Izlases 26.01.2020 19:34

Spānija otro reizi pēc kārtas triumfē Eiropas čempionātā handbolā

Zviedrijas galvapilsētā Stokholmā šovakar noslēdzās Eiropas čempionāts handbolā, un finālspēlē Spānija ar rezultātu 22:20 pieveica Horvātijas handbolistus, titulu iegūstot otro reizi pēc kārtas.

Horvātijai izdevās labs spēles sākums, kad pa vārtiem guva Marino Maričs un Domagojs Duvņaks – 2:0. Septītajā minūtē uz tablo bija neizšķirts 3:3, un turpinājumā rezultāts attīstījās ļoti līdzīgi. Neliels izrāviens horvārtiem padevās puslaika vidusdaļā, kad izdevās iegūt trīs vārtu handikapu (10:7). Spānija uzreiz atbildēja ar saviem četriem vārtiem pēc kārtas (11:10) un pirmo puslaiku noslēdza ar minimālu pārsvaru – 12:11.

Otra puslaika ievadā Spānijas izlases sastāvā īsā laikā trīs vārtus guva Aleikss Abello Gomess (15:12). Spāņi tika pat līdz 16:12, taču horvāti nesalūza un ar Igora Karačiča pūlēm pietuvojās līz 15:16. Spēcīgs aizsardzības handbols turpinājās līdz pat mača beigām.

54. minūtē pēc Lukas Stepančiča vārtiem Horvātija izrāvās vadībā ar 19:18. Atlikušajās sešās ar pusi minūtēs spāņi Horvātijai ļāva gūt tikai vienus vārtus, kamēr paši pretinieku vārtsargu pārspēja četras reizes, galarezultātā izcīnot uzvaru ar rezultātu 22:20, izcīnot Eiropas čempionāta titulu otro gadu pēc kārtas. Čempionāta MVP balvu gan ieguva Horvātijas līderis Domagojs Duvņaks.

Iepriekš jau pieminētais Aleikss Abello Gomess uzvarētāju sastāvā finālspēlē bija rezultatīvākais ar pieciem vārtiem. Pa trim vārtiem guva Horhe Makeda un Rauls Rodrigess. Horvātijas rindās Domagojs Duvņaks guva piecus vārtus, bet otrs līderis Igors Karačičs izcēlās ar četriem vārtiem.

Jāpiemin, ka bronzas medaļas šogad izcīnīja viena no čempionāta rīkotājām Norvēģija, kas bronzas spēlē ļoti pārliecinoši ar 28:20 pieveica Slovēnijas valstsvienību. Atgādināsim, ka Spānija čempionāta pirmo spēli aizvadīja pret Latviju, izcīnot uzvaru ar 33:22.