Vīriešu izlase 11.08.2022 21:26

Uzzini, kurš šogad ir mūsu “Respect Your Talent” viesis

day1game1-120

“Respect Your Talent” ir Eiropas Handbola federācijas talantu atbalsta programma, kas veicina talantīgu spēlētāju karjeras attīstību; gan handbola laukumā, gan ārpus tā. Projektā piedalās daži no pasaules labākajiem handbolistiem, kurus atbalsta vadošie jomu eksperti, iedvesmojot un pamācot jaunos sportistus.

Projekts notiek katra EHF rīkotā čempionāta laikā, tajā ir iespēja piedalīties katras spēlēs labākajām spēlētājām jeb “Player of the match”. Latvijas U18 izlases sastāvā “Player of the match” titulu pirmajā spēlē nopelnīja Leno Daniels Kazlovskis, savukārt atlikušajās divās spēlēs Jevgeņijs Rogonovs.

Šajā gadā Latvijā notiekošā “Respect Your Talent’ sūtnis un lektors būs Stefans Lovgrens (Stefan Lövgren). Bijušais Zviedrijas izlases spēlētājs, kurš savas valsts kreklā aizvadījis 268 spēles, kurās guvis 1138 vārtus. Profesionāli spēlējis Zviedrijas klubā – Redbergslids IK, kā arī Vācijas vienībās – TV Niederwürzbach un THW Kiel. Desmit gadus bijis nacionālās izlases, septiņus arī THW Kiel komandas kapteinis. Piecas reizes kļuvis par Zviedrijas čempionu, septiņkārtējais Vācijas Bundeslīgas čempions, kā arī vienu reizi kļuvis par Čempionu līgas uzvarētāju.

Nacionālās izlases sastāvā četras reizes kļuvis par Eiropas čempionu, viņa kontā arī viena zelta, viena bronza un divas sudraba medaļas Pasaules čempionātos. Olimpiskajās spēlēs kopā ar Zviedrijas valstsvienību divas reizes kaklā kāris sudraba medaļas – 1996. gadā Atlantā un 2000. gadā Sidnejā.