases galvenais treneris Arnolds Straume:
“Mēs bijām paredzējuši smagu spēli, bet mēs zinājām, ko viņi darīs šajā spēlē. Treniņos izgājām visām lietām cauri, tomēr kad sākās spēle, nespējām apturēt viņu uzbrukumu. Mēs mocījāmies (cīnījāmies) 45 minūtes, tad pamainījām šo to aizsardzībā un, tas deva augļus. Mēs spējām izmantot mūsu izdevības. Spēle nebija viegla, bet mēs esam ļoti priecīgi par izcīnīto uzvaru un mums jāgatavojas nākamajām spēlēm.”

Savukārt Latvijas izlases spēles vērtīgākais spēlētājs Mārtiņš Ozoliņš bija ļoti lakonisks savā komentārā par spēli:
“Man ir tikai viens teikums, ko teikt – Mēs neesam tikai komandas biedri, mēs esam ģimene. ”

Rezultatīvākie:
Latvija – Usāns 2, Serafimovičš 3, Geislers 3, Juzups 1, Rogonovs 3, Grebeņņikovs 4, Kušners En., 15
Luksemburga – Kirsch 4, Bonnefoux 1, Hodzic 4, Trierweiler 1, Kremer 3, Peters 7, Radoncic 7, Brittner 1

Rīt Endijs Kušners un Mārtiņš Ozoliņš piedalīsies EHF rīkotajā projektā “Respect Your Talant”, bet sestdien, 21. augustā, Latvijas izlasei, plkst. 17:00, pusfināla spēle ar Melnkalni.