Vīriešu izlase 19.01.2022 09:16

Divpadsmit labākās Eiropas komandas turpina cīņu par čempionu titulu

ned_cheer_2.v1

Eiropas čempionāta finālturnīrā aizvadītas visas apakšgrupu spēles un ir zināmas visas 12 komandas, kuras turpinās cīņu par čempionu titulu. Šajā divpadsmitniekā ir komandas, kuras ir sagādājušas lielākus un mazākus pārsteigumus, bet šķiet, turpmākas spēles kļūs tikai aizraujošākas.

A grupā jau pirms pēdējās spēles vietu čempionāta turpinājumā sev bija nodrošinājusi Dānijas izlase, savukārt Melnkalnes izlase to izdarīja spraigā cīņā, uzvarot Slovēnijas izlasi – 33:32.

B grupas izšķirošajās spēles Islandes izlase no turnīra ‘izslēdza’ mājiniekus ungārus (31:30), savukārt Nīderlande spēja pieveikt Portugāli un izkļūt no grupu turnīra fāzes – 32:31.

C grupā Francijas uzvarā pār Serbiju (29:25) un Horvātijas uzvara pār Ukrainas valstsvienību (38:25) nodrošināja abām izlasēm vietu čempionāta pamatturnīrā.

D grupā bija skaidrs, kuras divas komandas ‘dodas tālāk’, jautājums bija vienīgi, kura no viņām ‘ņems līdzi’ divus punktus no apakšgrupu turnīra. Šoreiz kaimiņu duelī veiksmīgāki bija Vācijas handbolisti, ar rezultātu 30:23 pieveicot Polijas izlasi.

E grupā Spānijas izlase jau pirms pēdējās spēles bija nodrošinājuši vietu EČ pamatturnīrā, otru ceļazīmi uz čempionāta turpinājumu savā starpā sadalīja Zviedrijas un Čehijas izlases. Šajā duelī abas komandas spēlēja neizšķirti – 27:27, līdz ar to apakšgrupu turnīru noslēdzot ar trim punktiem. Zviedrijas izlasei vietu Eiropas čempionāta turpinājumā garantēja labāka iemesti/ielaisto vārtu attiecība.

F grupā Krievijas izlase izcīnīja trešo uzvaru trīs spēlēs, ar rezultātu 36:27 pieveicot Slovākijas izlasi. Norvēģijas izlase izkļuva no apakšgrupu turnīra, uzvarot Lietuvas izlasi (35:29).

Grupu sadalījums

Interesanta statistika

  • Rezultatīvākais spēlētājs – Kay SMITS (Nīderlande) – 32 vārti
  • Ātrākais metiens – Mykola BILYK (Austrija) – 140 km/h
  • Ilgākasi spēles laiks – Mar Bjarki ELISSON (Islande) – 178 minūtes
  • Izdarītās piespēles – Luc STEIN (Nīderlande) – 694 piespēles
  • Ātrākais sprints – Dmytro ARTEMENKO (Ukraina) – 8.84 m/s
  • Noskrietā distnance – Sebastian FRIMMEL (Austrija) – 15,11 km

Izmantotie resursi: https://www.eurohandball.com/en/news/

Foto: https://www.eurohandball.com