Izlases Vīriešu izlase 14.09.2020 13:36

Dainis Krištopāns: “Eifeļa tornī vēl neesmu bijis – nav laika”

1600080840.jpg

Latvijas handbola izlases spēlētāja Daiņa Krištopāna pāreju uz Francijas čempionvienību “Paris Saint-Germain” (PSG) portāls handball-planet novērtēja par otru nozīmīgāko šā gada sezonu starplaikā. Pirmajā vietā ir šā gada Eiropas čempionāta labākais vārtu guvējs un All Star sastāvā iekļautais divkārtējais pasaules vicečempions norvēģis Sanders Sagosens ar savu pāreju no PSG un THW “Kiel”. Jau šonedēļ Dainis ies laukumā PSG sastāvā EHF Čempionu līgas spēlēs un atšķirs jaunu lappusi savā karjerā.

“Parīzē iejutos labi un ātri, pie visa pieradu un problēma palikusi tikai viena – valoda… Treniņos viss notiek gandrīz tikai franču valodā. Galvenais treneri Rauls Gonsaless man ir labi zināms vēl no Skopjes “Vardar” laika, ar viņu un dažiem citiem leģionāriem runājam angliski, tāpēc ir nedaudz vieglāk, taču, piemēram, lielākā daļa ārzemnieku arī runā franču valodā. Jāmācās arī man,” telefonintervijā pirms jaunās sezonas pastāstīja Dainis Krištopāns. “Bija runa, ka klubs atradīs franču valodas skolotāju, taču pandēmijas dēļ nesanāca, arī treniņi bija ļoti bieži un saspringti. Tagad ir nedaudz brīvāk, tagad vairāk ir individuāli treniņi, tagad treniņu režīms ir nedaudz mierīgāks, jo jau gatavojamies spēlēm, aizvadām pārbaudes spēles un fiziskā slodze tika samazināta.”

– PSG lapā Facebook bieži varēja redzēt interesantus fragmentus no jūsu treniņiem…
– Ir interesanti un viss ir maksimāli profesionāli. Es pat īsti nezinu, cik liels klubā ir tā sauktais apkalpojošais personāls – treneri un visi pārējie… Treniņos spēlētājiem ir čipi, kas mēra visu, ko var izmērīt. Katrā treniņā. Pēc treniņa spēlētājs atskaitās, cik daudz ir noguris un kā jūtas. Tādos apstākļos nekad neesmu trenējies un šaubos vai vispār ir daudz komandu, kas tādos trenējas.

– Eifeļa tornī jau biji?
– Vēl nē un tas pašreiz nav aktuāli. Dzīvojam netālu no Eifeļa torņa, katru dienu braucu tam garām, tā ka gan jau kādreiz uzbraukšu augšā, bet tagad ir svarīgākas lietas. Dzīvokli izvēlējāmies paši, šajā rajonā dzīvo lielākā daļa no komandas spēlētājiem, jo šajā rajonā atrodas zāle. Lielāko daļu izmaksu par dzīvokli sedz klubs. Pilsētu esmu apskatījis, bet iepazīt to tuvāk pagaidām nav laika. Parīze tomēr ir ļoti liela. Tik lielā pilsētā, atskaitot neilgu laiku Berlīnē, vēl nekad neesmu dzīvojis – ar Prešovu, Brestu, Skopji un kur nu vēl ar dzimto Ludzu pat nevar salīdzināt.

– Jums ar Dominiku drīz būs jaunas rūpes un laika būs vēl mazāk…
– Tā ir – oktobra beigās ģimenē gaidāms pirmdzimtais. Puika.

– Komandas galvenais treneris ir labi zināms, tā ka diezin vai kaut kas ļoti pārsteigs komandas spēlē… Tavā pozīcijā esat divatā ar 2017. gada pasaules čempionu un turnīra All Star iekļauto Nedimu Remili. Kurš būs pirmais numurs?
– To nevar zināt. Remili nereti ir arī saspēles vadītājs. Komandai ir daudz dažādu sadarbību un spēlētāju lomas var mainīties vienā spēles laikā. Mums nav izteikta saspēles vadītāja. Ir 19 gadus vecs talantīgs vietējais spēlētājs Sadū, taču diezin vai viņš uzreiz būs pamatsastāvā. Pārbaudes spēlēs darbojos gan uzbrukumā, gan aizsardzībā. Mums ir daudz labu aizsargu – spānis Moross, polis Sipžaks, dānis Tofts Hansens, Luka Karabatičs… Pirms spēles mūsu sākumsastāvu pat nav viegli uzminēt. Jā, ir Nikolā Karabatičs, ir Mikels Hansens, ir spānis Feran Solē, kurš aizstās Luku Abalo, bet Solē pozīcijā labajā malā ir arī ļoti labs vietējais spēlētājs Benuā Kunkuds. Treneris Rauls Gonsales, kas raksturīgs visiem labākajiem spāņu trenerim, ir ļoti spēcīgs taktiskā ziņā, viņa komandas spēlē gudru un daudzveidīgu handbolu, viņa komandām ir daudz dažādu sadarbību un tāds handbols man patīk.

– Kā ir būt komandā, kurā ir tādas pasaules zvaigznes kā Hansens, Karabatičs, Moross, Grebils…?
– Patīkami. Visi ir draudzīgi, cenšas izlīdzēt, ja ir kādas neskaidrības. Karabatičs, Hansens vai kāds cits – neviens sevi neizceļ kā kaut ko īpašu komandā, kā spēlētāju, kuram būtu īpašs statuss un visiem ik uz soļa tas jājūt.

– Redzi, kā sanāk – nonāci PSG un gada beigās atkal spēlēsi EHF Čempionu līgas finālčetriniekā, kur līdz šim ir jau uzvarēts ar “Vardar” un ir spēlēts arī pret PSG…
– Tas jau bija pirms kāda laika – pirmajā sezonā Skopjes “Vardar” sastāvā. Toreiz spēlējām ar viņiem par trešo vietu un zaudējām, bet tas bija cits PSG, toreiz tur vēl Narsiss spēlēja.

– Aizgāja Abalo, Sagosens, vārtsargs Koraless, beidza karjeru Gudjurs Sigurdsons un Kims Ekdals du Rics, bet ir arī labs papildinājums – bijušais pasaules un Eiropas čempions, Rio olimpisko spēļu vicečempions Grebils, pieredzējušais vārtsargs Gentī, talantīgais insaids, pasaules junioru čempions un labākais Francijas līgā savā pozīcijā 2019. gadā Prandī, jau minētais divkārtējais Eiropas čempions Solē… Komanda kļuva spēcīgāka vai tomēr nē?
– To vēl nevar pateikt, taču izskatās, ka komanda būs daudzveidīgāka un daudzveidīgāk spēlēs. Grebils, piemēram, var būt gan malā, gan insaida pozīcijā, Remili var būt gan labā insaida, gan saspēls vadītāja vietā un tamlīdzīgi. Būs citādāk. Labāk vai sliktāk – to redzēsim tikai sezonas laikā un arī ne jau tās pašā sākumā.

– Jaunās sezonas Čempionu līgas grupu turnīrā PSG ielozēts kopā ar divām komandām, kurās esi spēlējis iepriekš…
– Tas vienmēr ir interesanti – spēlēt pret bijušo komandu. Tā būs arī spēlēs pret Brestas HC “Meschkow” un Skopjes “Vardar”. Satikšu draugus, labus paziņas, būs patīkami apciemot abas pilsētas.

– Kādi ir PSG mēŗķi jaunajā sezonā?
– Tādai komandai, kāda ir PSG, katrā spēlē un turnīrā jācīnās par uzvaru. Čempionu līgā mūsu grupā ir tādas komandas, kā “Veszprem”, Ķelces “Vive”, “Flensburg-Handewitt”, Segedas “MOL-Pick”, ar ko mums būs pirmā spēle viesos. Arī Bresta, Skopje un norvēģu “Elverum” ir spēcīgas komandas, turklāt tieši “Elverum”rindās tagad spēlēs Abalo. Sešas no astoņām komandām izkļūs no grupas un PSG pat nedrīkst pieļaut domu, ka varētu kaut kādu iemeslu dēļ netikt ārā. Ne tikai jāizkļūst, bet arī no augstas vietas jāizkļūst. Četras reizes pēdējos piecos gados PSG spēlēja Čempionu līgas finālčetriniekā – ieskaitot šo gadu – un tas visu izsaka. Francijā mērķis ir tikai čempionu tituls (tas iegūts 6 pēdējos gadus pēc kārtas – A.K.).

– Šosezon Francijas handbola virslīgā jeb LNH līgā spēlēs arī Ingars Dude. Esat jau satikušies?
– – Sazinājušies esam, daudz esam runājuši par Francijas līgu, par spēlētājiem, par Franciju… Satikušies šeit vēl neesam, jo nebija laika. Neilgi pirms izlašu pauzes mums ir spēle Limožā un tad gan satiksimies. Ingars ir Limožas komandas kapteinis, viņi ir krietni pastiprinājušies – slovēnis Gajičs vien, ko nozīmē – un viņus nebūs viegli uzvarēt.

– Būs interesanta sezona…
– Noteikti. Ar nepacietību gaidām tās sākumu.

PSG pirmo spēli EHF Čempionu līgā aizvadīs 17.septembrī Segedā ar Ungārijas vicečempionu “MOL-Pick”, savukārt pirmā spēle Francijas čempionātā būs 27. septembrī savā laukumā ar “Pays d’ Aix”.