Izlases Vīriešu izlase 22.09.2020 11:10

Artūrs Kuģis pievienosies Zviedrijas virslīgas klubam

1600762255.jpg

Zviedrijas handbola virslīgas komandas HK "Varberg" mājaslapā ziņots, ka parakstīts līgums ar Latvijas izlases vārtsargu Artūru Kuģi. Savai jaunajai komandai vārtsargs pievienosies jau šonedēļ un iesaistīsies tās treniņos, bet pašreiz tiek kārtoti pārejas dokumenti.

Viens no 2020. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra varoņiem mačā ar Slovēniju aizvadītajā sezonā ir spēlējis pavisam maz – savainojuma dēļ viņš palika malā Eiropas čempionāta finālturnīrā, bet Skopjes "Vardar" rindās savainojuma dēļ piedalījās tikai dažās spēlēs EHF Čempionu līgā un SEHA līgā.

Bija runas, ka Artūrs Kuģis varētu papildināt Latvijas čempionvienības Dobeles TENAX rindas (līdz rastos iespēja pievienoties kādam spēcīgākam ārzemju klubam spēcīgākā līgā), tika meklēti arī karjeras turpināšanas varianti ārzemēs un tāda iespēja radās Zviedrijā – HK "Varberg" komandā (pilsētā ar tādu pašu nosaukumu – Varberga ir Zviedrijas rietumu piekrastē, tā ir populārs vasaras kūrorts).

Pagājušajā sezonā HK "Varberg" Zviedrijas handbola virslīgā finišēja pēdējā 14. vietā, taču visiem zināmu iemeslu dēļ turnīrs netika izspēlēts līdz galam un tāpēc netika noteikts ne čempions, ne komandas, kas izkrīt no virslīgas. Jaunajā sezonā komanda jau aizvadīja divas spēles un abās zaudēja – 26:31 pret IF "Ystads" un 29:37 pret Malmes komandu. Nākamā spēlē būs 25. septembrī viesos ar "Onnereds" komandu.

Varbergas komandā pašreiz ir divi zviedru vārtsargi – Kuģa vienaudzis Karls Aroniuss un divus gadus jaunākais Viktors Bergstrēms. Ar Kuģa iesaistīšanu komandā ir vēlme (acīmredzot ir tāda nepieciešamība) pastiprināt vārtsargu līniju. Pazīstamākais "handbola uzvārds" Varbergas komandā ir Damgords – tas ir pazīstamo dāņu spēlētāju Mihaela un Alana Damgordu jaunākais brālis Mortens Damgords (Mihaels ir Rio olimpisko spēļu čempions un spēlē vienā no Vācijas Bundeslīgas spēcīgākajiem klubiem SC "Magdeburg", bet Alans ir dāņu klubā "Tvis Holstebro", viņš arī spēlēja Bundeslīgā – "Frisch auf Goppingen" rindās – un aizvadīja dažas spēles Dānijas izlasē).

Komandā ir Izraēlas izlases spēlētājs Rams Turkenics, nesen komandai pievienojās Igaunijas izlases spēlētājs Karls Tooms (pagājušajā sezonā spēlēja kopā ar Aivi Jurdžu Vācijas 2. bundeslīgā TV "Emsdetten" rindās un guva 43 vārtus), komandā ir serbs Lazars Petrovičs, kurš bija savas valsts junioru izlasē.

Vaiņodes handbola audzēknis Artūrs Kuģis pēc mācībām MSĢ iesaistījās TENAX rindās, no kurienes devās uz Vāciju – vispirms uz SV "Beckdorf", tad uz savulaik slaveno "Grosswallstadt" (spēlēja gan 3. līgā, gan 2. bundeslīgā), bet pēc sekmīgām spēlēm Eiropas čempionāta kvalifikācijā Kuģi pie sevis uzaicināja toreizējais EHF Čempionu līgas uzvarētājs Skopjes "Vardar". Tagad ir iespēju atsākt karjeru handbola zemē Zviedrijā, kas noteikti ir pluss ne tikai pašam, bet arī izlasei.