Sieviešu virslīgā uzvaras izcīnījušas Jēkabpils SS un Stopiņu PHK handbolistes

Handbols.2022.19.11.F.J.L. 053

Latvijas čempionātā sieviešu virslīgā šodien aizvadītas pēdējās regulārā čempionāta spēles, kurās Jēkabpils SS viesos izcīnīja uzvaru pār Salaspils SS ar rezultātu 32:27, savukārt Stopiņu PHK handbolistes pieveica savas tiešās konkurentes LSPA ar 27:23.

Lai gan neveiksmīgs sākums (1:3), teju visu pirmo puslaiku Salaspils SS komanda bija vadībā, 26. minūtē esot priekšā pretiniecēm ar +3 (14:11). Taču pirmā puslaika beigās un otrā puslaika ievadā, pēc piecu precīzu metienu virknes, Jēkabpils SS handbolistes izlīdzināja rezultātu (14:14) un pārņēma spēles vadību, ko līdz pat spēles beigām Salaspils SS komanda vairs nespēja atgūt.

Salaspils SS vārtsardzes Guntas Trubačes pēc spēles komentārs: “Spēle izvērtēs spraiga ar labu pašatdevi no abām komandām. Mūs pievīla pašu kļūdas, bet cīnijāmies līdz galam. Prieks spēlēt ar komandu, kur nepadevāmies par spīti rezultātam uz tablo. Domāju, ka atbalstītājiem patika un bija aizraujoši skatīties.”

Salaspils SS – Jēkabpils SS 27:32 (14:15)

Salaspils SS – Frīda Binduka 6/13, Renāte Salmane 4/11, Dace Potapova 4/10, Evelīna Zvaigzne 3/3

Jēkabpils SS – Vitnija Paula Krodziniece 8/10, Rometa Jukša 6/8, Sandra Brikmane 5/11, Enija Anča 4/7, Dina Robežniece 4/7

Spēles ievadā komandas nospēlēja vienlīdzīgi. 20. minūtē Dinija Purviņa guva divus vārtus pēc kārtas, kas LSPA komandu izvirzīja priekšā pretiniecēm ar +2 (10:8), bet jau 28. minūtē Dinija komandai panāca +4 izrāvienu (14:10).

Otrā puslaika beigu daļā Laura Lielā vēl pēdējo reizi izlīdzināja rezultātu (20:20), pēcāk Stopiņu PHK handbolistēm esot rezultatīvām četra reizes pēc kārta un veiksmīgi pārņemot spēles vadību savā pusē. LSPA komanda vairs nespēja apdzīt mājinieces, tādējādi Stopiņu PHK izcīnot uzvaru ar 27:23.

Stopiņu PHK – LSPA 27:23 (12:14)

Stopiņu PHK – Laura Lielā 10/13, Lana Nikolajeva 6/10, Elita Ekkerte 4/7, Hanna Silvestrova 3/4

LSPA Dinija Purviņa 8/12, Evija Daukst 5/10, Jekaterina Liepiņa 4/10, Anna Makarova 3/6