Zināmi visi pusfinālu spēļu pāri

NIK_8892

Šovakar, Dobelē, Sporta Punkts Latvijas Kausa izcīņā tika aizvadīta spēle starp Stopiņu NHK un SK Latgols handbolistēm. Abu komandu sastāvā netrūka, nule Grieķijā spēles aizvadījušās, Latvijas izlases spēlētājas.  Deviņas no 21 spēlei pieteiktās spēlētājas pagājušajā nedēļā kopā spēlēja zem Latvijas karoga, bet šodien jau atkal spēkojās viena pret otru. Jāatzīmē, ka SK Latgols uz spēli ieradās deviņu spēlētāju sastāvā. Pēc spēlētām gandrīz trīsarpus minūtēm, pirmos vārtus spēlē guva Ludzas komandas spēlētāja Arīna Zaharāne, bet Stopiņu meitenes savus pirmos vārdus spēja gūt tikai pēc spēlētām 5 minūtēm un 26 sekundēm. Pēc Lanas Nikolajevas vārtos raidītā 7 m soda metienu, Stopiņu handbolistes uzsāka izrāvienu, un pie rezultāta 8:4, Ludzas treneris Māris Cibuļskis pieprasīja minūtes pārtraukumu. Tas deva rezultātu un, ludzānietes guva četrus vārtus pēc kārtas, panākot 8:8. Atpūtā komandas devās ar rezultātu 11:10 Stopiņu NHK labā.
Otrā puslaika sākumā spēlē labi iesaistījās abu komandu vārtsargi, veiksmīgi atvairot pretinieču metienus. Turpinājumā SK Latgols spēlētājas bija precīzākas un veiksmīgākas, panākot 17:14, tādējādi Stopiņu komandas trenere Natālija Kudrjavceva pieprasīja minūtes pārtraukumu. Mazliet mazāk nekā 14 minūtes pirms spēles beigām trešo reizi spēlē, 2 minūšu sodu saņēma SK Latgols līdere Madara Cibuļska, un, tas nozīmēja, ka viņai spēle ir beigusies. Protams, tas ietekmēja komandas spēli. Pēc šī noraidījuma, no 7m līnijas precīza bija Lana Nikolajeva no spēles vārtus guva gan Kristīne Dzenīte, gan Daina Sergejeva, ļaujot Stopiņu komandai panākt 21:22. Mirkli vēlāk traumu guva SK Latgols spēlētāja Zaharāne un SK Latgols nonāca neapskaužamā situācijā, paliekot septiņu spēlētāju sastāvā. Piecas minūtes pirms spēles beigām vārtus guva Darja Savčenko, izlīdzinot rezultātu (24:24). Līdz spēles beigām Stopiņu komanda guva piecus vārtus, četrus no tiem spēja gūt Kristīne Dzenīte. Spēles rezultāts 26:29 Stopiņu NHK.

SK Latgols – Stopiņu NKH 26:29
SK Latgols: Cibuļska 10, Krole 7, Bindemane 3, Zaharāne 3, Antonova 2, Klementjeva 1
Salaspils SS: Dzenīte 10, Savčenko 7, Nikolajeva 4, Sergejeva 4, Asare 3, Freiberga 2

Vietu sev pusfinālā jau bija garantējušas Jēkabpils SS un Salaspils SS, šodien šīm komandām pievienojās Stopiņu NHK, bet izlozē noskaidrojās, ka Wild Card iegūst LSPA komanda. Pēc šīs izlozes tika veikta arī pusfinālu pāru izloze:
11:00 LSPA – Salaspils SS
16:00 Jēkabpils SS – Stopiņu NHK

Vīriešu turnīrā vēlu vakarā tika aizvadīta spēle starp MSĢ/LAT 2004 un SK Latgols Ludza komandām. Pašā spēles sākuma ar trīs vārtu guvumiem MSĢ/LAT 2004 ātri nonāca vadībā, bet ludzēnieši turpmāko piecu minūšu laikā sakārtoja spēli un pēc Edija Kušnera gūtajiem vārtiem, pirmo reizi spēlē izvirzījās vadībā (5:4). Turpinājumā komandas regulāri apmainījās ar gūtajiem vārtiem, tomēr pirmā puslaika vidū SK Latgols Ludzas spēlētāji iespēja gūt vairākus vārtus pēc kārtas un, kad rezultāts vēstīja 10:14 Ludzas komandas labā, minūtes pārtraukumu pieprasīja murjāniešu treneris Arnolds Straume. Tas mazliet sapurināja komandu, Rūdolfs Elferts guva divus vārtus pēc kārtas un, panāca 12:15, bet tuvāk Murjāņu komanda netika. Puslaika rezultāts 14:20
Otro puslaiku abas komandas uzsāka ar ātru handbolu un ļoti rezultatīvi. Diez gan ātri SK Latgols Ludzas komanda palielināja savu pārsvaru un ilgu laiku turējās astoņu punktu atstatumā. Puslaika vidū Ludzas spēlētājs Roberts Rancāns guva savus piektos vārtus, panākot 19:29 Ludzas labā. Spēles turpinājumā Normunds Seņkāns guva savus sestos vārtus (6/6), palielinot savas komandas pārsvaru jau līdz +12. Līdz spēles beigām MSĢ/LAT 2004 spēlētāji pieļāva kļūdas, kuras ļāva SK Latgols komandai nesatraukties par spēles gala rezultātu – 38:23, un pārliecinoša uzvara SK Latgols Ludzas komandai. Ludzāniešu rindās nekļūdīgs bija Normunds Seņkāns, no septiņiem izdarītajiem metieniem, viņš realizēja visus septiņus.

MSĢ/LAT 2004 – SK Latgols Ludza 23:38
MSĢ/LAT 2004: Serafimovičs 6, Elferts 6, Suharevs 4, Rogonovs 3, Bisenieks 2, Kazlovskis 1, Auders 1
SK Latgols Ludza: Seņkāns 8, R. Rancāns 6, Lipskis 5, Kušners 5, Lībergs 4, Grebeņnikovs 3, Dobrinins 2, Malahovs 2, E. Rancāns 2, Usāns 1

Jau iepriekš vietas pusfinālos izcīnīja ZRKH Tenax Dobele, ASK/LSPA un HK Celtnieks, šodien izcīnot uzvaru, pusfinālistiem pievienojās SK Latgols Ludzas komanda. Lai noteiktu pusfināla pārus tik veikta izloze:
13:30 HK Celtnieks – ASK/LSPA
18:30 ZRKH Tenax Dobele – SK Latgols Ludza