Izlases Vīriešu izlase 28.04.2021 21:11

Pirmajā spēlē Latvijas handbola izlase piekāpjas titulētajai Norvēģijai

LAT-NOR-9223

Šovakar Valmieras Olimpiskajā centrā Latvijas nacionālā vīriešu handbola izlase aizvadīja pirmo no trim šīs nedēļas 2022. gada Eiropas handbola čempionāta kvalifikācijas spēlēm. Šoreiz Latvijas handbolisti tikās ar Norvēģijas handbola izlasi. Šajā cīņā pārāki bija Norvēģijas handbolisti, spēlē svinot uzvaru ar rezultātu 23:28.

Jau no paša spēles sākuma laukumā bija vērojama sīva cīņa. Lai gan sākotnēji Norvēģijas handbola izlase izvirzījās vadībā ar diviem vārtiem, jau drīz vien Latvijas izlasei izdevās atgūt zaudēto un spēles 10. minūtē pēc Egila Politera metiena jau izvirzīties vadībā (4:3).

Spēle laukumā pirmajā puslaikā turpinājās ļoti līdzīgi. Latvijas izlasei lielākoties izdevās saglabāt minimālu pārsvaru. Tomēr neilgi pirms pirmā puslaika beigām Norvēģijas handbolisti pagrieza spēli sev par labu un ieguva divu vārtu pārsvaru. Pašā puslaika izskaņā pēc ļoti labas Nila Aivja Miķelsona un Elvija Borodovska sadarbības Latvijas izlase noslēdza pirmo puslaiku ar tikai vienu vārtu deficītu (13:14).

Jāpiemin, ka visu pirmo puslaiku Latvijas handbola izlases vārtos lieliski darbojās Artūrs Kuģis, kurš neļāva norvēģiem realizēt daudzas ļoti labas vārtu gūšanas iespējas.

Atgriežoties laukumā pēc pārtraukuma, Latvijas izlasei neizdevās izveidot veiksmīgas uzbrukuma situācijas, līdz ar to Norvēģijas handbolisti jau spēles 40. minūtē bija iekrājuši četru vārtu pārsvaru (14:18). Tas lika Latvijas izlases galvenajam trenerim Sandrim Veršakovam pieprasīt minūtes pārtraukumu, lai pārrunātu ar spēlētājiem turpmāko spēles gaitu.

Neskatoties uz to, ka pēc minūtes pārtraukuma Latvijas izlasei izdevās vairāki precīzi metieni, kopumā tai tomēr neizdevās būtiski samazināt rezultāta starpību. Turpretī norvēģi drīz vien vēl vairāk palielināja rezultāta starpību, spēles 50. minūtē iekrājot jau sešu vārtu pārsvaru (18:24).

Līdz spēles beigām būtiskas izmaiņas laukumā vairs nebija redzamas. Līdz ar to spēle kopumā noslēdzās ar rezultātu 23:28.

Rezultatīvākais spēlētājs Latvijas izlases rindās bija Egils Politers, kurš bija precīzs sešas reizes. Viņam sekoja Dainis Krištopāns ar pieciem gūtiem vārtiem, bet rezultatīvāko trijnieku noslēdz Nils Kreicbergs ar trīs vārtiem. Starp norvēģiem rezultatīvākais bija Sanders Sagosens, kurš kopumā izdarīja 14 metienus, no kurām rezultatīvas bija deviņas reizes.

Jau rīt, 29. aprīlī, pulksten 19.15 Latvijas handbola izlase vēlreiz tiksies ar Norvēģijas handbolistiem, lai aizvadītu jau šīs nedēļas otro spēli 2022. gada Eiropas handbola čempionāta kvalifikācijas ciklā. Kā jau ierasts, Covid-19 ierobežojumu dēļ līdzjutēji nevarēs vērot spēli klātienē, tomēr visas spēles tiks translētas LTV7 ēterā.

Šobrīd Latvijas izlase saglabā pēdējo vietu 2022. gada Eiropas handbola čempionāta 6. grupā ar kopumā aizvadītām četrām spēlēm, no kurām izdevies uzvarēt tikai vienu reizi pret Itālijas valstsvienību.