Baltijas handbola līga 14.09.2024 18:00

MSĢ zaudējums debijas spēlē, Tenax Dobele pirmie punkti Baltijas līgā

DSC_6418

Sestdien Baltijas līgas otrajā spēļu nedēļā Lietuvā sezonu iesāka Latvijas klubi “MSĢ” un čempione ZRHK “Tenax Dobele”. Pirmajā cīņā pārliecinošu panākumu ar 34:26 pār “VHC Šviesa” izcīnījuši dobelnieki, bet pēc neveiksmīga nobeiguma spraigā debijas spēlē murjānieši ar 35:45 atzina “HC Dragūnas” vienības pārākumu.

ZRHK “Tenax Dobele” komandas galvenais treneris Sandris Veršakovs: “Ar spēli kopumā esmu apmierināts. Sākums bija mazliet nervozs un varēja just, kas esam braukuši garāku ceļu. Bija diezgan ātrs spēles temps, tāpēc izmantoju visus spēlētājus. Manuprāt, jaunpienācēji labi iegāja spēlē, bet vēl ir daudzas lietas pie kā jāstrādā, piemēram, aizsardzībā varam spēlēt vēl labāk. Pirmie svarīgie punkti ir iegūti un tas ir galvenais. Tagad pārbrauciens uz Klaipēdu un rīt jau jauna cīņa!”

Spēlē Viļņā rezultātu ar diviem vārtiem atklāja mājinieki. Turpinājumā jau dominēja dobelnieki, bet pārliecinošāku izrāvienu viņi panāca vien puslaika beigās – 19:12.

Lai gan otrajā spēles daļā spriedze pieauga un komandas spēlēja līdzvērtīgi, dobelnieki spēja noturēt iepriekš iekrāto astoņu vārtu starpību un nobeigumā nodrošināt pirmo sezonas uzvaru ar rezultātu 34:26.

• VHC Šviesa – ZRHK Tenax Dobele 26:34 (12:19)

ZRHK Tenax Dobele – Kārlis Krūmiņš 7/8, Aliaksandr Patcykailik 5/5, Antons Šuleiko 5/6, Ņikita Pančenko 4/6, Nils Kreicbergs 4/7, Kristers Plūme 3/4, Ričards Juzups 3/4, Intars Jomants 3/4, Linards Usāns 1/1

VHC Šviesa – Skirmantas Plėta 5/6, Karolis Bliuvas 5/9, Valdas Drabavičius 4/4, Mantas Urvikis 4/5

Murjāņu sporta ģimnāzijas handbolisti debijas spēli Baltijā aizvadīja Klaipēdā, kur spraigā cīņā spēkojās ar iepriekšējās sezonas bronzas medaļnieci “HC Dragūnas”.

“Ļoti laba spēle. Četrdesmit minūtes cīnījāmies līdzīgi, beigas pietrūka. Skaidrs, ka šādi visdrīzāk spēlēsim visu sezonu, jo sastāvā ir skolēni un maiņas ir tik cik ir. Pamatsastāvs nevar nospēlēt sešdesmit minūtes vienā līmenī, bet arī uzskatu, ka lietuvieši šodien spēlēja par agresīvu, lai gan esam Baltijas līgā un ar to jārēķinās,” pēc spēles sacīja Murjāņu sporta ģimnāzijas komandas galvenais treneris Arnolds Straume.

Pirmo pretinieka metienu veiksmīgi atvairīja Murjāņu komandas vārtsargs Dāvids Pauls. Uzreiz pēc tam lietuvieši panāca 1:0, bet rezultātu izlīdzināja Valdis Kalniņš, kurš komandas labā visā spēlē realizēja 15 no 16 metieniem.

Pirmajās 30 minūtēs murjāniešiem vairākkārt arī izdevās gūt minimālu virsroku, taču lielākoties abas komandas spēlēja punkts punktā. Savukārt otro puslaiku murjānieši jau iesāka iedzinējos ar 21:22, tomēr pēc tam vēl spēja pretiniekam izrādīt pretestību.

Spēles gaitu izmainīja 51. minūtē lietuviešu panāktais četru vārtu izrāviens (35:31), ko murjāniešem arī turpinājumā vairs nebija pa spēkam atspēlēt.

• HC Dragūnas – MSĢ 45:35 (22:21)

MSĢ Valdis Kalniņš 15/16, Einārs Borisovs 8/11, Elgars Kušners 4/4, Endijs Šnepsts 4/5, Mārtiņš Misulis 2/3, Mārcis Drēviņš 1/1, Ralfs Sproģis 1/2

HC Dragūnas – Paulius Čėsna 6/9, Karolis Stropus 6/10, Gytis Šmantauskas 5/5, Mykolas Lapiniauskas 5/8

Rīt Latvijas komandas mainīsies pretiniekiem. Plkst. 13:00 “MSĢ” dosies cīņā pret Viļņas “VHC Šviesa”, bet plkst. 14:00 ZRHK “Tenax Dobele” tiksies ar Klaipēdas komandu “HC Dragūnas”.