Izlases Vīriešu izlase 23.03.2020 13:21

Atliktas pasaules čempionāta kvalifikācijas “play-off” 1. kārtas spēles

1584962477.jpg

Eiropas Handbola federācija (EHF) oficiāli paziņojusi, ka uz nenoteiktu laiku atliktas aprīlī paredzētās pasaules čempionāta kvalifikācijas "play-off" 1. kārtas spēles. 

Latvijas nacionālajai handbola izlasei kvalifikācijas turnīrā "play-off" 1. kārtā aprīlī bija jātiekas ar Izraēlas valstsvienību, bet EHF pieņēmusi paredzamu lēmumu sakarā ar straujo koronavīrusa izplatību visā pasaulē uz nenoteiktu laiku atlikt šos mačus. 

Iepriekš bija paredzēts, ka pirmā spēle notiks 16. aprīlī Izraēlas valstsvienība laukumā Telavivā, "Shlomo Arena", savukārt atbildes spēlei bija jānotiek 19. aprīlī Vidzemes Olimpiskajā centrā Valmierā. 

Tāpat jau bija zināms, ka Latvija – Izraēla dueļa uzvarētājai "play-off" izšķirošajā kārtā par vietu pasaules čempionāta finālturnīrā būs jāspēkojas ar Portugāli, kas šogad aizvadīja labāko Eiropas čempionātu valsts vēsturē. Grupu turnīrā portugāļi pieveica Franciju (28:25) un Bosniju un Hercegovinu (27:24) un atzina tikai Norvēģijas pārākumu (28:34), izcīnot otro vietu grupā un iekļūstot sacensību otrajā posmā.

Portugāļi pārsteidza arī Zviedriju (35:25) un Ungāriju (34:26), taču piedzīvoja zaudējumus pret Islandi (25:28) un Slovēniju (24:29), bet spēlē par piekto vietu atzina Vācijas pārākumu (27:29). Izšķirošā kārta pasaules čempionāta kvalifikācijā būtu jāizspēlē laika posmā no 5. līdz 11. jūnijam, taču, ņemot vērā pašreizējo situāciju visā pasaulē, arī par šiem datumiem šobrīd skaidrības nav. 

Latvijas Handbola federācija (LHF) vēlreiz aicina visus ievērot valsts noteiktos ierobežojumus, lai pēc iespējas ātrāk situāciju normalizētos, un mēs atkal visi varētu baudīt handbolu. LHF turpina būt aktīvā komunikācijā ar Eiropas Handbola federāciju (EHF) un operatīvi informēs par jaunumiem.