Izlases Sieviešu izlase 06.08.2019 21:00

Strēles lieliskais sniegums neglābj no zaudējuma pret Somiju

Latvijas U17 izlase šovakar aizvadīja ceturto spēli Eiropas čempionāta B grupā. Pret Somijas vienaudzēm Latvijas meitenes pēc vāja pirmā puslaika uzlaboja savu sniegumu spēles otrajā daļā, taču galarezultātā vienalga atzina pretinieču pārākumu – 27:29.

Larisas Veinbergas vadītā komanda Eiropas čempionātā piedzīvoja divus smagus zaudējumus pret Šveices (20:39) un Lietuvas vienaudzēm (18:28). Trešajā spēlē pret mājinieci Gruziju jau bija līdzīgāka cīņa, kā uzvarētājām no laukuma vienalga noejot gruzīnietēm (21:24).

Mača pirmo puslaiku pret Somiju mūsējās aizvadīja vāji, īpaši spēlē aizsardzībā, jo somietes spēja gūt 20 vārtus un iekrāt astoņu vārtu handikapu (20:12). Latvijas U17 izlase pēc šāda puslaika nesalūza un parādīja raksturu, uzlabojot spēli gan aizsardzībā, gan uzbrukumā, kā rezultātā izdevās pat atgriezt intrigu spēlē. Galarezultātā gan zaudējums ar 27:29.

Lielisku spēli aizvadīja Nika Strēle, kura guva deviņus vārtus, nopelnīja vienu divu minūšu sodu un tika atzīta par komandas labāko spēlētaju mačā. Četri vārti Letīcijai Veinbergai, pa trim Madarai Cibuļskai, Patrīcijai Prūsei, Annai Aleksai Stankevičai un Elīnai Taujēnai, bet divus vārtus šovakar guva Ilvija Buivide.

Trenere Veinberga no Gruzijas jau iepriekš informēja, ka šajā turnīrā mūsējās nav izvairījušās no savainojumiem. Darjai Savčenko ir smadzeņu satricinājums, savukārt Kristai Minovai potītes kājas sastiepums. Desmit komandu turnīrā Gruzijā Latvija pēdējo spēli aizvadīs 10. augustā pret Bulgāriju. Mača sākums pulksten 11:00.

Latvijas U17 izlase
Vārtsardzes: Laura Hansone (Dobeles SS), Amanda Ovsjuka (Jēkabpils SS)
Labā mala: Linda Marija Ribčika (Vaiņode SS), Darja Savčenko (Salaspils SS), Valerija Zarovska (Dobeles SS)
Labā ārējā: Krista Minova (Jēkabpils SS)
Saspēles vadītāji: Letīcija Veinberga (Dobeles SS)
Kreisā ārējā: Anna Aleksa Stankeviča (Dobeles SS), Madara Cibuļska (Ludza SS)
Kreisā mala: Patrīcija Prūse (Skrīveri), Ilvija Buivide (Dobeles SS)
Līnijas spēlētāji: Nika Strēle (Vaiņode SS), Kitija Drabo (Dobele SS), Elīna Taujēna (Vaiņode SS)

Galvenā trenere: Larisa Veinberga
Trenere: Marija Zaščerinska
Fizioterapeite: Diāna Ņikitina