Veterāni 26.06.2022 20:19

Latvijas handbolistes izcīna 5. vietu “European Masters” čempionātā Spānijā

Dāmas.v1

Latvijas handbolistes, kuras sasniegušas tā saucamo veterānu vecumu (tomēr mums labpatīk domāt – iekrājušās labu pieredzi ne tikai handbola laukumā, bet arī dzīvē), Līgo svētkus pavadīja Spānijas pilsētā Granollers, kur piedalījās EHF (Eiropas Handbola federācijas) rīkotajā “European Masters” handbola čempionātā veterāniem.

Latvijas komanda startēja zem meistarkomandas “Vārpa” nosaukuma, 43+ vecuma grupā. Apakšgrupas trīs spēlēs komanda piekāpās “Slitu” komandai – 9:15, pārspēja “Lynge Uggeloese” – 18:9, kā arī atzina mājinieču “BM.Granollers” pārākumu – 8:10. Tas komandai deva 3. vietu apakšgrupā un garantēja spēli par 5. vietu, kurā izdevās pieveikt Itālijas komandu “Laino Masters” – 19:11.

“Vārpa” komandas sastāvā šajā turnīrā spēlēja – Evelīna Fenogenova, Velta Leitāne, Inga Šaulīte, Lana Nikolajeva, Inga Vimba, Tatjana Zamoreva, Sandra Keiša, Rita Lielā, Anita Puncule, Gita Brodzinsla, Ivita Asare

Komandas treneres – Natālija Kudrjavceva, Elena Fjodorova

Viena no komandas spēlētājām un Latvijas Handbola federācijas prezidente Ivita Asare pēc spēlēm pauda prieku par to, ka arī Latvijas komandai izdevies startēt šajā čempionātā, kā arī izteica cerību, ka izdosies aizvien vairāk ‘aktivizēt’ arī veterānu handbolu:
“Man ir liels prieks, ka pēc vairāku gadu pārtraukuma, Latvijas sieviešu komanda atkal piedalījās Eiropas čempionātā veterāniem. Tā ir lieliska iespēja handbola spēles entuziastiem izbaudīt sportiskās emocijas laukumā un atkalredzēšanās prieku ar sen neredzētiem draugiem un spēļu partneriem. Runājot par turnīru, mums mazliet nepaveicās spēlē pret vietējo komandu, līdz ar to netikām pusfinālā, bet godam nocīnījāmies un pārliecinoši apspēlējām itāļu komandu spēlē par 5.vietu. Savā un treneres Natālijas vārdā gribu pateikt sirsnīgu paldies visām meitenēm par degsmi, cīņassparu un atsaucību. Ceru, ka turpmāk Latvijas komandas piedalīsies veterānu čempionātos un izcīnīs arī medaļas. Federācijā noteikti domāsim par to, kā aktivizēt veterānu handbolu Latvijā, lai mums ir vēl vairāk iespēju baudīt handbolu un dalīties pārdomās par handbola turpmākās attīstības ceļiem.”