Federācija Sieviešu izlase 06.11.2022 16:39

Latvijai divi bezierunu zaudējumi un kvalifikācija noslēgusies

20221106_LAT_SVK-36

Šodien Latvijas sieviešu handbola izlase aizvadīja otro 2023. gada pasaules čempionāta kvalifikācijas spēli pret Slovākijas valstsvienību. Arī šajā spēlē līdzīgs scenārijs ar Slovākijas izlases pārliecinošu uzvaru spēles noslēgumā – 17:43

Spēli ar vārtu guvumu iesāka Latvijas izlase, kad precīza bija Elīza Bilkšte, tomēr slovākietes jau nākamajā uzbrukumā rezultāta starpību spēja izlīdzināt -1:1. Lai gan Slovākijas izlase spēlēja fiziski un visai agresīvi, Latvijas izlase spēja turēt līdzi un pēc spēlētām deviņām minūtēm – 4:6. Spēles turpinājumā slovākietēm izdevās rezultāta starpību palielināt un atrasties drošā vadībā jau pirmā puslaika vidū. Pēc spēlētām 15 minūtēm – 6:11. Otrā puslaika turpinājumā Latvijas izlase nespēja rast ieročus Slovākijas izlase apturēšanai un puslaikā jau mīnus 15 – 11:26. Pirmajā puslaikā pa trim vārtiem guva Elīza Bilkšte un Laura Millere.

Spēles otrajā puslaikā Slovākijas izlasei savu pārsvaru izdevās palielināt, pirmajā desmit minūtēs panākot 14:32. Pirmo reizi 20 vārtu starpību pretinieces panāca spēles 43. minūtē. Otrajā puslaikā Latvijas izlases vārtus sargāja jēkabpilniece Krista Zelčāne, kura Latvijas izlasi vairākkārt glāba no vārtu zaudējumiem. Piecas minūtes līdz spēles beigām Slovākijas izlase panāca līdz šim lielāko pārsvaru – 17:41. Spēles beigu rezultāts 17:43.

Natālija Kudrjavceva, Latvijas izlases galvenā trenera

“Šajā spēlē gluži tāpat kā pirmajā pieļāvām ļoti daudz tehnisku kļūdu, to mums neizdevās izlabot un tas atspoguļojās rezultātā. Tas ir likumsakarīgi, jo tas ir jādara treniņos, un mums to bija par maz.”

Laura Millere, Latvijas izlases spēlētāja

“Daudz darba, ir jātrenējas, bet mēs esam pašā sākumā. Daļēji esam apmierinātas ar sniegumu un mums ir jāturpina attīstīties. Pretinieces bija daudz izveicīgākas un, protams, rezultātu ietekmēja arī mūsu kļūdas. Mūsu lielāka problēma ir piespēļu kvalitāte un precizitāte, jo tās ir visa pamatā, lai uzbrukumā kaut kas veidotos. Mūsu komandā ir ļoti daudz jaunas meitenes un cerams, ka viņas ieguva jaunu motivāciju attīstīties un vēlmi cīnīties par lielākiem sasniegumiem.”

Latvija – Slovākija 17:43 (11:26)
Latvija –
Millere 4, Binduka 4, Bilkšte 3, Cibuļska 2, Prūse 2, Pudovska 1, Reinfelde 1