Izlases Vīriešu izlase 03.01.2021 12:16

Aizvadīta pirmā treniņspēle starp Latvijas un SynotTip virslīgas izlasēm

1609669014.jpg

Vakar, 2. janvārī, tika aizvadīta savstarpēja treniņspēle starp Latvijas nacionālo vīriešu handbola izlasi un SynotTip handbola virslīgas klubu izlasi, kuras sastāvā spēlēja Latvijas B izlases spēlētāji kopā ar SynotTip handbola virslīgā spēlējošiem leģionāriem. Uzvaru šajā mačā svinēja Latvijas nacionālā izlase ar rezultātu 40:24.

Vēl decembra beigās Latvijas handbola izlase bija plānojusi janvārī aizvadīt pārbaudes turnīru "Rīgas Domes kauss", uz kuru bija aicinātas nacionālās izlases no Lietuvas, Igaunijas un Somijas, tomēr Covid-19 vīrusa izplatības dēļ šīs izlases decembra beigās atteicās no dalības šajā turnīrā. Tādēļ Latvijas handbola federācijas vadība meklēja risinājumu kā palīdzēt izlasei pēc iespējas labāk sagatavoties gaidāmajām spēlēm Eiropas čempionāta kvalifikācijā pret Itālijas valstvienību. 

Tika rasts risinājums, kur apvienojot Latvijas B izlasi ar SynotTip handbola virslīgā spēlējošiem leģionāriem tika izveidot kopīga komanda, kas varētu spēkoties ar Latvijas izlasi.

Abu komandu spēlētāji šobrīd dzīvo tā sauktajā "burbulī", lai tiktu izslēgts inficēšanās risks ar Covid-19 vīrusu. Visi spēlētāji, kā arī oficiālās personas pirms ierašanās tika testētas un tikai pēc negatīva testa saņemšanas varēja pievienoties treniņprocesam.

Jau šodien abu komandu spēlētāji tiksies vēlreiz, lai aizvadītu otro treniņspēli.

Rezultatīvākie spēlētāji šajā mačā Latvijas nacionālās vīriešu izlases rindās bija Ričards Jablonskis un Endijs Kušners ar sešiem gūtiem vārtiem, pa pieciem vārtiem Dmitrijam Petuhovam un Artūram Kļaviņam, trīs vārti Ņikitam Pančenko, Mārim Veršakovam, Rihardam Lejam un Nilam Miķelsonam, divus vārtus arī guva Nils Kreicbergs un Romāns Borodkins, kā arī pa vienam precīzam metienam realizēja Mārtiņš Stepuļenoks-Stukanovs un Antons Šuleiko.

Savkuārt SynotTip handbola virslīgas klubu izlases sastāvā rezultatīvākais ar astoņiem vārtiem bija Igors Ignatjevs, viņam sekoja Aliaksandr Patcykailik ar gūtiem četriem vārtiem un Toms Lielais ar gūtiem trīs vārtiem. Renāts Hovratovičs, Arvis Laganovskis un Kristers Plūme izdarīja pa diviem rezultatīviem metieniem, kā arī Oskars Pāvils un Evgenii Makin katrs guva vienus vārtus.