LSPA Latvijas čempiones, ZRHK Tenax Dobele soli no titula

SSH_1122

Šodien tika aizvadītas sieviešu un SynotTip handbola virslīgas finālsērijas kārtējās spēlēs. Sieviešu virslīgā tā izrādījās sezonas pēdējā spēle, savukārt vīriešu konkurencē pašreizējie čempioni ZRHK Tenax Dobele ir soļa attālumā no sava astotā čempionu titula.

Otro finālsērijas spēli šodien ASK sporta zālē aizvadīja LSPA un SK Latgols handbolistes. Pirms šī spēles rezultāts sērijā 1:0 LSPA komandas labā un bija skaidrs – vai nu šodien tiek kronētas šīs sezonas čempiones, vai arī SK Latgols komandai izdosies rezultātu sērijā izlīdzināt. Šodien piepildījās pirmais scenārijs un par 2021./2022. gada sieviešu virslīgas čempionēm kļuva LSPA handbolistes, kuras otrajā finālsērijas spēlē izcīnīja uzvaru ar rezultātu 23:20. Uzvarētāju rindās astoņus vārtus guva Kristīne Dzenīte, bet piecus pievienoja Anna Pudovska. SK Latgols komandas sastāvā pieci vārtu guvumi gan Jutai Bidemanei, gan Madarai Cibuļskai.

LSPA – SK Latgols    23:20 (14:10)
LSPAS –
Dzenīte 8, Pudovska 5, Bērtiņa 4, Bīriņa 3, Daukste 2, Kiršteina 1
SK Latgols –
Bindemane 5, Cibuļska 5, Krole 4, Zaharāne 2, Sidorova 2, Strogonova 1, Dergačeva 1

Rihards Leja, LSPA komandas treneris
“Paldies, SK Latgols par šo noslēguma cīņu. Mums padevās veiksmīgāks sākums, bet ne bez pretinieču palīdzības. Meitenes bija malači, jo gandrīz visu spēli lieliski tika galā aizsardzībā un piespieda pretinieces meklēt grūtākos ceļus uzbrukuma veidošanai. Uzbrukumā nācās pamainīt spēles plānu, jo izkrita Sintija Veide, tas liedza mums spēlēt ar divām līnijas spēlētājām un piespieda vairāk ārējām spēlētājām, veidot kustību uzbrukumā, kas ne vienmēr izdevās. Meitenes bija psiholoģiski gatavas noslēgt šo cīņu par zeltu un to arī paveica. Esmu gandarīts!” Vaicāts kopumā par sajūtām pēc aizvadītās sezonas, Rihards atbild: “Kopumā sezona mums bija ļoti sarežģīta. Spēlētājas ļoti bieži rotēja, jo ģimenes apstākļi, darbs, traumas un ceļojumi mūs nostādīja tādā situācijā. Mēs to neuztvērām smagi, jo čempionāta izspēles kārtība paredzēja, svarīgākās spēles sakot ar play-off. Mēs zinājām, ka tas ir brīdis, kad jāmēģina būt maksimāli gatavām visām. Diemžēl divas smagas traumas – Ingai Diķei un Jutai Bulai pārvilka strīpu viņu iespējai spēlēt play-off, taču īstajā brīdī ‘pieslēdzās’ Egita Kiršteine, Jekaterina, Agrita Bērtiņa, kā arī Līga Bīrina aun Eviju Daukste. Aizvadot ceturtdaļfināla spēles, meitenes sajuta pārliecību, ka viss ir iespējams – un neatlaida šo doma līdz pēdējam brīdim. Milzīgu nastu iznesa Kintija, kura bija vienīgais vārtsargs. Viņa aizvadīja spēles ar sastieptu potīti, pat temperatūru un tāpat apliecināja savas spējas uz 100%. Uz nākamo sezonu gribētos, lai meitenes saglabā šo pozitīvu pieredzi un ar vēsāku prātu spēj pieņemt lēmumus laukumā. Šobrīd meitenes ir pelnījušas izbaudīt šo panākumu, un tas noteikti tiks pienācīgi nosvinēts!”

Māris Cibuļskis, SK Latgols komandas treneris
“Sezonas mērķis bija cīņa par zeltu – to arī izdarījām. Labas spēles mijās ar neveiksmēm, un galvenais neveiksmes cēlonis ir spēlētāju traumas un kā jau amatieru sportā – nepilnvērtīgi treniņi, jo divas trešdaļas meiteņu mācās, vai strādā diezgan tālu no Ludzas, tādēļ nepieciešamā saspēle iztrūka. Gandarījums, ka šajā sezonā piesaistījām jaunatnes spēlētājas, un nākošgad viņām būs lielāks spēles laiks, galvenais, lai ir gribēšana. Paldies meitenēm par cīņassparu, līdzjutējiem par atbalstu! Mums ir vēl, kur tiekties, gatavosimies nākamajai sezonai! Apsveicu LSPA, tās bija skaistas, un saspringtas spēles.”

SynotTip handbola virslīgā otro savstarpējo finālspēli aizvadīja ASK Zemessardze/LSPA un ZRHK Tenax Dobele komandas. Pirms šī spēles rezultāts sērijā bija 1:0 dobelnieku labā, pēc šodien spēles viņi ir panākuši 2:0, un ir uzvaras attālumā no komandas astotā čempiona titula.

ASK Zemessradze/LSPA – ZRHK Tenax Dobele     24:39 (8:20)
ASK Zemessradze/LSPA –
Jonuška 7, Petuhovs 7, Kelerts 2, Ozols 2, Zvejnieks 2, Liepiņš 1, Puriņš 1, Greikšs 1, Černousovs 1
ZRHK Tenax Dobele –
Kreicbergs 11, Pančenko 10, Kurzemnieks 4, Ērmanis 3, Miķelsons 3, Juzups 2, Arājs 2, Politers 1, Krastiņš 1, Ozoliņš 1

Nils Kreicbergs, ZRHK Tenax Dobele komandas spēlētājs
“”Kā es teicu pirms spēles ģērbtuvē, ka pēc maniem uzskatiem otrā spēle ir svarīgākā šajā sērijā, ja ne pat sezonā. Visi nocīnījās uz 120% un, tas bija redzams laukumā un rezultātā. Mums bija doti trenera uzdevumi un uzstādījumi, kurus arī izpildījām. Vai izdosies rīt noslēgt sezonu? To mēs redzēsim rīt, kā saka – bumba ir apaļa. Gribētu vēl pateikt paldies mūsu faniem, kuri šodien bija ar mums kopā!”

Foto: Sandra Škutāne