Sacensības 27.11.2022 22:06

Uzvaras un kāpiens uz augšu Ogres un Dobeles komandām

DSC_0108

Latvijas čempionātā šodien nospēlētas divas spēles virslīgā vīriešiem un viena sievietēm. Sezonas sestās uzvaras izcīnīja ZRHK Tenax Dobele un HK Ogre/HYDROX, nostiprinot savas pozīcijas turnīra tabulas augšgalā. Par mata tiesu izcīnot uzvaru pār Salaspils SS, REIR/Dobele SS handbolistes turnīra tabulā pakāpušās no piektās uz ceturto vietu.

Viesos Ogres komanda apspēlēja salaspiliešus ar rezultātu 25:36. Salaspils komandā 6 vārtus guva Kaspars Luksis un 5 Artūrs Kļaviņš. Uzvarētāju pusē 11 vārtu guvums Rihardam Lejam un 6 vārti Intaram Jomantam. Līdz ar savu sesto uzvaru, HK Ogre/HYDROX turnīra tabulā pakāpušies no ceturtās uz otro vietu, tādējādi pabīdot ASK Zemessardze/LSPA uz trešo, bet MSĢ uz ceturto vietu.

HK Ogre/HYDROX treneris Andris Molotanovs: “Atbraucot uz spēli nevienā brīdī nebija doma, ka spēlējam pret krietni vājāku komandu. Novērtējām arī Salaspils komandas papildinājumu – Artūru Kļaviņu. Mūsu pusē puišiem bija kaujiniecisks noskaņojums un bija uzdevums nospēlēt disciplinētu aizsardzību. Apmēram 80% no spēles aizsardzības situācijām mēs ļoti labi nostrādājām, labi sargāja pirmajā puslaikā arī vārtsargs Lauris Ozoliņš. Kopumā pirmais puslaiks bija izdevies, otrajā jau pieļāvām vairākas tehniskās kļūdas un mazliet palaidāmies. Spēle bija laba visos aspektos un bija iespēja arī jaunajiem spēlētājiem iespēlēties.”

Salaspils – HK Ogre/HYDROX 25:36 (11:18)

Salaspils – Kaspars Luksis 6, Artūrs Kļaviņš 5, Kristiāns Strautnieks 4, Igors Ignatjevs 4

HK Ogre/HYDROX – Rihards Leja 11, Intars Jomants 6, Eduards Malahovs 5, Aliaksei Haisa 5

Cīņā par šīs sezonas sesto uzvaru uz Vaiņodi devās ZRHK Tenax Dobele. Ar 16 vārtu pārsvaru viņiem izdevās apspēlēt HK Vaiņode komandu. Rezultatīvāko starpā dobelnieku komandā Ričards Juzups ar 12 vārtiem un 100% precizitāti, un Oskars Arājs ar 8 vārtu guvumu. HK Vaiņodes komandā 8 vārtus guva Rihards Plūme, bet 4 Deniss Pumpurs. Neskatoties uz to, ka šajā spēlē dobelnieku sastāvā iztrūka Emīls Kurzemnieks, Ņikita Pančenko, Antons Šuleiko un Nils Aivis Miķelsons, ZRHK Tenax Dobele pārliecinoši uzvarēja, turpinot demonstrēt nesatricināmu sniegumu un saglabājot līdera pozīciju.

Par spēli ZRHK Tenax Dobele galvenais treneris, Sandris Veršakovs, sacīja, ka pēc Čehijas spēlēm bija jūtams nogurums un kritums, taču šodien bija redzams, ka komanda ir fiziski atkopusies, līdz ar to gūta arī uzvara. Vaicāts par spēlētāju iztrūkumu, Sandris Veršakovs atzina:

“Devām saviem spēlētājiem iespēju atpūsties. Emīlam ir bijusi pietiekama noslodze, jo gan aizsardzībā, gan uzbrukumā ir bijis liels spēļu laiks. Ņikitam ir mikrotrauma, kuru kādu laiku nav izdevies izārstēt. Antonam un Nilam joprojām ir traumas pēc Čehijas, kas ir dziļākas, bet domāju, ka nākošā gada sākumā abi būs atpakaļ.”

HK Vaiņode – ZRHK Tenax Dobele 28:46 (13:22)

HK Vaiņode – Rihards Plūme 8, Deniss Pumpurs 4

ZRHK Tenax Dobele – Ričards Juzups 12, Oskars Arājs 8, Kristers Suharevs 6, Linards Usāns 6

Nedēļas nogales trešo spēli aizvadīja arī Dobeles sieviešu virslīgas komanda. Šoreiz REIR/Dobele SS devās izbraukumā uz Salaspili. Sīva cīņa abu komandu starpā, pirmo puslaiku noslēdzot ar Salaspils SS pārākumu (14:8). Taču noslēgumā Dobeles komandai uzvara, ko panāca 59. minūtē Elīza Bilkšte. Līdz ar trešo uzvaru REIR/Dobele SS turnīra tabulā pakāpās par vietu, ierindojoties ceturtajā vietā, savukārt, neskatoties uz zaudējumu, Salaspils SS saglabā savu pozīciju trešajā vietā.

Salaspils SS – REIR/Dobele SS 27:28 (14:8)