Federācija 04.10.2022 19:35

LHF sadarbībā ar Rīgas handbola akadēmiju uzsāk bērnudārzu projektu – “Dzimis, lai būtu handbolists”

DSC_0809

Viens no Latvijas Handbola federācijas mērķiem ir veicināt handbola kā sporta veida atpazīstamību, īpaši attīstot bērnu un jauniešu handbolu. Tāpēc esam ļoti priecīga, ka sadarbībā ar Eiropas handbola federāciju (EHF) un Rīgas handbola akadēmiju šodien uzsākam bērnudārzu bērnu iesaistes projektu “Dzimis, lai būtu handbolists”.

Projekta mērķi:
– Popularizēt handbolu, izkopt bērnu sporta pratību un ieradumus;
– Piesaistīt handbolam jaunus audzēkņus visos Latvijas reģionos;
– Palielināt meiteņu īpatsvaru Latvijas handbolā.

Vēlamies uzrunāt bērnus pēc iespējas jaunākā vecumā, jo tas palielina iespēju šos bērnus piesaistīt tieši handbolam. Kā zināms, jo agrākā vecumā bērns uzsāk sporta treniņus, jo lielākas iespējas, ka šis bērns iemīl attiecīgo sporta veidu un var kļūt par augsta līmeņa sportistu. Tomēr galvenais mūsu mērķis ir veidot bērnos patiku un pozitīvu attieksmi pret fiziskajām aktivitātēm, aktīvu dzīvesveidu un kustībām ikdienā, nekoncentrējoties uz panākumiem, bet padarot pašu aktivitāšu procesu par jautru un saistošu.

Mēs piedāvājam bērnudārza vecāko grupu bērniem (5 – 7 gadu vecumam) iespēju apmeklēt bezmaksas handbola iepazīšanas nodarbību. Nodarbības ilgums –  90 minūtes un tās laikā bērni var gan aktīvi un radoši līdzdarboties, gan sarunāties ar treneriem par sportu un aktīvu dzīvesveidu. Savukārt, ja bērnudārzā strādā audzinātājs – sporta nodarbību vadītājs, tad mēs apmācīsim šo audzinātāju un nodrošināsim ar inventāru, lai šāda nodarbība var notikt uz vietas bērnudārzā, iesaistot arī bērnus no jaunākām grupiņām.

Šodien notika pirmais šāds bezmaksas handbola iepazīšanās treniņš Playoff arēnā, kurā piedalījās RPII “Ligzdiņa” audzēkņi. Bērni kopā ar Rīgas Handbola akadēmijas trenerēm iepazinās ar handbolu, iesildījās, un paši devās izmēģināt dažādas sportiskas aktivitātes.

Paldies Annai Cjunskai un Lindai Bogdanovai par iesaisti un palīdzību projekta īstenošanā.

Pēc pirmā aizvadīta treniņa, projekta vadītāja Ivita Asare atzina, ka ir prieks par bērnu vēlmi kustēties un būt aktīviem, par zinātkāri un vēlmi iepazīt handbolu. Tomēr LHF prezidente Ivita Asare aicina bērnudārza vadītājus un pedagogus būt aktīvākiem un izmantot šo bezmaksas iespēju.

Vairāk informācijas un pieteikšanās – Ivita Asare, ivita.asare@handball.lv, 29230384