Izlases Vīriešu izlase 01.10.2020 17:24

Ar Āronu Cīrki pārtraukta sadarbība, handbola izlasi vadīs Sandris Veršakovs

1601562257.jpg

Latvijas Handbola federācija (LHF)  pēc abpusējas vienošanās pārtraukusi sadarbību ar līdzšinējo izlases galveno treneri Āronu Cīrki. Sākotnēji LHF ar Cīrki bija noslēgusi vienošanos uz pasaules čempionāta “play-off” spēlēm, kuras bija paredzētas aizvadīt no šī gada marta līdz jūnijam. Tomēr Covid-19 krīzes rezultātā šīs spēles tika atceltas un ceļazīmes uz pasaules čempionātu tika sadalītas pēc ranga.

Pēc tam vienoties ar vācu speciālistu par Eiropas čempionāta kvalfikācijas ciklu bija jau krietni sarežģītāk un abas puses nonāca pie lēmuma, ka šajos apstākļos ārzemju speciālistam vadīt valstvienību ir praktiski neiespējami.

Uz 2022.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas ciklu ir panākta vienošanās, ka izlasi vadīs tās līdzšinējais trenera palīgs Sandris Veršakovs. Šajā situācijā tas bija vienīgais loģiskais solis, jo Sandris šobrīd strādā ar izlasi un Dobeles “Tenax”, kā arī mēnesi pirms pirmajām spēlēm meklēt pilnīgi jaunu treneri nebūtu prātīgi. 

“Abas puses aktīvi diskutēja un centās panākt vienošanos arī uz Eiropas čempionāta kvalifikācijas ciklu, tomēr sarežģītie apstākļi piespieda pieņemt šādu lēmumu,” teic LHF izlašu direktors Arvis Juzups. “Katrā ziņā mums ir jāiet uz priekšu un jātiecas uz mūsu mērķi – kvalificēšanos 2022.gada Eiropas čempionātam.”

Jaunais izlases treneris Sandris Veršakovs atzīst, ka bijis nedaudz pārsteigts par šādu notikumu pavērsienu. “Piekritu piedāvājumam, jo man kā trenerim vadīt izlasi ir bijis pašmērķis, tomēr nebiju plānojis tik ātri kļūt par galveno. Biju domājis vēl dažus gadus strādāt un iegūt pieredzi. Protams, tas mazliet bija pārsteigums, jo biju pārliecināts, ka ar Cīrki tiks turpināta sadarbība. Tā kā komandai nepieciešams treneris, pieņēmu šo piedāvājumu.”