Spraigā cīņā ar papildlaiku spāņi pieveic norvēģus, pusfinālam kvalificējas arī Dānija, Zviedrija un Francija

NOR ESP 1.v1

Vakar Zviedrijā un Polijā notiekošajā Pasaules čempionātā aizvadīts ceturtdaļfināls, kurā Spānija par mata tiesu pēc papildlaika spēja pieveikt norvēģus ar 35:34, savukārt ar pārliecinošiem panākumiem vietu pusfinālā izcīnīja Dānija, Zviedrija un Francija.

Lielāko daļu no pamatlaika priekšgalā atradās norvēģi, kuriem pirmajā puslaikā piederēja pat četru vārtu pārsvars (7:3). 53. minūtē norvēģi bija vadībā ar 24:22, savukārt, sākoties pamatlaika pēdējai minūtei, spāņiem nācās atspēlēt vēl vienus vārtus.

21 sekundi pirms pamatlaika beigām Spānijas komandas līdera Aleksa Dujšebajeva metienu atvairīja norvēģu vārtsargs. Tomēr norvēģi uzbrukumā pieļāva kļūdu, pēcāk pēdējā sekundē pie brīva metiena tiekot Dujšebajevam, kurš šoreiz iespēju izmantoja un rezultātu izlīdzināja (25:25).

Spraigi aizritēja arī abi papildlaiki, otrās pieliktās desmitminūtes izskaņā uzvaras vārtus gūstot Dujšebajevam. Norvēģijai bija iespēja izraut neizšķirtu un tādējādi panākt septiņu metru metienu sēriju, tomēr Sebastjana Bartolda no stūra veikto metienu atvairīja spāņu vārtsargs Gonsalo Peress de Vargass.

Spānijas valstsvienībai Pasaules čempionāta labāko četriniekā izdevies iekļūt jau astoto reizi kopš 1999. gada. Savukārt 2017. un 2019. gada Pasaules čempionāta finālistei Norvēģijai šoreiz nāksies samierināties ar cīņu par piekto vietu.

Ar pārliecinošu panākumu pusfinālā iekļuvusi Pasaules čempione Dānija, kas sagrāva Ungārijas valstsvienību ar rezultātu 40:23. Dānijai pēdējo deviņu Pasaules čempionātu pusfinālos izdevies kvalificēties jau septīto reizi, kā arī vakar dāņi uzstādīja jaunu rekordu ar 26 nezaudētu spēļu virkni pasaules sacensībās, kas aizsākās 2019. gadā.

Vairāk kā 11. minūtes vadībā ar +7 ļāva Zviedrijai izcīnīt vietu Pasaules čempionāta pusfinālā otro reizi pēc kārtas, pārspējot Ēģiptes valstsvienību ar 26:22, kura pusfinālam nespēj kvalificēties jau trešo reizi pēc kārtas.

Pārliecinošais panākums pār Vāciju ar 35:28, seškārtējai Pasaules čempionei Francijai ļāvis kvalificēties pusfinālam 14. reizi no kopumā 16. reizēm kopš 1993. gada.