Veterāni 13.05.2020 20:35

Dzimšanas dienu atzīmē Latvijas handbola leģenda Harijs Čebrikovs

1589391314.jpg

Latvijas Handbola federācija (LHF) sirsnīgi 83. dzimšanas dienā sveic vienu no mūsu sporta veida leģendām Hariju Čebrikovu! Novēlam stipru veselību, dzīvesprieku, enerģiju un neizsīkstošu mīlestību pret handbolu. 

Harijs Čebrikovs ir Latvijas handbola zīmols. Sportista karjeru viņš sāka kā basketbolists, taču pēc tam pievērsās citam sporta veidam un nu vairāk nekā 50 gadus veltījis savai vienīgajai mūža mīlestībai – handbolam. Pats būdams spēlētājs, treneris, kā arī tiesnesis un delegāts, Harijs Čebrikovs paaudžu paaudzēs izaudzinājis gan handbola trenerus un spēlētājus, gan tiesnešus. Trenera statusā savu nozīmīgāko panākumu viņš guva 1967. gadā, kad kopā ar "Daugavu" izcīnīja bronzas medaļas PSRS čempionātā.

Harijs Čebrikova pazīstamākie audzēkņi ir Valdis Rozentāls, Andris Gulbis un Māris Gulbis, kas kopā ar Maskavas "CSKA" komandu kļuvis par trīskārtēju PSRS čempionu. Trenera arodā Čebrikovs darbojas joprojām, vadot 1.līgas komandu "RTU-Seniori".

No 1993. līdz 1997. gadam Čebrikovs bijis LHF prezidents, šobrīd ir LHF goda biedrs. Tāpat viņš saņēmis balvu par mūžu ieguldījumu Latvijas handbolā, kā arī Eiropas Handbola federācijas apbalvojumu. Jāpiemin, ka 2019. gadā "Rīgas sporta laureāts 2019" svinīgajā pasākumā Harijs saņēma balvu par mūža ieguldījumu sportā