Vīriešu izlase 02.07.2022 19:57

Latvijas U20 izlases pirmais solis – pārliecinoša uzvara pār Bulgāriju

LAT_BUL_5

Pirmo uzvaru Eiropas čempionātā Bulgārijā izcīnīja Latvijas U20 vīriešu handbola izlase, kura ar rezultātu 32:26 pārspēja mājiniekus – Bulgārijas valstsvienību. Nākamā apakšgrupas spēle Latvijai pirmdien, plkst. 19:00 pret Somijas vienaudžiem.

Latvijas izlasei spēles sākumā laukumā devās Ralfs Geislers, Rauls Serafimovičs, Valdis Kalniņš, Jevgeņijs Rogonovs, Linards Usāns un Ričards Juzups, bet mūsu vārti tika uzticēti Mārtiņam Ozoliņam. Spēles rezultātu ar precīzu metienu atklāja Latvijas izlases kapteinis Rauls Serafimovičs. Bulgāri, šķiet, bija ievākuši informāciju, un aizsardzībā pievērsa lielāku uzmanību vairākiem mūsu uzbrukuma līderiem – Geisleram, Serafimovičam, arī Rogonovam. Latvieši gan neapjuka, veiksmīgi darbojās aizsardzībā un, izmantoja iespēju gūt vairākus ātrus un salīdzinoši vieglus vārtus. Pēc spēlētām 15 minūtēm – 11:4 Latvijas labā. Spēles turpinājumā divus vārtus pēc kārtas guva jaunākais Latvijas izlases spēlētājs (2007. gadā dzimušais) Valdis Kalniņš, panākot 14:6. Pirmajā puslaikā Latvijas izlase spēja nosargāt iegūto pārsvaru un atpūtā devās ar plus astoņi – 19:11. Pirmajās 30 minūtēs Latvijas izlases sastāvā sešus vārtus guva Serafimovičs, bet četrus Juzups.

Otrajā puslaikā latvieši turpināja būt labāki abās laukuma pusēs un tikai pašu pieļautās kļūdas, ļāva Bulgārijas izlasei pāris reizes it kā “sajust spēles garšu”. Pēc spēlētām 11 ar pus minūtēm, pirmo reizi šajā spēlē, Latvijas izlase panāca plus desmit – 26:16. Vairākkārt vārtos pārliecinoši spēlēja Ozoliņš un otrā puslaika pusē, Latvijai jau plus 12 – 30:18. Spēles turpinājumā, Latvijas izlases galvenajam trenerim Arnoldam Straumem, vairāk rotējot spēlētājus, spēles ritms mazliet pajuka, tomēr bulgāri nespēja glābt iepriekš sastrādāto un Latvijai pirmā uzvara – 32:26. Latvijas izlases sastāvā 10 vārtus guva Rauls Serafimovičs, kurš arī tika atzīts par šīs spēles labāko spēlētāju Latvijas izlases sastāvā, bet sešus vārtus pievienoja Linards Usāns.

Arnolds Straume, Latvijas U20 izlases galvenais treneris
“Spēli komanda iesāka tā, kā domāju, sapņo katrs treneris, jebkurā sporta veidā. Spēlētāji bija noskaņojušies, metām iekšā savus metienus, aizsardzība bija laba – viss strādāja. Pirmās desmit spēles minūtes arī izšķīra spēles gaitu – ieguvām lielu pārsvaru un spēli arī visu laiku kontrolējām. Esmu apmierināts ar spēli, bet redzu lietas, kur vēl nepieciešams pielikt. Rītā mums ir viens treniņš, kurā gatavosimies spēlei pret Somiju. Puišiem jāļauj arī mazliet atpūsties, jo pamatsastāvam šajā turnīra ir un būs liela slodze. Vēlreiz uzteikšu komandas gatavību spēlei, visi cīnījās. Ļoti laba spēle. Paldies visiem, kuri skatījās un juta mums līdzi. Gaidām nākamo spēli un turpiniet mūs atbalstīt.”

Latvija – Bulgārija             32:26 (19:11)
Latvija – Serafimovičs 10, Usāns 6, Juzups 4, Rogonovs 4, Geislers 3, Krūmiņš 2, Kalniņs 2, Bors 1
Bulgārija – Genov 7, Simeonov 6, Ivanov 5, Krastev 4, Marev 1, Valentinov 1, Mladenov 1,