Mūsējie ārzemēs 03.06.2021 11:06

Dainis KRIŠTOPĀNS – Francijas čempions!

Dainis.v1

Latvijas vīriešu izlases handbolists Dainis Krištopāns, kurš šogad pirmo sezonu aizvada Paris Saint-Germain (PSG) sastāvā, vakar vakarā kļuva par Francijas handbola līgas “Lidl Starligue” čempionu. Dainis tagad ir ne tikai Slovākijas, Baltkrievijas un Maķedonijas, bet arī Francijas čempions.

Šogad Francijas čempionu noskaidrošana, ir izvērtusies visai savdabīga, piemēram, Daiņa komandai šajā sezonā vēl ir atlikusi viena spēle, bet tā kā Parīzes komandas pārsvars ir citām komandām neaizsniedzams, Dainis un viņa pārstavēta PSG komanda ir kronēti par čempioniem.
Šaja sezonā Parīzes komanda ir aizvadījusi 28 spēles, gūstot 26 uzvaras, vienu reizi spēlējot neizšķirti un vienu reizi piekāpjoties pretinieku komandai. Dainis komandas sastāvā ir aizvadījis 27 spēles un guvis 69 vārtus.

LHF sveic Daini ar izcīnīto titulu. Sazinājāmies ar Daini personīgi, noskaidrojām, kā viņam šajā sezonā ir gājis.
Šajā sezonā Dainis mainīja ne tikai komandu, bet kļuva arī par tēti dēliņam. Dainis stāsta: “Ģimenei iet labi, šobrīd sieva ar dēlu atrodas Slovākijā (Daiņa sieva Dominika ir slovākiete), šajā laikā ceļošana ir apgrūtināta, tādēļ jau kādu laiku Parīzē esmu viens.” Uz jautājumu par to, kāda ir bijusi šī sezona gan fiziski, gan emocionāli, ņemot vērā arī ierobežojumus, Krištopāns saka: “Sezona fiziski un emocionāli bija visai smaga, bija pauzes, bija karantīnas, tas viss ietekmēja treniņu un spēļu procesu. Bija reizes, kad spēlei pret vienu komandu gatavojāmies trīs reizes, jo pirms kārtējās spēles, bija kāds saslimšanas gadījums.” Īsi handbolists sezonu raksturo: “Dīvaina sezona! Fiziski saraustīta, tādēļ sezonas beigās ir papildus nogurums. Emocionāli sākumā bija stress un pārdzīvojums, jo viss bija jauns, jauna komanda, bet šobrīd jūtos labi, esmu pie visa pieradis. Par savu lomu komandā, Dainis izsakās sev raksturīgajā piezemētībā, apdomājot atbildi: “Šobrīd man vairāk ir sanācis darīt melno darbu.”

Lai gan Francijas čempiona tituls ir izcīnīts, tas nebūt nenozīme, ka Daiņa un viņa komandas sezona ir galā, priekšā vēl Čempionlīgas Final 4. “Par Final 4 mēs vēl nebijām domājuši, lielāku uzmanību pievērsām Francijas čempionātam un punktu sakrāšanai, vēl ir atlikusi viena spēle vietējā čempionātā, bet tūlīt sāksim gatavoties Final 4. Šobrīd kaut kur stūrīti ir sajūtas par šīm spēlēm, bet no nākamās nedēļas, tām pievērsīsim visu uzmanību, tad arī būs pavisam cita sajūta un motivācija.”

Sarunas noslēgumā vaicājām Dainim par plāniem vasarā: “Vasarā braukšu pie ģimenes uz Slovākiju, jo dēliņam ir paredzētas kristības. Pēc tam ar ģimeni dosimies uz Latvijas pusi. Gadu neesmu bijis mājās – Ludzā, tāpēc atvaļinājumu šovasar pavadīšu Latvijā.”

LHF vēl Dainim panākumus Čempionlīgas Final 4 spēlēs un, lai vasarā, izdevusies atpūta kopā ar ģimeni.

Foto: en.psg.fr