Baltijas handbola līga 09.10.2021 21:44

BHL – divi zaudējumi un neizšķirts

1536-1024 (1)

Šodien Baltijas Handbola līgā visas trīs Latvijas komandas aizvadīja spēles – ZRHK Tenax Dobele cīnījās neizšķirti Lietuvā ar VHS Šviesa komandu, SK Latgols piedzīvoja zaudējumu Igaunijā – HC Kehra/Horizon Pulp&Paper komandai, bet HK Ogre atzina, līdz šim nevienu spēli nezaudējušās, Põlva Serviti komandas pārākumu.

HC Kehra/Horizon Pulp & Paper – SK Latgols Ludza 39:22 (22:13)
Pirmās deviņas spēles minūtes komandas spēlēja līdzvērtīgi (5: 4), pēc tam HC Kehra veica 13:3 izrāvienu un panāca 18:7. Pēc pirmajām 30 minūtēm – 22:13. Otrajā puslaikā HC Kehra turpināja palielināt rezultāta starpību un izcīnīja drošu un diezgan vieglu uzvaru – 39:22.

Andrejs Narņickis, SK Latgols treneris
“Mēs atkal ieguvām pieredzi. Mums bija pietiekami daudz enerģijas un spēka tikai pirmajās 10 minūtēm katrā puslaikā. Pēc tam viss ’apgriezās kājām gaisā’ un uzbrukumā sākām pieļaut muļķīgas kļūdas, savukārt aizsardzībā netikām līdzi saviem pretspēlētājiem, par ko tikām sodīti ar 2 minūšu noraidījumiem. Mums noteikti ir jāuzlabo mūsu fiziskā sagatavotība.”

Marts Raudseps, HC Kehra/Horizon Pulp & Paper treneris
„Varbūt tas izskatījās viegli, bet spēle nebija viegla, mums bija jāspēlē ar gados jaunajiem spēlētājiem, un daži no viņiem parādīja labu spēli, tomēr mums ir daudz jāuzlabo un jāmācās no mūsu pieļautajām kļūdām. Kopumā esmu priecīgs par uzvaru un varu puišus paslavēt.”

Rezultatīvākie spēlētāji:
HC Kehra/Horizon Pulp & Paper – Guimanovs 11, Soika 8, Šermans 5, Krīgimaa 4, Barouski 3, Mamporija 2, Vilks 2, Benstroms 2, Normaks 1
SK Latgols Ludza – Matvejenko 8, Grebeņņikovs 4, Lipskis 3, Strazds 2, Seņkāns 1, Skovna 1, Malahovs 1, Mikijanskis 1, Rozenbergs 1

VHC Šviesa – ZRHK Tenax Dobele 28:28 (14:16)
Interesanta un spraiga spēle šovakar tika aizvadīta Viļņā, Lietuvā. Abas komandas iesāka labi, un tikai pirmā perioda pēdējās minūtēs ZRHK Tenax Dobele panāca divu vārtu pārsvaru – 16:14. Spēles otrā puse bija nekas cits kā nervu pārbaudījums gan treneriem, gan spēlētājiem. Pēdējās 43 sekundēs notika daudz – divu minūšu noraidījums ZRHK Tenax Dobele, atvairīts 7m soda metiens Mārtiņa Ozoliņa izpildījumā, netrāpīts VHC Šviesa metiens un spēles beigās – 28:28.

Eimantas Sinkevičius, VHC Šviesa spēlētājs
“Spēle bija grūta. ZRHK Tenax Dobele spēlētājs Nils Miķelsons mums bija lielākā problēma. Viņš ļoti labi veidoja sadarbību ar līnijas spēlētāju. Mēs iestrēgām Dobeles aizsardzībā, neuzbrukām, daudz kļūdījāmies, un pēc mūsu kļūdām pretinieki guva vārtus. Pirms mača galvenā uzmanība tika pievērsta dobelnieku līnijas spēlētājam un Miķelsona apturēšanai. Man personīgi visgrūtāk bija pārspētt viņu vārtsargu. ”

Sandris Veršakovs, ZRHK Tenax Dobele treneris
“Šī bija grūta spēle ar neitrālu rezultātu, mēs joprojām neesam aizvadījuši nevienu spēli pilnā sastāvā, dažādu iemeslu dēļ vairāki spēlētāji nevar mums palīdzēt. Varbūt šodien mums pietrūka pieredzējušas maiņas, ieradāmies 14 cilvēku sastāvā, komandā bija daudz jauno spēlētāju, kuriem šodien bija lieliska pieredze tik saspringtā spēlē. Pieļāvām daudz kļūdu gan uzbrukumā, gan aizsardzībā, sasteidzām svarīgus metienus, tāpēc šoreiz neizšķirts, bet arī punkts ir jāizcīna, cīnījāmies, taču šoreiz neuzvarējām. Gatavosimies rītdienas spēlei, labosim savas kļūdas un cerēsim uz pozitīvu rezultātu. “

Nils Aivis Miķelsons, Tenax Dobele spēlētājs
“Ir skaidrs, ka mēs gribējām uzvarēt, bet VHC Šviesa deva mums labu cīņu. Spēles rezultāts mainījās šurpu turpu – mēs vadībā, te atkal viņi vadībā, un, beigās neizšķirts, ir godīgs rezultāts. Galvas augšā, un rīt ir jauna diena, jauna spēle. Pirms spēles mēs runājām par to, cik agresīvi mums jāspēlē aizsardzībā, ka mums jābūt gataviem, ka pretinieki spēlēs agresīvi. Tas arī notika, abas komandas labi nospēlēja aizsardzībā un pacietīgi uzbrukumā. Mēs varam spēlēt labāk.”

Rezultatīvākie spēlētāji:
VHC Šviesa – 
Sinkevičius 7, Drabavičius 5, Bernatavičius 5, Pleta 4, Ugianskis 4, Švilpa 2, Markiavičius 1
ZRHK Tenax Dobele – Miķelsons 9, Pančenko 7, Politers 7, Arājs 2, Ērmanis 1, Krastiņš 1, Tuminksis 1

Põlva Serviti – HC Ogre 37:28 (19:15)
Lai gan šī spēle bija starp divām komandām ar atšķirīgiem rezultātiem šajā sezonā, HK Ogre demonstrēja labu sniegumu, it īpaši spēles pirmajā pusē. Pēc 30 minūtēm – 19:15 Põlva Serviti vadībā. Spēles otrajā pusē igauņi lēnām, bet stabili palielināja pārsvaru un nodrošināja sesto uzvaru šajā sezonā. Spēles rezultāts – 37:28.

Ülljo Pihus, Põlva Serviti spēlētājs
“Pirmajā puslaikā mūsu aizsardzība bija nedaudz ‘sarūsējusi’. Mēs ielaidām pārāk daudz vārtu. Otrā puslaikā pastiprinājām aizsardzību, un izdevās nodrošināt vēl vienu labu uzvaru. Ikviens saņēma savas spēles minūtes, un rotācija bija viena no mūsu uzvaras atslēgām. ”

Andris Molotanovs, HC Ogre treneris
“Šodien pirmajā puslaikā nospēlējām labi, mēs neļāvām pretiniekiem tālu aizmukt, viņi izvirzījās vadībā, bet mēs visu laiku turējāmies mazos iedzinējos. Mainījām spēles zīmējumu, centāmies “aizķerties”, arī mūsu vārtsargi pavilka, līdz ar to bija krietni vieglāk spēlēt. Otrajā puslaikā nerealizējām savus metienus, mums ir jāspēlē precīzāk uzbrukumā un noteikti jāpieliek aizsardzībā, ir situācijas, kur jānospēlē rupjāk, stingrāk. Pretinieki mūs šodien nežēloja, spēlējot uz tādas šaubīgas noteikumu pārkāpumu robežas, šī mums ir laba mācībā, ka BHL ir jāspēlē agresīvāk, rupjāk, uz noteikumu pārkāpumu robežas. Virzāmies jau uz Tallinas pusi, jāatpūšas, rīt jau spēle pret HC Kehru. Domāju, ka tā būs pavisam cita spēle, paņemsim to, kas izdevās, bet Polvas zālē atstāsim, to, kas neizdevās. Ar jaunām emocijas un jaudīgāku cīņassparu rīt jācīnās par punktiem Kehras sporta hallē.”

Rezultatīvākie spēlētāji
Põlva Serviti 
– Rudissaar 8, Kase 7, Chezlov 5, Pihus 4, Sillaste 3, Sarapuu 2, Muuga 2, Hiiend 2, Saksing 1, Varusk 1, Meiksans 1, Varul 1
HC Ogre – Leja 7, Haisa 6, Lielais 4, Čikuts 3, Lazdiņš 3, Patsykailik 2, Rutka 2, Bauze 1

Spēļu kalendārs, rītdienai, 10. oktobris

14:00HC Kehra/Horizon Pulp & Paper – HK OgreKehra
15:00HC Vilnius – ZRHK Tenax DobeleVilnius
16:00Põlva Serviti – SK Latgols LudzaPõlva