Cibuļskis: “Šis ir tikai pirmais solis.”

IMG-20210529-WA0013

Šodien, Ulbrokas sporta kompleksā, Latvijas sieviešu handbola izlase atkārtoti tikās ar Igaunijas valstsvienību. Arī šajā spēlē tika piedzīvots zaudējums ar rezultātu 24:35.

Sākumsastāvi:
Latvija: Dergačeva, Savčenko, Cibuļska. Kukurāne, Minova, Dzenīte, Vārtos: Kokina
Igaunija: Busina, Gorbasova, Molkova, Tsernestšuk, Treiman, Patrail, Vārtos: Belokurova

Spēli uzsāka Latvijas valstvienība, tomēr pirmajā mēģinājumā, vārtus gūt neizdevās. Igaunietes savu iespēju izmantoja, un ar Businas precīzo metienu, izvirzīja Igauniju vadībā – 1:0. Pirmos vārtus Latvijas izlases labā guva Krista Minova, neļaujot Igaunijas izlasei atrauties jau pašā spēles sākumā. (1:2). Turpinājumā sekoja ātra, agresīva un aktīva spēle, abu komandu izpildījumā. Pateicoties Igaunijas vārtsardzes atvairītajiem metieniem no spēles, un mūsu meiteņu garām aizmestajiem 7 metru soda metieniem, Igaunietēm izdevās izvirzīties vadībā ar rezultātu 9:2. Tomēr Latvijas izlases spēlētājas izrādīja lielu pretestību un cīņassparu, gūstot vairākus vārtus pēc kārtas – divi precīzi 7 metru soda metieni Lanas Nikolajevas izpildījumā, ļoti skaista Madaras Cibuļskas piespēla līnijā Nikolajevai, kura īsā laika gūva savus trešos vārtus. Vārtos veiksmīgi nospēlēja Sabīne Dadaļeva, izvirzot Cibuļsku pusātrajā uzbrukumā, Madara izmantoja savu iespēju, un guva savus otros vārtus spēlē, panākot 6:10. Pēc tam sekoja divi divu mīnušu noraidījumi ar vienas minūtes starpību, atstājot mūsu komandu četru spēlētāju sastavā. Tas ļāva igaunietēm panākt 16:9 savā labā. Diemžēl pirmā puslaika izskaņā ceļa savainojumu guva līnijas spēlētāja Marija Dergačeva, par traumas nopietnību precīzas informācijas nav.

Otro puslaiku ar vārtu guvumu iesāka igaunietes, tādejādi palielinot savu pārsvaru. Tomēr vārtos lieliska bija Kokina un pēc Cibuļskas piespēles, vārtus guva Minova (11:18). Turpinājumā Latvijas izlases galvenais treneris Māris Cibuļskis izmēģināja dažādas sastāva rotācijas. Otrajā puslaikā igaunietes vairākkārt veica vairākus bezatbildes vārtu izrāvienus, bet mūsu komandā savu meistarību apliecināja, viena no pieredzejušākajām izlases spēlētājām, Ivita Asare, divreiz precīzi asistējot līnijas spelētājai Nikolajevai un vienreiz Kristīnei Dzenītei (22:34). Spēles gala rezultāts 24:35 Igaunijas izlases labā. Latvijas izlases sastavā rezultatīvākā spelētāja bija Madara Cibuļska ar septiņiem vārtiem, Lana Nikolajeva pievienoja piecus precīzus raidījumus. Igaunijas sastāvā ar desmit gūtajiem vārtiem izcelās Maarja Treiman.

Latvijas izlases trenera Māra Cibuļska komentārs:
“Latvijas izlases sastāvs šobrīd nav optimāls un to mēs izjūtam, diemžēl, daudz vadošās spēlētājas ir traumētas. Esam labākajā sastāvā, kāds mums šobrīd ir pieejams. Redzam, ka mums ir problēmas ar aizsardzību, bet jāstrādā arī pie citiem spēles elementiem. Šajās spēlēs mēs pārbaudījām savus spēkus, zinām savas vājās un stiprās puses. Cerēsim uz mūsu pozitīvismu un centību, jo meitenes atdod sevi spēlei pilnībā.” Par Latvijas sieviešu izlases atjaunošanu treneris saka: “Latvijas sieviešu handbola izlases atjaunošana ir ļoti sarežģīts process, ne tikai organizatoriskā, bet arī sagatavotības ziņā. Šis ir tikai pirmais solis un pirmais solis vienmēr ir smags. Šīs meitenes ir celmlauži un, ja arī viņām, kas neizdodas, viņas ir pelnījušas atbalstu un uzslavas. Neviena no viņām nav profesionāla handboliste. Tādam ir jābūt mūsu mērķim, ka jaunās spēlētājas redz iespēju spēlēt Latvijas izlasē, tā ir milzīga motivācijā, mērķis.” Treneris arī uzsver, ka: “Latvijas sieviešu handbolā ir jaunās spelētājas, kuras spētu spelēt labā, profesionālā līmenī ārzemēs, tādējādi ceļot arī Latvijas izlase kopējo līmenī. Materiāls mums ir, bet pie tā ir smagi jāstrādā, lai būtu profesionālā bāze!”. Savām meitenēm Grieķijā treneris novēl: “Būt vienotām, būt kā vienai dūrei, tikai tā mēs varam uzvarēt. Meitenes cenšas un atdod visus spēkus.”