Izlases Vīriešu izlase 21.11.2020 12:40

Dudem un “Limoges” neizdodas izcīnīt sesto uzvaru Francijas augstākajā līgā

1605955241.jpg

Vakar, 20. novembrī, Latvijas izlases spēlētāja Ingara Dudes pārstāvētais Francijas augstākās handbola līgas klubs “Limoges” aizvadīja izbraukuma spēli pret Denkerkas “Grand Littoral”. Šajā mačā pārāki izrādījās mājinieki un ar rezultātu 32:28 pieveica “Limoges”.

Jau no pašas spēles sākuma virsroku guva Denkerkas “Grand Littoral” spēlētāji un jau puslaika vidū viņiem izdevās iegūt četru vārtu pārsvaru – 7:4. Vairākas neveiksmīgas epizodes “Limoges” izpildījumā neļāva atgūties, un puslaika turpinājumā lēnām mājinieki pārsvaru turpināja palielināt. Līdz ar to pirmais puslaiks noslēdzās ar rezultātu 19:11.

Ingars Dude bija redzams laukumā līdz pirmā puslaika vidum, pēc tam atgriezās tikai spēles beigu daļā: “Jā, pirmajā puslaikā nospēlēju pirmās 15 minūtes aizsardzību un pusātros uzbrukumus. Otrajā puslaikā atrgriezos uz atlikušajām 15 minūtēm, kur arī epizodiski spēlēju uzbrukumā. Tas gan vairāk bija brīžos, kad mēģinājām spēlēt vairākumā septiņi pret seši”, atzīmē Dude.

Komentējot “Limoges” trenera izdarītās maiņas, Ingars Dude saka: “Mūsu treneris izdara ļoti daudz maiņu un rotāciju, tāpēc arī šāda veida maiņas nav pārsteigums. Brīžam, protams, neizprotami, bet viņš savā stratēģijā izmanto visus komandas spēlētājus.”

Otro puslaika sākumu abas komandas aizvadīja ļoti līdzīgi. Nevienai no komandām neizdevās ne samazināt, ne palielināt rezultāta starpību. 

Puslaika vidū Ingara Dudes pārstāvētajai “Limoges” izdevās vairākas veiksmīgas epizodes, samazinot rezultāta starpību līdz četriem vārtiem – 26:22. Lai gan rezultāta starpība brīžiem palielinājās, brīžiem samazinājās, viesi mērķtiecīgi mēģināja atgūt iekavēto. Spēles 53. minūtē pie nu jau trīs vārtu starpības mājinieku treneris bija spiests pieprasīt pārtraukumu, lai neizlaistu spēli no rokām. 

56. minūtē pēc veiksmīga “Limoges” spēlētāja Dragana Gajica metiena viesiem izdevās panākt pat divu vārtu starpību, tomēr jau nākamajā epizodē otro divu minūšu noraidījumu šajā spēlē saņēma Ingars Dude, atstājot komandu mazākumā.

Lai gan Dudes komandai mača izskaņā bija vairākas epizodes, kurās mēģināt izcīnīt uzvaru, Denkerkas “Grand Littoral” vārtsargs Samir Bellahcene lieliski darbojās vārtos, neļaujot šādam scenārijam attīstīties. Spēle noslēdzās ar mājinieku uzvaru (32:28).

Kopumā, domājot par aizvadīto spēli, Dude atzsīst, ka lielākā problēma ir bijusi tieši precizitātes trūkums: “Nepacietīgi spēlējām un līdz ar to nesametām daudzus brīvos metienus. Lai gan pretiniekiem arī bija kļūdas, viņu precizitāte bija daudz augstāka. Principā, ja viņi noslēdza uzbrukumu ar vārtiem, tad mēs savas iespējas neizmantojām. Kaut kas visu laiku pietrūka – lai gan beigās metām vairāk iekšā, tomēr atkal neiemetām tajos brīžos, kad bija iespēja salauzt spēli.”

Rezultatīvākais Denkerkas “Grand Littoral” rindās bija Kornels Nagijs ar kopumā gūtiem astoņiem vārtiem, bet “Limoges” Mike Braseleurs guva deviņus vārtus. Dude šoreiz palika bez gūtiem vārtiem, bet, aktīvi darbojoties aizsardzībā, nopelnīja divus divu minūšu noraidījumus.

“Spēles gaitā divas reizes dabūju divu minūšu noraidījumu – vienu reizi pirmajā puslaikā un otru jau pašās spēles beigās. Tās epizodes tādas īsti nekādas, šķiet, ka otro noraidījumu tā īsti pat uz mani nevajadzēja attiecināt. Tomēr tas nebija izšķirošais”, savus noraidījumus komentē Ingars.

"Limoges" komandai šosezon šis bija trešais zaudējums.Francijas augstākās handbola līgas turnīra tabulā pēc aizvadītām deviņām spēlēm šobrīd tā ierindojas otrajā vietā, uzreiz aiz Daiņa Krištopāna pārstāvētā Parīzes “Saint-Germain”. Kopumā “Limoges” izdevies izcīnīt piecas uzvaras, vienu reizi spēlēt neizšķirti, kā arī piedzīvot trīs zaudējumus.

Nākamo spēli “Limoges” aizvadīs savās mājās, 27. novembrī, tiekoties ar šī brīža turnīra tabulas pirmspēdējo komandu “US Ivry”.