Federācija Izlases 14.10.2022 00:00

Latvijas izlase EHF EURO 2024 kvalifikāciju sāk ar zaudējumu Francijai

emkue

2024. gada Eiropas kvalifikāciju Latvijas izlase uzsāk ar zaudējumu Olimpiskajiem čempioniem – Francijai. Šajā spēlē zaudējums ar 18:35.

Debijas spēlē uzreiz pamatsastāvā laukumā devās gan Ričards Juzups, gan Jevgeņijs Rogonovs. Tāpat Emīls Kurzemnieks, Nils Kreicbergs, Māris Veršakovs un Ņikita Pančenko. Latvijas izlases vārtus sargāja Edgars Kukša.

Lai gan uzbrukumu sākām ar neprecīziem metieniem, arī frančiem savos pirmajos uzbrukumos neizdevās pārspēt mūsu vārtsargus. Pēc spēlētām 2 minūtēm 0:0.

Pirmos vārtus Francijas izlase guva ar 7 metru palīdzību, kad precīzs bija Hugo Descant. Pēc tam vairākkārt precīzi bija mājinieki, kuri pēc spēlētām 10 minūtēm bija panākuši – 5:0. Spēles turpinājumā no vārtu zaudējumiem mūs glāba veiksme un Edgars, savukārt pašu pieļautās kļūdas uzbrukumā neļāva atklāt spēles rezultātu. 13. spēles minūtes, pēc skaistas Nila Kreicberga piespēlēs līnijā, tas beidzot izdevās Mārtiņam Stepuļenokam-Stukanovam, panākot 1:6.

Pirmajās spēles 15 minūtēs bijām pieļāvuši jau septiņas tehniskās kļūdas. Francijas vārtos kārtējo reizi lielisks bija Vincent Gerard, kurš atvairīja visus Latvijas izlases mestos metienus. Mums bija nepieciešamas piecas minūtes no pirmajiem gūtajiem vārtiem, lai spētu gūt savus otros – šoreiz precīzs Elvijs Borodovskis. Pēc tam vārti Nilam Miķelsonam, otrā laukumā pusē – lielisks vārtos Kukša. Borodovska sadarbība ar Stepuļenoku – Stukanovu un rezultāts jau optimistiskāks – 4:9. Īsi pēc tam savus pirmos vārtos pieaugušo izlases sastāvā guva arī Ričards Juzups.

Pēc pirmā puslaika 7:16 Francijas izlases labā. Lai gan francūži bija iekrājuši labu pārsvaru un uzbrukumā spēlēja visai brīvi, demonstrējot skaistu handbolu, tomēr Latvijas izlases lielākais pretinieks šajā vakarā bija – kļūdas (9), kuras pilnīgi, iespējams, bija norakstāmas uz uztraukumu. Pirmajā puslaikā Latvijas izlases rindās trīs vārti Borodovskim, divi Stepuļenokam – Stukanovam. Francijai ar pieciem gūtajiem vārtiem pirmajā puslaikā izcēlās Ludovic Fabregas.

Otrajā puslaikā laukumā devās trešais debitants – Rauls Serafimovičs. Spēlē iesaistījās arī Linards Usāns. Otro puslaiku labi iesāka Emīls Kurzemnieks, kurš guva divus vārtus pēc kārtas. Turpinājumā Francijas izlasei pirmo reizi šajā spēlē izdevās panākt divciparu starpību, sākotnēji 9:19, pēc tam jau 9:21. Otrā puslaikā pusē 12:25. Latvijas izlasi otrajā puslaikā joprojām pievīla kļūdas un metienu precizitāte. Desmit minūtes līdz spēles beigām 14:28. Spēles pēdējās astoņās minūtēs laukumā devās arī ceturtais šīs dienas debitants – Ralfs Geislers. Noslēdzošajās spēles minūtēs lielas lietas laukumā nenotika un uzvaru ar 18:35 svinēja Francijas valstsvienība. Latvijas izlases sastāvā piecus vārtus guva Emīls Kurzemnieks. Francijas izlasē pa pieciem vārtiem guva Ludovic Fabrages un Dylan Nahi.

Francija – Latvija  35:18 (16:7)