Mūsējie ārzemēs 10.09.2021 12:03

DUDE UN KRIŠTOPĀNS – “Début de saison”

Ingars DUDE Limoges

Ar spēlēm šodien un rīt savu sezonu Francijas augstākajā līgā sāks Ingars Dude un Dainis Krištopāns.
Šovakar, plkst. 19:00 Daiņa Krištopāna Paris Saint Germain (PSG) Parīzē tiksies ar Istres komandu, savukārt rīt plkst. 19:00 Ingara Dudes Limoges izbraukumā spēlēs pret PAUC komandu.

Daiņa KRIŠTOPĀNA komentārs
“Vasaras posms pagāja ļoti ātri, neteikšu, ka bija viegli, bet viss ir beidzies un šodien ir pirmā spēle. Mūsu sastāvā nekas nav mainījies, viens izīrētais jaunais spēlētājs ir atpakaļ, bet tā nekas cits nav mainījies.” Par komandas mērķiem, Dainis stāsta, ka par to pat neviens nerunā, visam jābūt skaidram tāpat: “Protams, mērķis ir uzvarēt Francijā, un EHF Čempionu līgā tikt līdz Final 4. Par to netiek runāts un, tas netiek atsevišķi apspriests, tas visiem ir skaidrs. No komandas prasa maksimumu. Par maniem individuālajiem mērķiem, redzēsim vēl, mums bija četras pārbaudes spēles – trīs ar olimpiešiem, viena bez. Pagaidām izskatās, ka būs labāk kā aizvadītajā sezona, bet, lai sākas spēles, tad redzēsim, kādas lomas kuram ir, un kā kurš jūtas.” Dainis norādīja arī uz to, ka Olimpisko spēļu dēļ, komandas gatavošanās posms ir bijis atšķirīgs: “Sezona solās būt ļoti interesanta, jo mēs katrs esam pavisam dažādos posmos, tie, kas izgāja sagatavošanos posmu un tie, kas spēlēja Olimpiskajās spēles, tās ir divas dažādas fiziskās un arī emocionālās formas. No Olimpiskajām spēlēm viņi atbrauca saguruši, bez fiziskās sagatavotības, viņiem īsti sezona nebija beigusies, kad nākamā jau klāt. Turpretim mums otrādi, mums vasaras sākums bija brīvs, mazliet atpūtāmies, un pēc tam izgājām cauri vasaras sagatavošanās posmam. Bet pirmās spēles parādīs un visu noliks “savos plauktiņos”, tādēļ negribas iezīmēt kaut kādas lomas. Es izmantošu savu spēles laiku, pārējais būs redzams laukumā.” Tāpat Dainis uzskata, ka šī sezona būs ļoti smaga: “Būs ļoti daudz spēļu, Francijas līga, EHF Čempionu līga un arī Francijas Kausa spēles, līdz ar to sezona solās būt smaga, it sevišķi tādēļ, ka mūsu olimpieši nedabūja atpūtu, tas noteikti atstās iespaidu uz sezonu kopumā.”

Ingara DUDES komentārs
Ingars atzīst, ka sagatavošanās posms aizritējis veiksmīgi: “Kopumā sagatavošanās ilga sešas nedēļas, man pašām šķiet, ka šogad bija mazāk un vieglākas intensitātes treniņi, līdz ar to man nešķita, ka bija ļoti grūts sagatavošanās cikls. Iespējams mūs vairāk taupīja un nevēlējās “nodzīt”. Bijām Andorā – kalnos, uz nedēļas nometni, tāpat aizvadījām septiņas pārbaudes spēles, visas spēles bija ar pirmās līgas komandām. Sagatavošanas posma spēlēs pats spēlēju ļoti daudz, jo abi līnijas spēlētāji guva vieglas traumas, tādēļ spēlēju gan uzbrukumā, gan aizsardzība.” Taujāts par savām sajūtām un gatavību, Ingars saka: “Jūtos droši, jūtos labi, varbūt neesmu pašā labākajā formā, bet viss ir kārtībā. Mūsu komandai sagatavošanās posms pagāja bez lielām traumām, man pašām gan bija nelielas problēmas ar muguru, bet komandas mediķu personāls ar to ātri un profesionāli tika galā. Esmu gatavs sezonai.” Kad sazinājāmies ar Ingaru viņš bija ceļā uz rītdienas spēli: “Šobrīd pošamies ceļā uz spēli, šis ir garais izbraukums pret ļoti spēcīgu pretinieku. Šogad mūsu mērķis ir neskatoties uz pretinieku, ņemt no katras spēles maksimumu, mēs ejam uz visu. Nešķirojam spēles un pretiniekus, uz katru spēli ejam kā uz pēdējo.  Kluba mērķi ir saglabāt vietu virslīgā un 2-3 gadu laikā nostiprināties līgas vidus daļā, lai ir stabili rezultāti un nav stresa par “izkrišanu”. Pēc pagājušās sezonas daudzi spēlētāji saprata arī to, ka tas ir reāli. Mērķis ir vismaz desmitnieks. ” Par savu lomu komandu Ingaram jautājumu nav, jo tā ir nemainīga: “Mani pienākumi ir tādi paši kā aizvadītajā sezonā – ļoti daudz spēlēšu aizsardzībā, atsevišķās epizodes vajadzēs “aizlāpīt” uzbrukumu. Šosezon izskatās, ka spēlēšu krietni vairāk, arī uzbrukumā. Pagājušajā sezonā mans spēles laiks varēja svārstīties no 5 – 40 minūtēm, bet šosezon izskatās, ka tas būs stabilāks.” Tāpat Dude pastāstīja par izmaiņām komandas sastāvā: “Esam pastiprinājušies ar labiem spēlētājiem, visi runā franču valodā, līdz ar to problēmas ar iejušanos komandā nebija. Mums pievienojās arī spēlētājs, kurš tikko ar Barselonas komandu uzvarēja EHL Čempionu līgā – slovēnis Jure Dolenec. Komanda ir pastiprinājusies ļoti labi un pārbaudes spēles parādīja arī spēles kvalitāti.”

Francijas handbola līgas mājaslapahttps://www.lnh.fr
PSG komandas mājaslapa – https://en.psg.fr/psg-tv/handball
Limoges komandas mājaslapa – https://www.lh-handball.fr

Atsevišķas spēles būs iespējams vērot Francijas Handbols līgas Youtube kanālāhttps://www.youtube.com/c/LNHTV_handball
Spēļu kalendārs (TV vai Youtube) – https://www.lnh.fr/liquimoly-starligue/calendrier

*Début de saison – Sezonas sākums