Latvijas čempionāta pirmo posmu līderos noslēdz SK Latgols sieviešu virslīgas un vīriešu 1. līgas komandas

326936898_1281331966057485_7503867987543725452_n

Šodienas pēcpusdienā Latvijas čempionātā kopumā aizvadītas divas spēles – viena virslīgas sievietēm un viena 1. līgas vīriešiem. Virslīgas spēlē otro reizi divās dienās zaudējumu piedzīvoja LAT 2006, kas šodien piekāpās sezonas līderei SK Latgols (31:35). Savukārt 1. līgā līderkomanda SK Latgols juniori pārliecinoši pieveica ONSC/HK Ogre (42:30), kas pašlaik turnīra tabula ierindojušies kā trešie.

Sīvu cīņi sezonas līderēm SK Latgols sagādāja LAT 2006 izlases meitenes. Spēles ievadā LAT 2006 ir vadībā ar +1, taču SK Latgols handbolistes rezultātu izlīdzina un līdz pirmā puslaika beigu daļai panāk +7 parākumu (14:7). LAT 2006 tomēr izdodas samazināt rezultāta deficītu un pātraukumā dodties ar 11:15.

Otrā puslaika laikā LAT 2006 maksimāli pietuvina rezultātu (23:24), taču SK Latgols handbolistes veic trīs precīzus metienus pēc kārtas un palielina rezultāta starpību līdz +4 (27:23), spēli noslēdzot ar rezultātu 35:31.

SK Latgols – LAT 2006 35:31 (15:11)

SK Latgols – Madara Cibuļska 10/14, Laura Rutkovska 8/9, Marija Dergačeva 5/5, Juta Bindemane 3/5, Linda Krole 3/7

LAT 2006 – Elīza Bilkšte 11/14, Katrīna Koņušeka 7/13, Milana Naudiņa 6/11, Amanda Dūma 3/8

1. līgā sīvu pretestību sezonas līderei izrādīja HK Ogres handbolisti, kas teju visu pirmo puslaiku atradās priekšā. 27. minūtē SK Latgols juniori komandai izdevās izvirzīties vadībā, pēc tam, kad Aivis Bondars izlīdzināja rezultātu ar 17:17 un Elgars Kušners guva 18. vārtus. Līdz pirmā puslaika beigām abām komandām izdodas būt rezultatīvām vēl vienu reizi un pātraukumā doties ar 18:19 SK Latgols juniori labā.

Otrā puslaika ievadā ogrēnieši vēl dažas reizes spēj izlīdzināt rezultātu, pēdējo reizi ar 21:21, pēcāk SK Latgols handbolistiem pārliecinoši pārņemot spēles vadību savās rokās un spēli noslēdzot ar 42:30.

ONSC/ HK Ogre – SK Latgols juniori 30:42 (18:19)

ONSC/ HK Ogre – Gustavs Batņa 6/6, Rihards Bisters 5/10, Jēkabs Tirāns 4/7, Artūrs Novickis 4/8

SK Latgols juniori – Elgars Kušners 10/14, Roberts Rozenbergs 6/6, Adrians Vaškevičs 6/7, Einārs Borisovs 5/9

SK Latgols juniori kopvērtējumā ar 20 punktiem Latvijas čempionāta pirmo posmu noslēguši līderos, kas nozīmē, ka viņi ir soli tuvāk “līgu duelim”.

Kā zināms, Latvijas čempionāta otrajā posmā komandas tiek sadalītas divās grupās pēc pirmā posmā iegūtajām vietām – pirmajā grupā 1. līdz 3. vietas, bet otrā 4. līdz 6. vietas komandas.

1. līgas komandām ir aptuveni skaidrs otrā posma grupu sadalījums, taču HK S&A un ONSC/HK Ogre, kā arī Ulbrokas SK un RPI-S komandām nākamnedēļ gaidāmas savstarpējās spēles, kuru rezultāts var mainīt komandu vietu kopvērtējumā.

Savukārt sieviešu virslīgā pārliecinoši līderos pirmo posmu noslēgusi SK Latgols komanda ar iekrātiem 20 punktiem. Pārējo komandu liktenis pašlaik tomēr nav zināms, jo šobrīd trīs komandām, kurām priekšā katrai vēl vismaz viena spēle, ir vienāds punktu skaits – 14 punkti (skatīt sieviešu virslīgas turnīra tabulu).