Izlases Vīriešu izlase 18.12.2019 22:00

Bičevskis: “Balsosim šodien par Daini Krištopānu!”

balsosimpardaini.jpg

Latvijas Handbola federācijas (LHF) prezidents Mārtiņš Bičevskis sniedzis savu ziņojumu par šogad paveikto Latvijas handbolā, komentējis Latvijas nacionālās izlases gatavošanos Eiropas čempionāta finālturnīram, ieskicējis 2020. gada izaicinājumus, bet noslēgumā prezidents aicināja šodien atbalstīt ar balsošanas palīdzību Daini Krištopānu cīņā par gada populārākā sportista balvu. 

“Šogad piedzīvojām vēsturisku panākumu, Latvijas nacionālajai izlasei kvalificējoties Eiropas čempionāta finālturnīram. Tas ir vairāku handbola paaudžu sasniegums. Lai to sasniegtu, darbu ir ieguldījuši daudzi treneri, federācijas cilvēki. Es teiktu, ka visa handbola sabiedrība ir palīdzējusi šī panākuma sasniegšanā. Šis ir smaga darba rezultāts.

Esam ieguvuši tiesības rīkot 2020. gada Eiropas čempionātu U20 izlasēm B divīzijā. Šāda līmeņa turnīru Latvijā organizēsim pēc vairāk nekā 15 gadu pārtraukuma. Tas apliecina, ka atbilstošā līmenī esam organizējuši kvalifikācijas turnīra spēles nacionālajai izlasei, kā arī savas spējas esam pierādījuši ar ierasti kvalitatīvi organizēto Rīgas Domes kausa izcīņu. Sniegtā iespēja rīkot šāda līmeņa turnīru ir augsts novērtējums no Eiropas Handbola federācijas (EHF). 

Tāpat 2019. gada sakarā gribētos izcelt “Tenax Dobele” komandu, kas pēc padsmit gadu pāŗtraukuma sekmīgi atgriezās EHF Izaicinājuma kausa turnīrā. Komanda pierādīja, ka pamatā ar amatieru sastāvu un nesalīdzināmu mazāku budžetu ir iespējams cīnīties ar augsta līmeņa profesionāliem Eiropas klubiem. Nevaram neatzīmēt arī “Celtnieks Rīga” izaugsmi. Abi Latvijas grandi veiksmīgi pārstāv mūsu valsti Baltijas handbola līgā. Tajā pašā laikā abu šo komandu straujā izaugsme rada izaicinājumu vietējam čempionātam, un ir pamats diskusijai par tā tālāku attīstību. 

Nedrīkst neatzīmēt arī mini handbola attīstību. Tā ir mūsu handbola nākotne, un prieks, ka arī šajā ziņā notiek attīstība. Turpinām aizvadīt mini handbola festivāla posmus un atsaucība pieaug. Mazajiem handbolistiem ir liels azarts, un tas rada patīkamas emocijas un sajūtas par nākotni šim sporta veidam. Nākamais posms ir paredzēts janvārī, kad Rīgā notiks starptautiskas sacensības Elektrum Olimpiskajā centrā, un mēs ceram uz lielu atsaucību arī no Lietuvas un Igaunijas komandām,” par 2019. gadu stāsta Bičevskis.

“Kā gatavojamies Eiropas čempionāta finālturnīram? Principā gatavošanās sākās jau oktobrī ar treniņnometni Luksemburgā. Nevar teikt, ka izdevās pilnībā viss, jo vienmēr ir lietas, ko uzlabot, bet kopumā tā bija vērtīga nedēļa. Turpinājumā mums ir paredzētas treniņnometnes Valmierā un Rīgā, savukārt 3. janvārī komanda jau dosies uz čempionāta norises vietu, kur aizvadīs noslēdzošo sagatavošanās posmu, kura ietvaros notiks pārbaudes spēle pret vietējo Norvēģijas komandu. Turpinām meklēt arī atbalstītājus. Tas ir diezgan smags process. Nodokļu režīms ierobežo šīs potenciālās iespējas. Neslēpsim, ka joprojām esam gatavi komunicēt un meklēt labākos sadarbības modeļus ar potenciālajiem sponsoriem.”

“2020. gadā LHF sagaida visdažādākā veida izaicinājumi. Biedriem jādiskutē par LHF pārvaldes modeļa uzlabošanu. Tas veicinātu lielāku biedru iesaisti LHF procesos, kā arī radītu lielāku pārliecību biedros par federācijas centieniem un darbu handbola attīstības labā. Skaidrs, ka vēsturiskais izlases panākums ir mūsu visu kopdarbs, bet nākotnē ir jādomā pie tā, ka šos iekšējos procesus uzlabot. Čempionāts tiks aizvadīts jau janvārī, bet ar to izlases izaicinājumi nebeigsies. 2020. gadā mums priekšā būs cīņa par vietu pasaules čempionātā, kas atkal būs jauns lielais mērķis. Laicīgi būtu jāuzsāk diskusijas par Virslīgas attīstības modeli. Izaicinājums būs arī iepriekš pieminētais U20 Eiropas čempionāts. Jāizdara viss, lai sekmīgi organizētu šo turnīru, un arī mūsu komanda varētu sasniegt labus rezultātus. 

Liels atzinība no sporta sabiedrības ir arī handbola vārds trīs Gada Balvas sportā nominācijās. Dainis Krištopāns ir izvirzīts Gada sportista un Gada populārākā sportista balvai, bet Latvijas nacionālā izlase ir pretendente uz Gada komandas balvu. Tas ir ļoti liels gods. Gribas pateikt milzīgu paldies visiem treneriem un atbalstītājiem. Aicinu visus sirsnīgi dzīvot līdzi un atbalstīt Latvijas izlasi Eiropas čempionātā, kā arī jaunatnes izlases to cīņās janvārī Rīgā. Novēlu visiem klusus un mierīgus Ziemassvētkus. Veiksmi un veselību Jaunajā gadā. Uz tikšanos lielajos handbola notikumos!” tā noslēgumā piebilst LHF prezidents Bičevskis.

Balsojumā par gada populārākā sportista balvu uzvarētāju noteiks skatītāju balsojums. Balsot ir iespējams līdz Gada Balvas sportā apbalvošanas ceremonijas sākumam. Balso par Daini, zvanot uz tālruņa numuru 90501102. Maksa par vienu zvanu telefonbalsojumā ir 0,14 eiro. Gada Balvas sportā ceremonija sāksies šodien pulksten 21:15. Tiešraidē to būs iespējams vērot LTV1 kanālā.