Pasaules čempionātā šovakar noskaidros tās valstis, kas cīnīsies otrajā turnīra posmā

CRO USA 4.v1

Zviedrijā un Polijā notiekošā Pasaules čempionāta grupu fāzes posms tuvojas izskaņai, šovakar aizvadot vēl pēdējās spēles, lai noskaidrotu tās trīs valstis no katras grupas, kas cīnīsies turnīra otrajā posmā, lai tālāk cīnītos par vietu ceturtdaļfinālā.

Pasaules čempionāta spēļu posmu shēma (@ihf.official)

13. janvāris

Ar spilgtu panākumu iesākusi Ēģiptes valstsvienība, kas pārliecinoši izcīnīja uzvaru pret G grupas favorīti Horvātiju, ar rezultātu (31:22). Šī bija pirmā reize, kad Ēģiptei Pasaules čempionāta turnīrā izdevies pieveikt horvātus, pēdējo zaudējumu piedzīvojot 2017. gada Pasaules čempionāta astotdaļfinālā.

Vēl G grupā uzvaru ar rezultātu 28:27 izcīnīja ASV handbolisti, kuri, pateicoties Abubakāra Fofanā precīzajam metienam pēdējā minūtē, pieveica Marokas valstsvienību. Tieši Fofanā ar sešiem vārtu guvumiem bija amerikāņu rezultatīvākais spēlētājs.

Kvalifikācijas izšķirošajā cīņā grenlandiešus pieveikusī ASV Pasaules čempionāta finālturnīrā piedalās pirmo reizi kopš 2001. gada, šoreiz spējot izcīnīt savu vēsturiski pirmo panākumu.

Pēdējo divu pasaules čempionātu uzvarētāja Dānija sagrāva finālturnīra debitanti Beļģiju ar rezultātu 43:28.

2017. un 2019. gada pasaules vicečempione Norvēģija otrajā puslaikā veica sešu vārtu izrāvienu, apspēlējot Ziemeļmaķedoniju – 39:27.

E grupā Vācijai spriedzi radījusi 2015. gada pasaules vicečempione Katara, kas otrā puslaika vidusdaļā pietuvojās viena precīza metiena attālumā (25:26), tomēr spēles noslēgumā zaudēja ar rezultātu 27:31.

Pārliecinoša uzvara gūta Nīderlandei, kurai izdevās sagraut vienu no Dienvidamerikas spēcīgākajām izlasēm Argentīnu ar rezultātu 29:19.

14. janvāris

Sāpīgu zaudējumu pret Ungārijas valstsvienību piedzīvojusi Islande ar rezultātu 28:30, kas lielāko daļu spēles atradās priekšā, bet otrajā puslaikā bija vadībā pat ar +6 . Spēles izskaņā ungāri negaidīti veica piecu vārtu izrāvienu, ar ko bija pietiekami, lai gūtu uzvaru.

B grupā pa uzvarai izcīnījušas olimpiskā čempione Francija, spēlē pret Saūda Arābiju ar rezultātu 41:23, un finālturnīra wildcard ieguvēja Slovēnija, spēlē pret Poliju ar rezultātu 32:23.

Negaidīti sīvu pretestību Spānijai izrādīja A grupas pastarīte Čīle, kas ilgu laiku atradās dažu precīzu metienu attālumā, Čīles handbolistiem salūstot vien spēles izskaņā – 26:34.

Pirmo vietu C grupā izcīnījusi Eiropas čempione Zviedrija, kas pārliecinoši sakāva Kaboverdi – 34:27.

15. janvāris

Vācijai teju visu spēli piederēja dažu vārtu pārsvars pār Serbijas handbolistiem, kuri bieži bija tuvu tam, lai atspēlētos, tomēr nespēja panākt neizšķirtu rezultātu, spēli noslēdzot ar 34:33 Vācijas labā.

H grupā Dānija sagrāva Bahreinu ar rezultātu 36:21. Turklāt, šajā spēlē savus 300. vārtus pasaules čempionātā guva dāņu izlases spēlētājs Mikkels Hansens.

Vēsturiski pirmo panākumu pasaules čempionātā izcīnīja Beļģijas valstsvienība, kas spraigā spēles galotnē atspēlējās no 26:27, spēli noslēdzot ar rezultātu 31:29 un pieveicot Tunisiju.

Izredzes sasniegt otro posmu zaudēja Alžīrija, kas atzina 2015. gada pasaules vicečempiones un pašreizējās Āzijas čempiones Kataras pārākumu pie rezultāta 24:29.

Krietni pārliecinošākus panākumus guva F grupas līderes Norvēģija un Nīderlande, kuras sakāva attiecīgi Argentīnu un Ziemeļmaķedoniju, kā arī G grupas favorītes Ēģipte un Horvātija, kuras guva uzvaras pār Maroku un ASV.

Otrā turnīra posma sākums jau rīt – 18. janvārī. Seko līdzi rezultātiem un aktuālajai informācijai ihf.info mājaslapā.