REIR/Dobele SS pārliecinoši uzvar LAT 2006 un iegūst vicelīderes pozīciju

Untitled design

Latvijas čempionāta sieviešu virslīgā šodien aizvadīta otrā spēle šajā nedēļas nogalē starp LAT 2006 izlases un REIR/Dobele SS handbolistēm. Vēl vakar LAT 2006 svinēja savu pirmo uzvaru šajā sezonā, taču šodien nācās atkārtoti piekāpties REIR/Dobele SS komandai (44:22). Dobeles sporta skolas handbolistes pēc gūtās uzvaras turnīra tabulā pakāpušās par divām vietām, 2022. gadu noslēdzot ar vicelīderes pozīciju.

Šodien spēles 16. sekundē rezultātu atklāja LAT 2006 spēlētāja Kristiāna Ziediņa, kura rezultatīva kopumā bija septiņas reizes. Spēles 2. minūtē atbildes vārtus guva REIR/Dobele SS spēlētāja Laura Millere. 6. minūtē, Kristiānai Ziediņai gūstot jau savus trešos spēles vārtus, LAT 2006 izdodas izvirzīties priekšā ar 5:4. 8. minūtē Ieva Reinfelde izlīdzina rezultātu un dažas sekundes vēlāk viņas komandas biedres Valērijas Zarovskas gūtie vārti aizsāk REIR/Dobele SS izrāvienu, ko LAT 2006 līdz pat spēles beigām nespēj panākt. Noslēgumā dobelnieces gūst pārliecinošu uzvaru ar rezultātu 44:22 (22:12).

REIR/Dobele SS rindās šodien rezultatīva 13 reizes 15 metienos bija Elīza Bilkšte un 12 reizes 16 metienos Laura Millere. LAT 2006 spēlētāja Kristiāna Ziediņa guva 7 vārtus, bet vairākas viņas komandas biedres pa 3 vārtiem – Dūma, Koņušeka, Zvaigzne un Piterniece.

REIR/Dobele SS – LAT 2006 44:22 (22:12)

REIR/Dobele SS – Elīza Bilkšte 13, Laura Millere 12, Valērija Zarovska 6, Ilvija Buivide 4 (100% precizitāte)

LAT 2006 – Kristiāna Ziediņa 7, Amanda Dūma 3, Katrīna Koņušeka 3, Evelīna Zvaigzne 3, Līva Piterniece 3

REIR / Dobele SS handbolistes šosezon izcīnījušas sešas uzvaras deviņu spēļu kopsummā un nostiprinājušas vietu četriniekā, pēc šodienas uzvaras pakāpjoties no ceturtās uz otro vietu. Savukārt LAT 2006 pēc deviņām nospēlētām spēlēm šosezon panākumus izdevies gūt vien vienu reizi – vakar apspēlējot Stopiņu PHK ar 37:34 (18:18).

Sarunā ar treneri Larisu Veinbergu, viņa atklāj savas pārdomas par meiteņu sniegumu aizvadītajā nedēļas nogalē un kopumā šajā sezonā:

“Tā kā LAT 2006 puse no meitenēm ir REIR komandas spēlētājas, savstarpējās spēlēs LAT pamatsastāvs mainās. Uzskatu, ka tam ir savi plusi, kā piemēram, abās aizvadītajās spēlēs, saspēles vadītāja pozīcijā spēlēja Katrīna Koņušeka, kas nekad iepriekš nav spēlējusi šajā pozīcijā, taču viņa sevi pierādīja un, manuprāt, nospēlēja lieliski. Nav viegli malējam spēlētājam pārslēgties uz saspēles vadītāja vietu. Viņai parādījās metieni no ārējās malas un veiksmīgas apspēles no abām pusēm, tādējādi veidojot sadarbību ar insaidiem.

Ziemas periodā, kā jau jebkurā komandā, vairāki spēlētāji slimo, tāpēc nākas mainīt sastāvu un spēlētāju pozīcijas. Uzskatu, ka pozīciju un uzdevumu maiņai ir liels pluss spēlētāju izaugsmē.

REIR komandā ir daudz vecumā jaunas meitenes, taču uzskatu, ka vairākas no viņām šosezon ļoti progresē savā sniegumā. Domāju, ka čempionāta otrajā pusē to ļoti labi varēs redzēt. Svarīgi, lai spēlētājas negūst traumas un tad jau REIR varēs cīnīties par godalgām un medaļām!”