EHF European Cup Sacensības 11.10.2019 21:00

”Tenax Dobele” uzvar savā laukumā un soļo tālāk EHF ”Challenge Cup”

EHF “Challenge Cup” pirmo kārtu veiksmīgi pārvarējusi Latvijas čempione “Tenax Dobele”. Atbildes spēlē Dobeles sporta hallē “Tenax” pieveica Luksemburgas komandu “Dudelange” ar rezultātu 28:24, divu spēļu summā triumfējot ar 55:48 un iekļūstot sacensību nākamajā kārtā.

Pirmā spēle pirms nedēļas notika Luksemburgas kluba mājvietā, kur “Tenax Dobele” izcīnīja uzvaru ar rezultātu 27:24. “Savai komandai uzreiz pēc pirmā mača pateicu, ka nav jāfokusējas uz trīs vārtu handikapu. Mēs izbraukumu pārdzīvojām veiksmīgi, skatīsimies, kā viņi ar to tiks galā,” pirms spēles zināmo piesardzību saglabāja “Tenax Dobele” galvenais treneris Sandris Veršakovs.

Mača rezultātu atklāt izdevās “Dudelange”, bet turpinājumā divus vārtus guva Egils Politers, pa reizei izcēlās Oskars Arājs un Andis Ērmanis, un “Tenax” jau bija vadībā ar 4:1, kas divu spēļu summā ļāva justies vēl drošāk, tiesa, jāspēlē vēl bija ļoti daudz.

“Tenax Dobele” līdzīgi kā pirmajā mačā demonstrēja lielisku spēli aizsardzībā, kā rezultātā “Dudelange” pirmajās 20 minūtēs bija guvusi tikai trīs vārtus, un mājinieki ieguva plus seši (8:3). Puslaika beigu daļā Luksemburgas klubam izdevās spēlēt nedaudz rezultatīvāk, taču 30 minūtes ar patīkamu handikapu vienalga noslēdza “Tenax Dobele” – 14:9.

Otra puslaika sākumā “Tenax Dobele” pārsvaru palielināja arī līdz sešiem vārtiem (16:10), taču nākamajās minūtēs piedzīvoja kritumu savā sniegumā, tāpēc sanāca vēl nedaudz panervozēt. “Dudelange” veica piecu vārtu izrāvienu un pēc francūža Mario Aniča vārtiem pietuvojās līdz 20:21.

Skaidrs, ka šādā brīdī galvenais treneris S. Veršakovs nevarēja nereaģēt, un 49. minūtē tika pieprasīts pārtraukums, pēc kura vārtus guva Arājs (22:20). Pēc tam “Dudelange” vēl spēja pietuvoties līdz 22:23, taču izskaņu “Tenax Dobele” nospēlēja ļoti pārliecinoši, spēlē uzvarot ar 28:24 un divu maču summā gūstot panākumu ar 55:48.

Andis Ērmanis un Oskars Arājs bija rezultatīvākie spēlētāji uzvarētāju sastāvā, abiem gūstot pa pieciem vārtiem. Četrus vārtus pievienoja Ņikita Pančenko un Egils Politers, trīs vārti Mārim Veršakovam, Aivim Jurdžam un Emīlam Kurzemniekam. Vienreiz pretinieku vārtsargu pārspēja Nils Miķelsons. “Tenax Dobele” pretiniece nākamajā kārtā pagaidām vēl nav zināma.