“Tenax” regulāro turnīru pabeidz bez zaudējumiem; “Celtnieks” izglābjas no zaudējuma

168964781_3212037839023584_5175564161195526181_n

Otrajās Lieldienās SynotTip handbola virslīgā tika aizvadītas divas regulārā turnīra pēdējās spēles komandām “Tenax Dobele” un “Celtnieks Rīga”. “Jūrmalas Sports” šoreiz devās uz Dobeli, lai stātos pretī čempionāta līderiem “Tenax Dobele”, tomēr uzvaru viņiem šajā spēlē neizdevās izcīnīt. Dobelnieki pārliecinoši ar rezultātu 38:26 pārspēja viesus. Savukārt Rīgā, Armijas sporta kluba zālē, “ASK/LSPA” savā laukumā uzņēma “Celtnieks Rīga” handbolistus. Šajā mačā pēc nevieksmīga pirmā puslaika “Celtnieks Rīga” pēc pārtraukuma atguvās un pieveica mājiniekus ar rezultātu 30:25.

Dobelē jau no mača pirmajām minūtēm bija redzams mājinieku pārākums, un, lai gan laukumā bija redzami daudzi “Tenax Dobele” jaunie spēlētāji, lēnām dobelniekiem izdevās palielināt rezultāta starpību, jau pirmo puslaiku noslēdzot ar astoņu vārtu pārsvaru (18:10). Ja pirmajā puslaikā laukumā dobelniekiem bija redzami arī pieredzējušie spēlētāji, tad jau otrajā puslaikā spēli aizvadīja tikai jaunā maiņa. Lai gan viņiem neizdevās būtiski palielināt rezultāta pārsvaru, tomēr arī “Jūrmalas Sports” handbolistiem nekādīgi nesanāca pietuvoties, līdz ar to spēle noslēdzās ar rezultātu 38:26.

Rezultatīvākais spēlētājs “Tenax Dobele” rindās bija līnijas spēlētājs Antons Šuleiko, kas no kopumā izdarītiem 10 metieniem sešas reizes bija precīzs. Vēl piecus vārtus guva Kristers Suharevs, bet Ričards Juzups, Kristers Plūme un Oskars Arājs bija precīzi četras reizes. “Jūrmalas Sports” sastāvā rezultatīvākais bija Edgars Grīnbergs, kurš guva sešus vārtus, Uldis Zariņš precīzs bija piecas reizes, bet Ivaram Grīnbergam gūti četri vārti.

Dienas pārsteigumu Rīgā gandrīz sagādāja “ASK/LSPA” komanda, kas spēlē pret spēcīgo “Celtnieks Rīga” komandu uzvarēja pirmo puslaiku ar rezultātu 13:12. Gandrīz divus noraidījumus pēc kārtas pirmajā puslaika 7. un 11. minūtē saņēma Aliaksandr Patcykailik, kas arī ļāva mājiniekiem izvirzīties vadībā (5:4), un vēlāk pat ar trīs vārtiem. Līdz ar to “Celtnieks” handbolisti pirmā puslaika ietvaros vairākkārt nonāca iedzinēju lomā, lai gan viņiem vairākas reizes izdevās arī izlīdzināt rezultātu.

Tomēr jau pēc pārtraukuma “Celtnieks Rīga” bija atguvušies un sāka aizvadīt daudz rezultatīvāku spēli, kas pēc Aliaksei Haisas precīza metiena jau spēles 40. minūtē ļāva viņiem nonākt vadībā ar četriem vārtiem. Vienu brīdi pēc vairākiem “ASK/LSPA” nerealizētiem metieniem viesiem izdevās pat nonākt vadībā ar astoņiem vārtiem, tomēr līdz spēles beigām rezultāta starpība bija pieci vārti. Līdz ar to spēle noslēdzās ar rezultātu 30:25 “Celtnieks Rīga” labā.

Rezultatīvākais spēlētājs “Celtnieks Rīga” rindās bija Rauls Serafimovičs, kurš komandai pievienojās sezonas pārtraukumā un kopumā no 12 izdarītiem metieniem bija precīzs septiņas reizes. Leģionāram Aliaksandr Patcykailik kopumā gūti seši vārti, bet Rihards Leja un Artis Kurmēns bija precīzi četras reizes. Mājiniekiem “ASK/LSPA” rezultatīvākie spēlētāji bija Kristiāns Kelerts un Kristers Rihards Ozols, kuri abi guva sešus vārtus, Ingus Kristiāns Jonuška bija precīzs četras reizes, bet Viktors Fadejevs un Mārtiņš Stepuļenoks-Stukanovs guva pa trīs vārtiem.

“Tenax Dobele” un “Celtnieks Rīga” līdz ar šīm spēlēm noslēdza savu dalību SynotTip handbola virslīgas regulārajā turnīrā, attiecīgi, ieņemot 1. un 2. vietu. Dobelniekiem izslēgšanas spēļu pirmā kārta jeb ceturtdaļfināls nebūs jāaizvada, jo no čempionāta izstājās “MSĢ/LAT 2004” komanda, savukārt “Celtnieks Rīga” handbolistiem būs jāstājas pretī regulārā čempionāta 7. vietas ieguvējiem, kas šobrīd vēl nav zināmi.

Pēdējās spēles SynotTip handbola virslīgas regulārajā turnīrā tiks aizvadītas pēc divām nedēļām, 17. un 18. aprīlī, kad sestdienā pulksten 13.00 handbola klubs “Vaiņode” savā laukumā uzņems Ludzas handbolistus. Savukārt dienas otrā spēle pulksten 19.00 norisināsies Jūrmalā, kur viesosies “ASK/LSPA”. Svētdienā, 18. aprīlī, pulksten 13.00 Vaiņodes handbolisti, vēlreiz spēlējot savā laukumā, uzņems “Jūrmalas Sports” komandu, bet pulksten 15.00 “ASK/LSPA” cīnīsies pret handbola klubu “Ogre”.