Izlases Vīriešu izlase 18.08.2020 16:47

Aivis Jurdžs karjeru turpinās TV “Emsdetten”

1597758440.jpg

Viens no Latvijas handbola izlases pieredzējušākajiem spēlētājiem un līderiem Aivis Jurdžs karjeru turpinās tur, kur pabeidza iepriekšējo sezonu – Vācijas 2. bundeslīgas klubā TV "Emsdetten", kurā galvenais treneris ir Latvijas izlases galvenais treneris Ārons Cīrke. Līgums parakstīts uz vienu sezonu.

Emsdetenas komandā Aivis Jurdžs iesaistījās pagājušās sezonas vidū un ātri kļuva par vienu no tās vilcējspēkiem. TV "Emsdetten" 1983. gadā spēlēja DHB kausa izcīņas pusfinālā (ar 15:19 zaudēja Esenes TuSEM), 2013./2014. gada sezonā komanda spēlēja 1. bundeslīgā, taču pameta to un atgriezās 2. bundeslīgā, kur arī spēlē līdz šim laikam. Pagājušajā sezonā komanda cīnījās par vietas saglabāšanu 2. bundesligā, kopš 18. februāra tās galvenais treneris ir Ārons Cīrke un kopš sezonas vidus tajā spēlēja arī Aivis Jurdžs.

COVID-19 pandēmijas dēļ Vācijas handbola čempionātu neizdevās pabeigt nevienā no līgām, TV "Emsdetten" tāpat kā pārējām 2. bundeslīgas komandām vēl bija atlicis aizvadīt pa 10 spēlēm un TV "Emsdetten" tajā laikā atradās 17. vietā – izkrišanas vietā. Tiesa, līdz 16. vietai (pārspēles) bija tikai divi punkti, bet līdz 15. vietai tikai trīs punkti, tā ka nevar teikt, ka Emsdetenu no izkrišanas izglāba pandēmija. Komanda bija uzņēmusi labu tempu un tai bija labas izredzes saglabāt vietu 2. bundeslīgā. Aivis Jurdžs paspēja gūt 27 vārtus.

Jaunajā sezonā TV "Emsdetten" sastāvā būs nelielas pārmaiņas – paliek gan Jurdžs, gan citi pamatspēlētāji ar komandas labākajiem vārtu guvējiem Dirku Holcneru (140 vārti), Johannesu Vasiļevski (104) un Svenu Vesselingu (60) priekšgalā. Klāt nācis līnijas spēlētājs Frederiks Štībers no 1. bundeslīgas komandas TSG "Friesenheim". Jau iepriekš komandā iesaistījās 20 gadus vecais Maksimilians Novackis no 1. bundeslīgas komandas GWD "Minden" (spēlēja galvenokārt otrajā komandā jeb fārmklubā 3. līgā un guva 88 vārtus). Uz Zviedrijas komandu HK "Varberg" devies Karls Toms, kurš aizvadītajā sezonā bija piektais rezuktatīvākais vārtu guvējs Emsdetenas komandā (46), un tas ir vienīgais būtiskais zaudējums sastāvā.