Salaspils pirmā uzvara otrajā posmā, Ogre Baltijā atkārtoti pieveic Dobeli

1536-1024.v1 (1)

Savu pirmo uzvaru SynotTip handbola virslīgas otrā posma spēlē izcīnīja Salaspils handbolisti, ar rezultātu 34:27 pārspējot SK Latgols juniorus. Sieviešu virslīgā SK Latgols handbolistes pārspēja LAT 2006 – 31:28. Savukārt Baltijas handbola līgā HK Ogre otro reizi šajā sezonā pārspēja ZRHK Tenax Dobele handbolistus (40:38), bet SK Latgols piekāpās HC Dragunas Klaipēda (23:37).

• SK Latgols juniori – Salaspils          37:24 (15:15)

Spēles pirmo vārtus guva SK Latgols juniori spēlētājs Deivids Kušners – 1:0 rezultāts “iesprūda” uz vairāk nekā četrām minūtēm un Salaspils handbolistiem pirmos vārtus izdevās gūt vien pēc spēlētām piecām minūtēm un 57 sekundēm. Spēles turpinājumā rezultāts mainījās pakāpeniski te vienai, te otrai komandai esot nelielā vadībā, regulāri fiksējot arī neizšķirtu un rezultāta tablo. Pirmais nopietnais izrāviens izdevās Salaspils handbolistiem, sešas minūtes līdz pirmā puslaika beigām panākot 14:10, tomēr līdz atpūtas pauzei Ludzas handbolistiem izdevās atspēlēties un izlīdzināt rezultāta starpību. Otro puslaiku veiksmīgāk iesāka viesi no Salaspils, pēdējo reizi rezultāts neizšķirtu vēstīja pēc spēlētām 35 minūtēm – 19:19. Spēles turpinājumā Salaspils handbolisti izvirzījās vadībā un līdz spēles beigām šo pārsvaru iespēja pārliecinoši palielināt, spēli noslēdzot ar rezultātu – 37:24. SK Latgols juniori komandā rezultatīva spēle Adrianam Vaškevičam, kurš guva astoņus vārtus, bet Sandis Vaškevičs pievienoja piecus. Salaspils komandā astoņus vārtus guva Nils Remess, bet pa sešiem Ivars Brics un Rainers Gailums.

Salaspils komandas treneris Žanis Malahovs pēc spēles atzina, ka komandai ir bijuši robi sastāvā, kā arī spēļu pauze ir darījusi savu: “Šodien spēlē nepiedalījās vieni no komandas līderiem brāļi Strautnieki. Raineram Gailumam nācās uzņemties saspēles vadīšanu. Runājot par spēli, labs laiciņš ir pagājis kopš pēdējās spēles, līdz ar to spēles sākums sanāca smagnējs. Realizācija šodien kliboja un, protams, tehniskās kļūdas ir jāsamazina.”

SK Latgols juniori – Vaškevičs A., 8, Vaškevičs S., 5, Kušners El., 4, Igovens 3, Balodis 3, Kušners D., 3, Ivulāns 1
Salaspils – Remess 8, Gailums 6, Brics 6, Luksis 5, Prikņa 3, Karašovs 2, Ozols 2, Lejiņš 2

• LAT 2006 – SK Latgols        28:31 (16:10)

Spēles pirmo puslaiku ļoti pārlienoši un labi aizvadīja LAT 2006 jaunās handbolistes, spējot spēles pirmo daļu noslēgt, esot komfortablā pārsvarā – 16:10. Otrajā puslaikā jau no pirmās minūtes SK Latgols handbolistes uzsāka pakaļdzīšanos, astoņās arpus minūtēs gūstot astoņus vārtus, bet pretiniecēm ļaujot gūt tikai divus, tādējādi rezultāta starpību izlīdzinot – 18:18. Visu atlikušo spēles laiku Ludzas meitenes atradās vadībā, 12 minūtes līdz spēles beigām panākot pat plus septiņi – 27:20. Līdz spēles beigām LAT 2006 komandas spēlētājām izdevās rezultāta starpību samazināt, tomēr ne cīnīties par uzvaru, spēles rezultāts – 31:28 SK Latgols meiteņu labā. LAT 2006 komandā astoņi vārti Elīzai Bilkštei, bet četri Evelīnai Zvaigznei, SK Latgols komandā Agnese Sidorova guva astoņus vārtus, savukārt Linda Krole pievienoja septiņus.

LAT 2006 – Bilkšte 8, Zvaigzne 5, Blažēvica 4, Lielā 4, Piterniece 4, Virubka 2, Dūma 1
SK Latgols –
Sidorova 8, Krole 7, Zaharāne 5, Ziediņa 3, Kaupuža 3, Bindemana 2, Cibuļska M., 2, Klementjeva 1, Cibuļska P., 1

• ZRHK Tenax Dobele – HK Ogre/Hydrox  38:40 (19:15)

Baltijas Handbola līga
Lai gan pirmajā puslaikā dobelniekiem izdevās iekrāt četru vārtu pārsvaru, otrajā puslaikā HK Ogre/Hydrox komandai izdevās rezultāta starpību pakāpeniski samazināt un 19 minūte līdz spēles beigām panākt – 25:25. Vadība HK Ogre/Hydrox izvirzījās 15 minūtes līdz spēles beigām, pēc tam sekoja vēl pāris neizšķirti un Dobelnieku vadības pārņemšana, tomēr spēles beigas veiksmīgākas izdevās ogrēniešiem, svinot otro uzvaru šajā sezonā par ZRHK Tenax Dobele – 40:38. HK Ogre/Hydrox komandā lieliska spēle Aleksandram Pastykailikam, kurš guva 15 vārtus. Artūram Lazdiņam – astoņi. Dobelnieku rindās rezultatīva spēle Antonam Šuleiko – 10 vārti, bet Andim Ērmanim – deviņi.

Pēc spēles ZRHK Tenax Dobele treneris Sandris Veršakovs pastāstīja, ka komanda bija gatava grūtai spēlei. Skatītājiem tā ir bijusi interesanta spēle ar daudz gūtajiem vārtiem, bet viņa prāt šī bija spēle bez aizsardzības. Tāpat viņš atzina, ka komanda šodien zaudēja nevis divus, bet četrus punktus, jo šī spēle tiks ņemta vērā arī Latvijas čempionāta ieskaitē.

Andris Molotanovs, HK Ogre treneris:
“Esam priecīgi par uzvaru, labas emocijas sportā ir vajadzīgs un arī mums, tas bija nepieciešams. Mūsu veiksmes faktors bija otrais puslaiks, kad sākām spēlēt drošāk no tālās distances. Dobelnieku vārtsargiem ar šiem metieniem tik labi neveicās, līdz ar to mēs to izmantojām. Tāpat sapratām, ka Dobeles uzbrukums vairāk tiek organizēts caur vienu spēlētāju, kuru sākām segt individuāli, tas arī nesa savu rezultātu. Man kā trenerim prieks par komandu, ka esot iedzinējos spējām lauzt spēles gaitu un uzvarēt tik spēcīgu pretinieku. Ceru, ka šīs spēles emocijas mums ļaus aizvadīt veiksmīgu sēli arī Klaipēdā.

ZRHK Tenax Dobele – Šuleiko 10, Ērmanis 9, Pančenko 7, Kreicbergs 7, Juzups 2, Arājs 1, Politers 1, Krūmiņš 1