Izlases Vīriešu izlase 02.12.2019 22:00

Dude līderis Francijas 2. līgā, ”Vardar” bez Krištopāna un Kuģa uzvarēt nespēj

ingarsdude.jpg

Latvijas nacionālās izlases handbolisti aizvadītajā nedēļas nogalē nav demonstrējuši to spilgtāko sniegumu dažādās Eiropas handbola līgās. Izcelt varētu Ingaru Dudi, kuram gan individuāli labs sniegums, gan komanda saglabājusi pirmo vietu Francijas 2. līgā. 

EHF Čempionu līgā Maķedonijas Skopjes “Vardar” turpināja savu neveiksmīgo posmu un ar rezultātu 29:38 savā laukumā piekāpās Ungārijas klubam “Telekom Veszprem”. “Vardar” gan bija jāiztiek bez latviešu palīdzības, jo gan Artūrs Kuģis, gan Dainis Krištopāns maču izlaida savainjumu dēļ, kas arī lielā mēŗā skaidro Skopjes pēdējā laika neveiksmīgos rezultātus. Kuģis jau ir soli, lai atgrieztos pilnvērtīgā darba režīmā, savukārt Dainis pēc atveseļošanās no potītes savainojuma iedzīvojās citās problēmās, taču varam nomierināt Latvijas handbola draugus, atklājot, ka tas nav nekas nopietns, un arī Dainis tuvākajā laikā būs atpakaļ laukumā. 

Neveiksmi Eiropas spēcīgākajā turnīrā piedzīvoja arī cita Latvijas nacionālās izlases handbolista Nila Kreicberga pārstāvētā Somijas čempione “Riihimaen Cocks”. Somu klubs viesos nespēja izrādīt nopietnu pretestību, Slovākijā atzīstot pretinieku pārākumu ar rezultātu 19:30. Arī individuāli Kreicbergam ne tā labākā spēle, jo latvietis izpildīja tikai vienu metienu pa vārtiem un vārtus neguva. Jāpiebilst, ka Nils šo spēli nepabeidza savainojuma dēļ un šobrīd ir izkritis no ierindas uz pāris nedēļām.

Vācijas 2. Bundeslīgā līderpozīcijas saglabājusi Ģirta Lilienfelda “HSC Coburg 2000”. Koburga savā laukumā diezgan droši tika galā ar “HSV Hamburg” – 35:29. Ģirts šajā spēlē gan nebija savas komandas spēles pieteikumā. Austra Tuminska “EHV Aure” savu skatītāju priekšā ar 34:28 apspēlēja “TUSEM Essen”. Austris bija pieteikts spēlei, taču ar rezultativitāti izcelties nespēja. 

Francijas pēc spēka 2. handbola līgā pirmo vietu turnīra tabulā saglabājusi līnijas spēlētāja Ingara Dudes “Limoges Hand 87”, kas čempionāta pēdējā spēlē viesos ar 28:25 pieveica “Pontault”. Ingars šajā spēlē realizēja visus trīs  izpildītos metienus pa vārtiem un nopelnīja arī vienu divu minūšu noraidījumu. 

Horvātijas spēcīgākajā čempionātā pārliecinošu uzvaru izcīnījusi Raivja Gorbunova “Umag”, savā laukumā ar 40:32 apspēlējot “Dubrovnik”. Raivis pa vārtiem meta trīs reizes, pretinieku vārtsargu pārspēja divas reizes. 

Vācijas 3. līgā uzvaru izcīnījusi Evara Klešnika “LIT Tribe Germania”, kas savā laukumā ar 25:22 uzvarēja “TSV GWD Minden II”. Latvijas izlases aizsardzības līderis šajā mačā ar vārtu guvumiem neizcēlās. Vārtsarga Edgara Kukšas “OHV Aurich” viesos ar 26:31 zaudēja “VfL Eintracht Hagen”.