Vīriešu izlase 16.01.2022 21:40

Latvijas izlasei turpmākās PČ kvalifikācijas spēles iet secen

4997

Šīs dienas pirmajā spēlē Itālijas izlase pieveica Luksemburgu ar rezultātu 29:28, tas nozīmēja, ka Itālijai pietiek ar izcīnītājiem četriem punktiem un viņi, kā pirmie nodrošina sev vietu PČ kvalifikācijas cikla nākamajā kārtā. Pārējo trīs komandu liktenis bija atkarīgs no Latvijas – Fēru salu spēles iznākuma. Jāatzīst, ka šajā scenārija Latvija atradās vissliktākajā situācijā, jo, lai tiktu nākamajā kārtā, mums bija jāuzvar ar +18, kas, būsim reāli, ir grūti un visai neiespējami pat basketbolā, kur nu vēl handbolā. Fēru salām derēja tikai uzvara, lai apsteigtu Luksemburgu, savukārt Luksemburga cerēja, ka Latvija uzvarēs, bet nepaveiks “+18 brīnumu”.

Šajā spēlē treneris Sandris Veršakovs veica nelielas izmaiņas sastāvā – Oskara Arāja un Anda Ērmaņa vietā spēlei tika pieteikti – Linards Usāns un Kristers Rihards Ozols.

Spēli ar precīzu metienu iesāka Fēru salas, savukārt pretējā laukuma pusē Latvijas spēlēs rezultāta atklāt neizdevās Dainim Krištopānam. Latvijas izlases pirmo vārtus guva Austris Tuminskis, panākot 1:2. Spēles turpinājumā veiksmīgāk spēlēja Fēru salu handbolisti, bet mūs ‘spēlē atstāja’ nopelnītie 7 metru soda metieni, kurus realizēja Austris Tuminskis – 5:6. Neizšķirtu Latvijas izlasei izdevās panākt ar trešo Tuminska precīzo 7 metru soda metienu (6:6). Nākamā iespēja izlīdzināt rezultāta starpību bija pie rezultāta 8:7, bet šoreiz Tuminski nebija precīzs, turpretim pretējā laukuma pusē vārtus guva mājinieki – 7:9.Turpinājumu Fēru salu handbolisti veica izrāvienu, kurš rezultāta starpību palielināja līdz -6 (9:15). Pirmais puslaiks tik aizvadīts Fēru salu zīmē un atpūta devāmies, esot iedzinējos – 10:17. Pirmajā puslaikā piecus vārtus guva Austris Tuminskis, bet pa diviem Dainis Krištopāns un Egils Politers.

Otro puslaiku sākām ar precīzu Krištopāna raidījumu vārtos (11:17). Garām aizmestie metieni neļāva Latvijas izlasei rezultātā pietuvoties tuvāk par 6-7 vārtiem, pēc otrajā puslaikā spēlētām 10 minūtēm – 13:20. Kļūdas, neprecīzi metieni un 8 minūtes līdz spēles beigām 16:24. Spēles noslēdzošās minūtes bija formalitāte, kurā bija jānoskaidro, ar kādu rezultātu beigsies šī spēle. Beigu signālam, atskanot, uz tablo – 19:26, kas nozīmēja, ka Itālijas un Fēru salu komandas nodrošina sev vietu turpmākajā cīņā par iekļūšanu 2023. gada Pasaules čempionāta finālturnīrā.

Latvija – Fēru salas   19:26 (10:17)
Latvija – Tuminksis 6, Krištopāns 5, Pančenko 2, Politers 2, Šuleiko 1, Miķelsons 1, Ozols 1, Grebeņņikovs 1
Fēru salas – Mikkelsen 5, Johansen 4, Poulsen 4, Jojic 3, Gunnarsson 2, Hoydal Hildarson 2, Mortensen 2, West av Teigum 1, Krogh 1, Mittun 1, Mikkjalsson