Izlases Sieviešu izlase 05.06.2021 20:18

Latvijas sieviešu handbola izlasei zaudējums pret Grieķiju

DSCF3384 (1)

Latvijas sieviešu handbola izlase Grieķijas pilsētā Veria, aizvadīja 2022. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas 1. kārtas spēli pret Grieķiju. Spēles rezultāts 34:17 Grieķijas labā. Pirms spēles komandas galvenais treneris Māris Cibuļskis atzina ,ka ir izdevies noskatīties Grieķijas spēli pret Bosniju un Hercegovinu, to izanalizēt un dod meitenēm konkrētus uzdevumus. Treneris pauda cerību, ka meitenēm tos izdosies arī realizēt. Savukārt Latvijas izlases spēlētāja Madara Cibuļska pastāstīja, ka komandas mikroklimats ir labs un pozitīvs, meitenes jūtas labi, un ir gatavas šajā turnīra būt maksimāli koncentrējušās spēlei un, kā vienota komanda.

Sākumsastāvs:
Latvija – Cibuļska, Minova, Asare, Dzenīte, Šavčenko, Sergejeva
Vārtos: Kokina

Spēli sāka Latvijas izlase, spēles rezultātu atklāt neizdevās, to spēja Grieķijas valstsvienība ar Kepesiduo precīzu metienu. Pirmos vārtus Latvijas komandas labā guva Madara Cibuļska, pēc tam precīza bija arī Krista Minova, panākot 2:3. Turpinājumā komandas apmainījās gan ar kļūdām, gan neprecīziem metieniem, kā arī ar gūtiem vārtiem. Skaista Cibuļskas un Dzenītes sadarbība ļāva Latvijai samazināt rezultātu starpību (5:8). Pirmajā puslaikā Latvijas izlases spēlētājas pieļāva 10 kļūdas, kas ļāva grieķietēm aizskriet ātrajos uzbrukumos un gūt vieglus vārtus. Pēc spēlētām 15 minūtēm, rezultāta tablo vēstīja 5:11 Grieķijas labā. Līdz pirmā puslaika beigām spējām gūt trīs vārtus, 7m soda metienu realizēja Lana Nikolajeva, un no spēles precīzas bija Cibuļska un Asare. Puslaika rezultāts 8:17.

Otrā puslaika pirmos vārtus guva Žanete Kukurāne. Tomēr nopietnu pretestību Grieķijas izlasei Latvijas komandai tā arī neizdevās izrādīt. Kad otrajā puslaikā bija spēlētas desmit minūtes precīza otro reizi spēlē, no 7m soda līnijas, bija Nikolajeva (11:21). Turpinājumā ar precīziem metieniem izcēlās Cibuļska, divas reizes Minova, bet spēles pēdējos vārtus, skaistā saspēlē ar Kukurāni, guva Dzenīte. Spēles rezultāts 17:34 Grieķijas labā. Latvijas izlase 60 spēlētajās minūtēs pieļāva 18 kļūdas, izdarīja 47 metienus pa pretinieku komandas vārtiem, spējot realizēt 17, turpretim Grieķijas izlase izdarīja tikai par diviem metieniem vairāk – 49, bet bija krietni precīzākas.