Vīriešu izlase 15.01.2022 20:55

Sāpīgs neizšķirts pret Luksemburgu

3491

Luksemburgas komanda spēli sāka ar kļūdu, kas mūsu komandai ļāva būt tiem, kuri atklāj spēles rezultātu. To Latvija izdarīja ar precīzu Austra Tuminska 7 metru metienu. Arī turpinājumā Latvijas izlase veiksmīgi spēlēja uzbrukumā un pēc spēlētām gandrīz četrām minūtēm bija vadībā ar 3:1. Spēles 6. minūtē pēc neveiksmīgas sadursmes ar pretinieku traumu galvas rajona guva Nils Kreicbergs, tomēr jau pēc īsa laika Nils bija gatavs atgriezties laukumā. Spēles turpinājumā Luksemburgas spēlētāji spēlēja agresīvi un emocionāli, kas nāca Latvijas izlasei par labu, jo pretinieki regulāri saņēma 2-minūšu noraidījumus. To mūsu handbolisti prata izmantot un pēc spēlētām 11 minūtēm bija vadībā ar 6:3. Pirmajā puslaikā Latvija veiksmīgi darbojās aizsardzībā, un pēc Daiņa Krištopāna ātrajā uzbrukumā gūtajiem vārtiem panāca 9:5. Pirmā puslaika beigas gan neizvērtās tik veiksmīgas, luksemburgieši spēja rezultāta starpību izlīdzināt, līdz pat spēles pirmā puslaika pēdējām divām minūtēm rezultāts mainījās – te vienai, te otrai komandai esot vadībā. Tomēr atpūta devāmies ar +3 – 18:15. Latvijas izlases sastāvā pirmajās 30 minūtēs četrus vārtus guva Ņikita Pančenko, pa trim Dainis Krištopāns, Austris Tuminskis un Egils Politers.

Otro puslaiku veiksmīgāk iesāka Luksemburgas handbolisti īsā laikā panākot 18:17. Pēc spēlētām trīsarpus minūtēm uz tablo neiepriecinošais – 19:19. Spēles turpinājumā rezultāts auga lēnām un gandrīz septiņās minūtēs abas komandas guva katra pa diviem vārtiem 21:21. Pēc šī fiksētā neizšķirta sekoja Luksemburgas izlases izrāviens ar diviem bez atbildes vārtu guvumiem, kas ļāva viņiem izvirzīties vadība ar rezultātu 23:21. Pēc Tuminska piespēles līnijā, vārtus guva Politers, ātrajā uzbrukumā precīzs bija Rihards Leja, un rezultāta starpība sadila līdz 23:24 Luksemburgas izlases labā. Vēlreiz pēc Tuminska piespēles precīzs bija Leja, panākot 24:24. Nākamajā Latvijas izlase uzbrukumā precīzs arī Borodovskis – 25:24. Nila Kreicberga agresivitāte un veiksmīgā spēle uzbrukumā ļāva Latvijas izlasei nopelnīt divus 7 metru soda metienus pēc kārtas, kurus realizēja Ņikita Pančenko, pēc tam precīzs bija Tuminskis, un Latvijas izlase trīs minūtes līdz spēles beigām atradās trīs vārtu vadībā (29:26). Minūti un 20 sekundes līdz spēles beigām noraidījumu saņēma Austris Tuminskis, kas nozīmēja, ka līdz spēles beigām būsim mazākumā (30:29). 18 sekundes līdz spēles beigām Luksemburgas izlase izlīdzināja rezultāta starpību – 30:30. Minūtes pārtraukums un pēdējais uzbrukums Latvijas izlasei, kurā vārtus gūt neizdevās.

Latvija – Luksemburga 30:30 (18:15)
Latvija – Pančenko 6, Tuminskis 4, Politers 4, Kreicbergs 3, Krištopāns 3, Borodovskis 2, Leja 2, Arājs 2, Miķelsons 2, Kurzemnieks 1, Meikšāns 1
Luksemburga – Wirtz 9, Ilic 6, Muller 5, Scheid 4, Hoffmann 3, Guden 2, Rasoder 1

Šobrīd turnīra tabulā var sākties “ja” spekulācijas, bet skaidrs ir viens, ka, pirmkārt, Latvijas izlasei rīt priekšā cīņa ar Fēru salām, otrkārt, šodien Itālijas izlase aizvadīs spēli ar mūsu rītdienas pretiniekiem.

Rīr Latvijas izlasei spēle plkst., 20:00.