Sacensības 17.04.2021 20:50

“Latgols” un “Jūrmalas Sports” izcīna uzvaru; pirmais panākums sievietēm – “LAT 2004”

IMG_9239

Šodien norisinājās divas spēles SynotTip handbola virslīgā, kā arī tika aizvadīts viens mačs Sieviešu handbola virslīgā. Dienas pirmajā spēlē handbola klubs “Vaiņode” savā laukumā uzņēma Ludzas “Latgols” handbolistus. Uzvaru šajā mačā svinēja viesi ar rezultātu 36:31. Savukārt “ASK/LSPA” viesojās Jūrmalā un piedzīvoja zaudējumu ar rezultātu 22:23. Vēl šodien sezonas pirmo uzvaru Sieviešu handbola virslīgā ar rezultātu 33:31 ieguva komanda “LAT 2004”, kas Jēkabpilī cīnījās pret “REIR Dobele”.

Vaiņodes handbolistiem šodien neveiksmīgs bija tieši spēles sākums. Jau pēc aizvadītām astoņām minūtēm viņi nonāca iedzinējos ar četru vārtu starpību (1:5) un līdz pat puslaika beigām vairs nespēja atgūt zaudēto. Līdz ar to pārtraukumā komandas devās ar “Latgols” pārsvaru (19:15). Arī otrajā puslaikā situācija laukumā nemainījās, un līdz pat spēles beigām “Latgols” handbolisti turēja drošu distanci, lai noslēgumā svinētu uzvaru spēlē ar rezultātu 36:31.

Rezultatīvākais spēlētājs “Latgols” rindās bija Edvīns Matvejenko, kurš no izdarītiem 16 metieniem 12 reizes bija precīzs. Vaiņodes sastāvā ar 10 vārtiem izcēlās Oskars Pāvils.

Pārsteigumu Sieviešu handbola virslīgā šodien sagādāja Latvijas U17 sieviešu izlases komanda “LAT 2004”, kas apspēlēja “REIR Dobele” ar rezultātu 33:31 un tādējādi izcīnīja pirmo uzvaru šajā sezonā. Lai gan pirmais puslaiks noslēdzās ar minimālu “REIR Dobele” pārsvaru (16:15), tomēr otrā puslaika sākumā “LAT 2004” spēlētājas dobelnieču vārtos raidīja 10 bumbas, kamēr savos saņēma tikai četrus precīzus metienus. Tas arī viņām ļāva pārņemt iniciatīvu spēlē un līdz pat beigām saglabāt iegūto pārsvaru.

Starp uzvarētājām rezultatīvākās spēlētājas bija Enija Anča, Sandra Brikmane un Linda Kaņepe, kuras visas guva pa sešiem vārtiem. Savukārt starp dobelniecēm Laura Ņeverovska guva 10 vārtus, bet Letīcija Veinberga izdarīja astoņus precīzus metienus.

Dienas noslēdzošā spēle norisinājās Jūrmalā, kur mājinieku handbola klubs “Jūrmalas Sports” savā laukumā uzņēma komandu “ASK/LSPA”. Šī spēle šodien bija spraigākā, jo līdz pat spēles pēdējām minūtēm nebija skaidrs, kurš būs uzvarētājs.

Pirmais puslaiks veiksmīgāks bija mājiniekiem – viņi devās pārtraukumā ar rezultātu 12:9. Tomēr jau spēles 36. minūtē viesiem atkal izdevās izlīdzināt rezultātu (13:13) un sākt sīvu cīņu līdz spēles beigām, pat desmit minūtes pirms noslēguma izvirzoties vadībā ar diviem vārtiem. Tomēr pašā spēles izskaņā mājiniekiem izdevās nospēlēt veiksmīgāk un atgūt zaudēto, izlīdzinot rezultātu vien minūti un divdesmit sekundes pirms beigu signāla, raidot bumbu tukšos vārtos.

Tālāk jau neveiksmīgs uzbrukums sekoja no “ASK/LSPA” puses, un bumbas kontroli pārņēma mājinieki, kas ļāva “Jūrmalas Sports” galvenajam trenerim Arnim Butanam pieprasīt minūtes pārtraukumu, lai saskaņotu vēl pēdējo spēles uzbrukumu. Šī saruna deva rezultātu. “ASK/LSPA” vien pāris sekundes pirms spēles beigām pārkāpa noteikumus, līdz ar to jūrmalniekiem bija iespēja izdarīt septiņu metru soda metienu, kuru izpildīja Ritvars Balceris un bija rezultatīvs. Līdz ar to mājinieki pēdējās sekundēs izcīnīja uzvaru ar rezultātu 23:22.

Rezultatīvākais spēlētājs jūrmalnieku vidū bija tieši pēdējo vārtu guvējs Ritvars Balceris, kurš guva piecus vārtus. “ASK/LSPA” rindās rezultatīvākais bija Ingus Kristiāns Jonuška, kurš veica astoņus precīzus metienus.

Jau rītdien SynotTip handbola virslīgā atkal tiks aizvadītas divas regulārā čempionāta noslēdzošās spēles, kad Vaiņode vēlreiz tiksies savā laukumā, šoreiz uzņemot “Jūrmalas Sports”, bet “ASK/LSPA” mērosies spēkiem ar handbola klubu “Ogre”. Abas spēles sāksies pulksten 15.00 un būs vērojamas SynotTip handbola virslīgas Youtube kanālā, kā arī handball.lv.

Vēl rītdien, pulksten 12.00, Sieviešu handbola virslīgā tiksies “Salaspils SS”, kas dosies uz Jēkabpili, lai stātos pretī “LAT 2004”.