Federācija 01.06.2021 19:51

Blome:”Viens no galvenajiem mērķiem – kvalitatīva jauniešu čempionāta izveide”

161968593556

Ir apritējis teju gads, kopš Normunds Blome stājās Latvijas handbola federācijas ģenerālsekretāra amatā. Šis laiks ir bijis izaicinājumu, aktīva darba un jaunu mērķu pilns. Latvijas handbola federācija aicināja Normundu Blomi uz nelielu sarunu, lai uzzinātu par federācijas darbu, plāniem un gaidāmajiem notikumiem handbola dzīvē.

Šobrīd aktīvs darbs notiek pie izlašu piramīdas izveides un veiksmīgas darbības, sākot no U15 līdz pieaugušo izlasēm, gan sievietēm, gan vīriešiem. Blome stāsta: “Kā lielisku piemēru redzu, U15 izlasi, kurai šovasar tiek plānotas 2-3 nometnes, kurās piedalīsies apmēram 75 spēlētāji. No šiem spēlētājiem tiks izveidots izlases kodols, un šī komanda startēs un iegūs pieredzi Latvijas čempionāta 1. līgā. Šobrīd viena no jomām, kur tiek ieguldīti visvairāk līdzekļu ir izlašu sistēma, lai pēc 2-4 gadiem pieaugušo izlasēs būtu spēlētāju konkurence.”

Taujāts par federācijas finansēm, ģenerālsekretārs atzīst: “Stājoties amatā biju bažīgs, bet Latvijas handbola federācijai ir izdevies sakārtot nevien organizatoriskos un komunikācijas jautājumus, bet arī finansiālo pusi. Protams, darba un ideju vēl ir daudz, bet pēc ilgāka pārtraukuma un vadības nomaiņas, handbola federācijas budžets ir ar plus zīmi. Ir nokārtotas finanšu saistības un atskaites ar valsts institucijām. Ienāk gan reklāmas nauda, gan ziedojumi, gan sadarbības ar pašavldībām, strādājām ar naudas plūsmu, kura iepriekš nebija tik caurspīdīga.”

Šī vasara handbola federācijai ieplānota gana darbīga, sākot ar atjaunotās sieviešu izlases startu Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlēs un, beidzot ar gatavošanos jaunajai sezonai, kura cerams, varēs atsākties bez jebkādiem ierobežojumiem. Tāpat plānoti divi kongresi – statūtu maiņa un handbola federācijas prezidenta vēlēšanas. Šovasar plānots arī pludmales handbola čempionāts, uz kura pamata tiks veidotas gan sieviešu, gan vīriešu pludmales handbola izlases. Šo izlašu mērķis ir startēt 2022. gada Eiropas olimpiskajās spēlēs. Šaja vasarā viens no nozīmīgākajiem notikumiem ir Latvijai dotā iespēja – organizēt B divīzijas Eiropas čempionātu U19 puišiem.

Par vienu no galvenajiem un svarīgākajiem uzdevumiem Blome uzskata ne tikai izlašu sistēmas sakārtošanu, bet arī kvalitatīva jaunatnes čempionāta izveidi: “Vissvarīgāk šobrīd ir sagatavoties un plānot kvalitatīvu jaunatnes čempionātu. Ir domas un idejas kā palielināt spēļu skaitu. Vēlamies, lai bērniem spēles nav tikai ķeksīša pēc, bet, lai spēles ir svētki. Tas ir viens no lielākajiem izaicinājumiem, pēc šī dīkstāves posma, kad bērni ir bijuši mazaktīvi un nav vairs treniņu/sacensību režīmā, atgūt viņus atpakaļ. Tomēr, neskatoties uz situāciju, handbola federācijas vārdā, vēlos teikt lielu paldies visām jaunatnes sporta skolām un klubiem, bet jo īpaši treneriem, kuri neskatoties uz ierobežojumiem, turpināja bērnus nodrošināt ar iespēju trenēties gan attālināti, gan sniegā un lietū. Paldies!”

Par lielākajām problēmām federācijas darbā, Normunds īsi nosaka: “Laika trūkums! Mums ir idejas, enerģija, vēlme un entuziasms, bet visam nepietiek laika. Tomēr, neskatoties uz to, ka par handbolu un handbola federācijas vadības maiņu, pēdējā laikā ir bijušas gan negatīvas publikācijas, gan dažādas spekulācijas, mēs ejam uz priekšu, soli pa solītim. Sadarbojoties ar klubiem, sporta skolām, handbola fanātiem. Mums ir viens mērķis – sakārtot un attīstīt Latvijas handbolu! “