Vīriešu izlase 29.12.2021 15:50

Latvijas izlase izcīna Rīgas Domes kausu

5

Vakar Latvijas izlase ar rezultāti 35:34 pēcspēles metienos pieveica Lietuvas izlasi, bet Igaunija pārliecinoši apspēlēja Latvijas klubu izlasi – 22:29. Šodien abas komandās devās laukumā, lai noskaidrotu, kura komanda kļūs par Rīgas Domes kausa uzvarētājiem un zelta medaļu ieguvējiem.

Šīs dienas spēles rezultātu atklāja Igaunijas valstsvienība, savukārt Latvijas izlase savus pirmos vārtus guva vien pēc spēlētām turpat sešām minūtēm un to izdarīja Dainis Krištopāns. Pēc spēlētām 15 minūtei Latvijai bija izdevies iegūt nelielu pārsvaru – 6:5. Pirmo reizi divu vārtu pārsvaru kāda no komandām panāca vien 19. minūtē un to izdarīja Latvija, pēc Ņikitas Pančenko precīza metiena, panākot 8:6. Piecas minūtes līdz pirmā puslaika beigām vārtus guva Latvijas izlases vārtsargs Edgars Kukša, izvirzot Latviju vadībā ar plus četri – 12:8. Turpinājumā divi vārti Pančenko, pa vienam Grebeņņikovam un Kreicbergam un Latvijas panāk jau komfortablo – 14:9.

Otrā puslaika sākumu veiksmīgāk aizvadīja Igaunijas izlase, trīsarpus minūtēs, rezultāta starpību samazinot – 14:12, bet joprojām Latvijas izlases labā. Latvijas izlases sastāvā vairākas reizes veiksmīgi uzbrukumā spēlēja Emīls Kurzemnieks, palīdzot komandai atkārtoti izvirzīties drošā vadībā, 19:13. Līdz pat spēles beigām rezultāts saglabājās Latvijai izlasei labvēlīgs un komandas galvenais treneris Sandris Veršakovs brīvi variēja ar sastāvu, dodot atelpu komandas vadošajiem spēlētājiem. Spēles rezultāts – 27:22.

Emīls Kurzemnieks, Latvijas izlases spēlētājs
“Uzskatu, ka abas spēles mums bija labs pamats turpmākajām piecām spēlēm – Pasaules un Eiropas kvalifikācijas ciklā. Protams, ka ir lietiņas, pie kurām vēl jāpiestrādā, bet izkristalizējas lietas un nianses, kur esam labāki un kur vājāki. Šobrīd svarīgi ir cīnīties un nepadoties nevienā no gaidāmajām spēlēm.”

Latvija – Igaunija              27:22 (14:9)
Latvija –
Kurzemnieks 8, Pančenko 3, Arājs 2, Dude 2, Grebeņņikovs 2, Kreicbergs 2, Krištopāns 2, Veršakovs 2, Kukša 1, Ērmanis 1, Ozols 1
Igaunija –
Roosna 4, Timmo 4, Sein 3, Lopp 3, Ruut 2, Rebane 2, Drogin 2, Kosmirak 1

Rīgas Domes kausa apbalvošanas ceremonijā tika apbalvoti arī All Star jeb septiņi labākie spēlētāji

Kreisais malējais spēlētājs – Mindaugas Urbonas (Lietuva)
Kreisais ārējais spēlētājs – Alfred Timmo (Igaunija)