Izlases Vīriešu izlase 26.02.2020 16:18

Bičevskis: “Vēlamies sniegties pēc vēl augstākiem mērķiem”

1582726696.jpg

Latvijas Handbola federācijas (LHF) prezidents Mārtiņš Bičevskis sniedzis savu komentāru pēc Latvijas izlases galvenā trenera Ārona Cīrkes ierašanās Latvijā, atzīmējot, ka kopā ar Cīrki ir mērķis sasniegt vēl augstākus mērķus. 

"Šobrīd ir labs brīdis vēlreiz pateikt paldies Armandam Uščinam par viņa ieguldīto darbu. Tieši Armands bija tas, kura vadībā komanda sasniedza vēsturisku panākumu, proti, iekļuva Eiropas čempionāta finālturnīrā. Pēc lielā panākuma itin ilgi diskutējām un analizējām rezultātus. Tas notika gan vienkārši padomes ietvaros, gan speciāli uzaicinājām vairākus ekspertus, lai uzklausītu viņu viedokli," par procesu pēc līguma neturpināšanas ar Uščinu stāsta LHF prezidents Mārtiņš Bičevskis. 

"Pieņēmām lēmumu, ka vēlamies virzīties tālāk un sniegties jau pēc vēl augstākiem mērķiem. Sasniegtajam Eiropas čempionāta finālturnīram jābūt kā labam grūdienam turpmākajai attīstībai. Zvaigznes visas nostājās tā, ka esam pamanīti. Daudzi speciālisti saskatīja iespēju gan paši sev strādāt ar izlasi un nonākt jaunā līmenī, gan dot ieguldījumu Latvijas handbola attīstībā. Tas bija mūsu galvenais mērķis. Atrast treneri, kurš ir ar pieredzi darbā ar augsta līmeņa komandām, tajā pašā laikā ar vēlmi sasniegt vēl augstākus rezultātus," turpina Bičevskis.

"Man negribas daudz salīdzināt situāciju ar citiem sporta veidiem, tomēr hokejs ir labs piemērs, kad spēcīga ārzemju speciālista piesaiste sniedza nopietnu impulsu visa hokeja attīstībai. Neslēpšu, ka to vēlamies panākt arī mēs. Šī trenera piesaiste būs ieguvums ne tikai Latvijas izlasei, bet visiem Latvijas treneriem. Mūsu treneri varēs gūt pieredzi gan strādājot izlasē, gan Ārons savas zināšanas varēs nodot klātienē semināros.

Redzam, ka šī sadarbība varētu attīstīties soli pa solim. Ceram, ka pasaules čempionāta kvalifikācijas laikā Ārons ātri atradīs kopīgu valodu ar Latvijas treneriem, un izveidosies spēcīgs kolektīvs. Tas būtu labs pamats sadarbības turpināšanai, lai tā varētu izveidoties par ilgtermiņa sadarbību. Līdzīgi kā tas ir Hārtlija gadījumā. Tāpēc izvēle krita par labu Āronam. Viņš ir izgājis visu piramīdu. Gan strādājis ar zemāka līmeņa komandām un jauniešiem, gan vadījis Vācijas Bundeslīgas klubu. Tajā pašā laikā viņam ir arī personīgā motivācija, proti, darbs ar izlasi," skaidro Bičevskis.

LHF prezidents arī pastāstīja par tikšanos ar treneri šonedēļ Latvijā. "Pirmdien pārliecinājos, ka trenerim ir augsta motivācija. Treneris visu dienu strādāja kopā ar pārējo Latvijas izlases treneru komandu. Tāpat arī man ilgāku laiku izdevās parunāt ar viņu divatā, un iespaids palika tikai tas labākais."