Federācija 28.12.2022 15:02

Piesaistīts ERASMUS+ finansējums, kas tiks novirzīts tiesnešu apmācību programmai

day3_game2-74

Latvijas Handbola federācija kopā ar Lietuvas handbola tiesnešu asociāciju ir radusi iespēju piesaistīt Erasmus+ programmas finansējumu, kas tiks novirzīts jauno tiesnešu apmācību programmas “Handball Whistle” ieviešanai. Projektu plānots realizēt sākot ar 2023. gada 1. janvāri un noslēgt 2024. gada 31. decembrī. 

Programmas mērķis ir piesaistīt jaunos talantus un piedāvāt inovatīvu treniņu programmu jaunajiem tiesnešiem. Apmācību programmā tiks izmantotas Dartfish un Sideline Sports XPS Network platformas, kas nodrošinās operatīvu informācijas apmaiņu, datu apstrādi un datu analīzi. 

Projekta programmā iekļautas mentoru vadītas apmācības un dalība handbola turnīros Lietuvā un Latvijā, kā arī 2024. gada vasaras nometne Klaipēdā, lai sagatavotu jaunos tiesnešus nākamās sezonas sacensībām. Apmācībās kā lektori tiks piesaistīti Latvijas un Lietuvas delegāti, aktīvie tiesneši, kā arī psihologi, sporta un uztura speciālisti, kas dalīsies pieredzē un sniegs vērtīgus padomus projekta dalībniekiem par dažādām tēmām – kā sagatavoties sacensībām, kā rīkoties stresa situācijās un citas.

Latvijas Handbola federācijas valdes loceklis un izpilddirektors Edmunds Bogdanovs: “Esam gandarīti par padarīto darbu, kas tika ieguldīts, lai šo projektu iesniegtu. Projekts ir apstiprināts un tagad ir laiks projekta realizācijas posmam. Šāds projekts tiks realizēts pirmo reizi, tāpēc ļoti ceram uz veiksmīgu sadarbību, kas pavērs iespējas arī nākotnē rast finansējumu līdzīgiem projektiem.”

Lietuvas handbola tiesnešu asociācijas prezidents Vaidas Mažeika: “Latvijas un Lietuvas izaicinājums ir tiesnešu un delegātu piesaiste, lai jaunajiem handbolistiem nodrošinātu kvalitatīvas sacensības. “Handball Whistle” projekts ir lieliska iespēja, lai to mainītu. Projekta idejas pamatā ir handbola attīstības piramīda un šis projekts ir tā pamats, kurā sākt izglītot jaunos tiesnešu, mentorēt un palīdzēt viņiem iegūt nepieciešamās prasmes, lai startētu nacionāla līmeņa, un nākotnē arī Eiropas Handbola līgas un Starptautiskās Handbola līgas sacensībās.

Mūsu mērķis ir popularizēt handbola tiesneša profesiju. Vēlamies, lai pēc iespējas vairāk cilvēku apgūtu zināšanas, kuras ikdienā ir nepieciešamas tiesnešiem, kas ļautu padziļinātāk izprast tiesneša darbu, atbildību, un spēju pieņemt lēmumus. Mūsu redzējums būtu sniegt iespēju ne tikai apgūt teorētiskās zināšanas un handbola noteikumus, bet arī izmēģināt šo profesiju praktiski, izvērtēt profesijas unikalitāti un sajust, ko tiesneša darbs var sniegt katra personīgajā attīstībā.”


Foto: Anatolijs Hazovs