Izlases Vīriešu izlase 28.12.2020 20:45

Krištopāns un PSG piedzīvo zaudējumu; jau rīt cīnīsies Čempionu līgas mazajā finālā

Šovakar, 28. decembrī, Eiropas Handbola federācijas 2019./ 2020. gada sezonas “Final 4” turnīrā pirmo pusfināla spēli aizvadīja Latvijas handbola izlases spēlētāja Daiņa Krištopāna pārstāvētā komanda Parīzes “Saint-Germain” (PSG) un FC “Barselona”. Uzvaras laurus plūca Barselonas handbolisti ar rezultātu 37:32, tādējādi iekļūstot turnīra finālā. Savukārt PSG cīnīsies par trešo vietu jau rīt, plkst. 19.00, un arī šī spēle būs vērojama “EHF TV” interneta televīzijā.

Jāatzīmē, ka šajā spēlē nevarēja piedalīties divi nozīmīgi PSG komandas spēlētāji – saspēles vadītājs Luks Steins (Luc Steins) un līnijas spēlētājs Hnodriks Tofts Hansens (Hendrik Toft Hansen), kuri pirms spēles veiktajos Covid-19 vīrusa testos bija saņēmuši pozitīvu analīžu rezultātu. Tādējādi viņiem šī spēle bija jāizlaiž, saīsinot komandas sastāvu no 16 uz 14 spēlētājiem.

Pirmo puslaiku veiksmīgāk iesāka PSG, parīziešiem spēles 10. minūtē izvirzoties vadībā ar trīs vārtu pārsvaru (8:5). Tomēr puslaika turpinājumā Barselonas komandas vārtos lieliski darbojās vārtsargs Kevins Mollers (Kevin Møller). Kopumā pirmajā puslaikā viņam izdevās atvairīt pusi no uz viņa vārtiem izdarītajiem metieniem, tādējādi Barselonas komanda spēja pēc kārtas gūt piecus vārtus, paši neielaižot nevienu metienu.

Šī statistika arī atspoguļojās uz rezultāta tablo – jau spēles 25. minūtē barseloniešiem izdevās izvirzīties vadībā ar pieciem vārtiem (17:12). Lai gan līdz puslaika beigām PSG nedaudz izdevās uzlabot rezultātu, tomēr pilnībā atgūt iekavēto neizdevās, tādējādi pirmais puslaiks noslēdzās ar rezultātu 18:14 Barselonas spēlētāju labā.

Otrā puslaika sākumā šķita, ka PSG ir izdevies sakārtot savu spēli, tomēr arī barselonieši rokas nenokāra un turpināja spēlēt lielisku handbolu. Lai gan brīžiem barseloniešu pārākums samazinājās, kopumā viņi spēja noturēt pirmajā puslaikā iekrāto pārsvaru un vienu brīdi – spēles 38. minūtē – pat spēja palielināt rezultāta starpību līdz sešiem vārtiem (23:17).

Lai gan PSG turpināja cīnīties līdz pat spēles beigām, tomēr šķietami bija brīdis, kad nu bija skaidrs – PSG būs gandrīz vai neiespējami atgūties. Tā tas arī notika, spēli noslēdzot ar rezultātu 37:32 barseloniešu labā.

Dainis Krištopāns šajā mačā no kopumā izdarītiem sešiem metieniem guva četrus vārtus, izdarīja divas rezultatīvas piespēles, vienu reizi bloķēja pretinieka metienu, kā arī nopelnīja dzelteno kartīti.

Jau rīt PSG turpinās “Final 4” ar cīņu par trešo vietu šajā turnīrā un 2019./ 2020. gada sezonas Čempionu līgā. Latvijā šo spēli varēs vērot rīt, 29. decembrī, pulksten 19.00 “EHF TV” interneta televīzijā. PSG pretinieki tiks noskaidroti šodienas mačā starp THW "Kiel" un "Telekom Veszprem". Pretinieki būs šī mača zaudējošā komanda.