Federācija 09.11.2020 09:20

Ārkārtējās situācijas dēļ pārceltas Latvijas handbola čempionātu spēles

1604906413.jpg

Ņemot vērā nesen izsludinātos ārkārtējās situācijas ierobežojumus, kas stāsies spēkā no 9. novembra, Latvijas Handbola federācija (LHF) pārceļ visas Latvijas čempionātu spēles handbolā līdz ārkārtējās situācijas atcelšanai vai ierobežojumu mazināšanai. LHF atgādina biedriem atbildīgi izturēties pret valstī izsludinātajiem ierobežojumiem un ievērot visus drošības pasākumus.

LHF sacensību direktora Eduarda Žabko komentārs par sacensību apturēšanu: "Pieņemtais lēmums pārcelt Latvijas Handbola federācijas rīkotās Latvijas čempionāta virslīgas spēles saistīts ar vairāku faktoru kopumu. Piemēram, vairākiem sieviešu klubiem komandas kodols vai vadošās spēlētājas ir jaunākas par 18 gadiem, kā rezultātā šīs komandas nevar aizvadīt pilnvērtīgus trenniņus un spēles. "SynotTip" virslīgas vīriešu klubiem ir vairāki faktori: gan apzinoties situācijas nopietnību, gan rūpējoties par savu un sabiedrības veselības drošību, vairāki klubi samazina vai pat pārtrauc treniņu procesu, jo apzinās, ka viņu ikdiena nesastāv no komunikācijas tikai ar komandas biedriem. Jāpiemin, ka vairāku komandu sastāvu pārstāv arī Latvijas perspektīvie handbola audzēkņi, kuru vecums ir zem 18 gadiem – HK "Ogre", SK "Latgols Ludza", "MSĢ/LAT2004".

Protams, žēl, ka pieņemam šādu lēmumu, taču tas tiek pieņemts drošības apstākļu dēļ, respektējot gan pašus spēlētājus un viņu ģimenes, gan sabiedrību kopumā. Tāpēc ievērosim visus noteikumus, lai iespējami īsākā periodā varētu atgriezties handbola laukumos un turpināt iesākto sezonu, kas pirmajos mēnešos ir bijusi pietiekami spraiga."