Federācija 27.01.2023 14:41

Izveidota LHF Treneru komisija, kurā aicina pieteikties vēl divus pretendentus

LHF Treneru komisija (1)

Latvijas Handbola federācija vēlas informēt, ka ir sperti pirmie soļi treneru ikdienas un darba uzlabošanai un ir izveidota LHF Treneru komisija, kuras mērķis ir sekmēt komunikāciju un sadarbību starp Latvijas handbola treneriem Latvijā un ārzemēs un federāciju.

Jaunizveidotās Treneru komisijas mērķis ir arī veicināt Latvijas treneru pašizglītošanos un izaugsmi, piedāvājot izglītojošus seminārus un pieeju jaunākajām handbola apmācības metodikām, kā arī sekmēt handbola attīstību, izvērtējot izlašu startus un izstrādāt priekšlikumus normatīviem sporta skolām un sacensību organizēšanas nolikumiem.

Šobrīd treneru komisijā darbu uzsākuši pieci treneri: treneru komisijas vadītāja Linda Bogdanova, Natālija Kudrjavceva, Sandris Veršakovs, Rihards Leja, Arnolds Straume.

Šādā sastāvā tika aizvadīta pirmā tikšanās ar LHF vadību, pārrunātas aktualitātes un tika izstrādāts nolikuma projekts. Taču uz treneru komisijas locekļu vietām ir vēl divas brīvas vietas, tāpēc aicinām interesentus pieteikties, sūtot savu motivācijas vēstuli (atsaucoties uz nolikuma 3.1. punktu Par Treneru komisijas pamatuzdevumiem) uz liga@handball.lv līdz 15.02.2023

Ar Treneru komisijas nolikumu iespējamas iepazīties šeit: 

Treneru komisijas vadītāja Linda Bogdanova: “Esmu priecīga un reizē patīkami pārsteigta, ka esmu uzrunāta pievienoties LHF Treneru komisijai. Arī citi uzrunātie treneri bija gatavi iesaistīties un pirmajā tikšanās reizē jau nāca ar saviem ieteikumiem un idejām, ko un kā mēs varētu uzlabot. Es arī ļoti ceru, ka divas vakantās vietas piepildīsies ar treneriem, kas ir gatavi nākt darboties komandā, dalīties idejās un kā kompetenti treneri – diskutēt par nepieciešamajām izmaiņām sfērās, kas saistītas ar jaunatni, čempionātu organizēšanu, kā arī par tālākizglītību un izlašu startiem.

Komisijas mērķis ir sakārtot gan sporta skolu kontrolnormatīvu jautājumus, gan arī ne tikai koncentrēties uz jaunatnes izlašu fizisko sagatavotību, bet arī uzsākt tehnisko elementu testēšanu un monitorēt spēlētāju izaugsmi. Iesaistīsimies jaunatnes čempionāta nolikuma izstrādē, diskutējot par vecuma grupām, par izspēles sistēmām, kā arī par jaunākās vecuma grupas noteikumu modeli, koncentrējoties tieši vairāk uz aizsardzību. Uzraudzīsim jaunatnes un pieaugušo izlašu startu analīzi no treneriem. Paudīsim savus priekšlikumus par treneru semināru organizēšanu un lektoru piesaisti.

Protams, apskatot nolikumu darba uzdevumu liekas daudz un tas nav realizējams vien pāris mēnešos. Tas būs ilgstošs darbs uz ko mēs arī koncentrēsimiem. Esam motivēti virzīt handbolu izaugsmē!”

Rihards Leja: “Apzinoties šī brīža apstākļus Latvijas un ārzemju treneru starpā, ļoti ceru uz treneru savstarpējās komunikācijas attīstību un sadarbību kopīgu mērķu vadītiem.”