Latvijas čempionāts 22.01.2023 17:50

Virslīgās panākumi līderiem un HK Ogre/HYDROX, 1. līgā Ulbrokas SK un MSĢ II cīņā neizšķirts

457D8169-CD62-4110-A099-68BC9E9B4596

Latvijas čempionātā sieviešu virslīgas komandai LSPA piedzīvots otrais zaudējums divās dienās, piekāpjoties sezonas līderei SK Latgols ar 21:30 (8:13). Vīriešu virslīgā panākums HK Ogre/HYDROX un ZRHK Tenax Dobele komandām, apspēlējot HK Vaiņode (33:24) un SK Latgols (51:23). Bet 1. līgā sīvā cīņā Ulbrokas SK un MSĢ II handbolisti spēli noslēdza neizšķirti (32:32).

Jau spēles ievadā SK Latgols handbolistes iekrāja 5:0 pārsvaru, noturot vadību visas spēles garumā. Pirms pirmā puslaika beigām LSPA komandas spēlētāja Evija Daukste izpildīja neveiksmīgu metienu, zaudējot iespēju izlīdzināt rezultātu (8:9). Pēcāk Lauras Rutkovskas un Madaras Cibuļskas kopsummā trīs pēc kārtas precīzi izpildītie 7m soda metieni ļāva SK Latgols komandai pirmo puslaiku pabeigt ar +5 (13:8).

Otrajā spēles daļā LSPA komandai vairs neizdevās pietuvināt rezultātu, tādējādi sezonas līderei svinot pārliecinošu uzvaru ar rezultātu 30:21.

SK Latgols – LSPA 30:21 (13:8)

SK Latgols – Laura Rutkovska 8/11, Madara Cibuļska 5/10, Linda Krole 4/8, Juta Bindemane 3/5, Kristiāna Ziediņa 3/4

LSPA – Sintija Beāte Veide 5/7, Nika Strēle 5/15, Anna Makarova 4/7, Kristīne Daņiļenko 4/8, Jekaterina Liepiņa 3/4

Pirmie trīs vārti HK Ogre/HYDROX pusē, līdz pirmā puslaika beigām palielinot rezultāta starpību līdz +6 (18:12). Otrā puslaika pirmajā daļā HK Vaiņodes handbolisti samazina rezultāta deficītu līdz -3 (15:18), bet jau uzreiz pēc tam ogrēnieši guva trīs vārtus pēc kārtas un uzsāka rezultāta izrāvienu, spēles beigās izcīnot uzvaru ar +9 (33:24).

HK Ogre/HYDROX – HK Vaiņode 33:24 (18:12)

HK Ogre/HYDROX – Eduards Malahovs 6/7, Rihards Leja 5/7, Rihards Bisters 5/7, Elvijs Borodovskis 5/6, Aliaksei Haisa 4/7

HK Vaiņode – Deniss Pumpurs 6/10, Jurģis Strēlis 5/7, Matīss Mickus 4/5, Rihards Plūme 3/5

Pārliecinoši iesākta spēle Dobeles handbolistiem esot vadībā ar +7, kamēr pretiniekam 0. Pātraukumā dobelnieki devās ar 23:9, neatstājot iespēju SK Latgols handbolistiem atspēlēties. ZRHK Tenax Dobele spēli noslēdza ar rezultātu 51:23.

SK Latgols – ZRHK/Tenax Dobele 23:51 (9:23)

SK Latgols – Normunds Seņkāns 9/14, Guntars Lipskis 6/8, Sandis Vaškevičs 2/2

ZRHK/Tenax Dobele – Kristers Plūme 11/12, Ņikita Pančenko 10/13, Nils Kreicbergs 6/8, Kārlis Krūmiņš 5/5, Linards Usāns 5/8, Rūdolfs Elferts 5/7

Lai gan spēles ievadā Ulbrokas SK izlīdzināja rezultātu (2:2), visu pirmo puslaiku vadības groži MSĢ II handbolistu rokās. 14. minūtē MSĢ bija vadībā ar +4 (10:6), taču Ulbrokas SK maksimāli pietuvināja rezultātu un pirmo puslaiku noslēdza ar 19:20.

30. sekundes pēc otrā puslaika sākuma Edmunds Gaiduks panāca neizšķirtu (20:20), uzsākot sīvu cīņu par uzvaru. Vēl 49. minūtē MSĢ izvirzījās priekšā ar +2 (31:29), taču Andris Lazda ar diviem precīziem metieniem izlīdzināja Ulbrokas SK rezultātu (31:31). Savukārt izšķirošos metienus izpildīja Edmunds Gaiduks un Artis Putra, kuri komandām izcīnīja neizšķirtu rezultātu ar 32:32.

Ulbrokas SK – MSĢ II 32:32 (19:20)

Ulbrokas SK – Andris Lazda 8/11, Matīss Roberts Māziņš 8/9, Edmunds Gaiduks 6/8, Ritvars Bērziņš 4/4

MSĢ II – Andis Bors 8/12, Endijs Šnepsts 8/9, Emīls Vilsons 4/8, Mārcis Drēviņš 4/7, Artis Putra 4/4