Salaspils SS bez zaudējumiem, jēkabpilnieces uzveic līderes, dobelniekiem BHL sezona beigusies

dob.v1 (1)

Šajā nedēļas nogalē aizvadītas jau trīs spēles SynotTip handbola virslīgā, tikpat arī sieviešu virslīgā. Savukārt Baltijas handbola līgas sezonu šodien noslēdza ZRHK Tenax Dobele komanda, kura nepārvarēja ceturtdaļfināla slieksni – VHC Šviesa Vilnius izskatā. Lai gan šodienas spēlē tika izcīnīta uzvara, divu spēļu summā pārāki bija lietuvieši.

SYNOTTIP HANDBOLA VIRSLĪGA

LAT 2006 – ONSC/HK Ogre                       40:36 (21:22)

LAT 2006 komandai šī bija pirmā uzvara SynotTip handbola virslīgas otrā posma B grupā, līdz šim komanda bija piedzīvojusi trīs zaudējumus un divas reizes spēlējuši neizšķirti. Šobrīd komanda ieņem 4. vietu un komandai regulārajā sezonā atlikušas vēl četras spēles. Savukārt ONSC/HK Ogre komanda ieņem pēdējo 6. vietu ar bilanci četri zaudējumi, viens neizšķirts un viena uzvara, arī ogrēniešiem atlikušas četras spēles.

LAT 2006 –
Kalniņš 12, Šnepsts 11, Vilsons 7, Misulis 4, Drēviņš 3, Jonass 2, Gavars 1
ONSC/HK Ogre –
Bisters 13, Novickis 8, Tirans 5, Plinte 2, Morozovs 2, Mancurovs 2, Lauva 2, Batņa 1, Bilders 1

RPI-S – HK Vaiņode            33:38 (15:21)

HK Vaiņode komanda, izcīnot sesto uzvaru astoņās spēlēs, atgriežas vicelīderu pozīcijā SynotTip handbola virslīgas otrā posma A grupā, apsteidzot savus sīvākos konkurentus MSĢ handbolistus, kuri ieņem trešo vietu ar piecām uzvarām tikpat spēlēs. RPI – S komandai otrais posms ne visai veiksmīgs, astoņās spēles septiņi zaudējumi un viens neizšķirts, kas komandu ierindo pēdējā – 6. vietā A grupā. ASK Zemessardze/LSPA, MSĢ un HK Vaiņode komandas šobrīd ieņem pirmās trīs vietas kopvērtējumā un visām komandām atlikušas divas spēles regulārajā sezonā.

RPI-S –
Vilsons 13, Akimovs 6, Savickis 6, Blome 5, Garralda 3
HK Vaiņode –
Strazds 12, Orlovs 9, Strēlis J., 6, Pāvils 5, Žilinskis 2, Laugalis 2, Mickus 1, Strēlis A., 1

S&A – Salaspils          26:32 (14:12)

Salaspils komandas spēlētājs Rainers Gailums pēc spēles komentārā mazliet pasmejas par savu komandu, sakot: “No kārtējās zaudētās spēles ‘izkapājām’ uzvaru. Atkal džeki parādīja raksturu un nepadevās. Mēs, laikam, nemākam uzvarēt bez spriedzes.” Handbolists atzīst, ka komandai par labu nācis trenera puslaika uzmundrinājums: “Pirmajā puslaikā kļudījāmies aizsardzībā un uzbrukumā , nevarējām iemest savus metienus, pēc pirmā puslaika pārtraukumā treneris uzmundrināja un mēs saņēmāmies un uzlabojām mūsu komandas sniegumu.”

S&A –
Kurmēns 6, Glods 5, Gremzde 5, Vadzītis 4, Beļūns 3, Aņisimovs 2, Ozoliņš 1
Salaspils –
Luksis 6, Brics 5, Gailums 4, Strautnieks K., 4, Strautnieks M., 3, Liepa 3, Vidzis 3, Karašovs 1, Ozols 1, Remess 1

SIEVIEŠU HANDBOLA VIRSLĪGA

Stopiņu PHK – Jēkabpils SS           35:42 (17:20)
Stopiņu PHK –
Lielā 11, Nikolajeva 9, Ekkerte 7, Kazāka 2, Talagajeva 2, Melle 2, Asare 1, Šteinberga 1
Jēkabpils SS –
Brikmane 10, Jukša 8, Prūse 7, Kaņepe 7, Krodziniece 5, Lapsa 1, Burda 1, Dūma 1, Konovalova 1

SK Latgols – LSPA               19:23 (9:9)

LSPA komandai pēdējo divu nedēļu laikā izdevies četrās spēlē izcīnīt trīs uzvaras un vinenu reizi spēlēt neizšķitu, kas viņām ir devis iespēju turnīra tabulā nostirpināties 5. vietā. Savukārt SK Latgols komanda piedzīvoja ceturto zaudējumu šajā sezonā, šobrīd ar 17 punktiem ieņemot 3. vietu. Jāpiezīmē, ka pirmās četras komandas šķir vien punkts. Līderēm REIR/Dobele SS un Salaspils SS komandām ir 18 punkti, bet SK Latgols un Jēkabpils SS pa 17 puntktiem.

SK Latgols –
Krole 5, Sidorova 3, Cibuļska M., 3, Zaharāne 2, Cibuļska P., 2, Rutkovska 2, Klementjeva 2, Kaupuža 1
LSPA –
Dzenīte 9, Pudovska 4, Veide 4, Dīķe 3, Bērtiņa 2, Zagorska 1

Jēkabpils SS – REIR/Dobele SS      30:29 (17:18)

Jēkabpils komandai šī bija regulārās sezona pēdējā spēlē, kurā izdevās izcīnīt uzvaru, tas gan neietekmēja viņu vietu sacensību tabulas kopvērtējumā.  Sacensību nolikums paredz, ka pirmās divas vietas automātiksi iekļūst pusfinālā, šo cīņu turpina REIR/Dobele SS, kurām atlikušas divas spēles, bet visaizraujošākā būs spēle starp Salaspils SS un SK Latgols handbolistēm, kurām šī būs pēdējā un izšķiroša regulārās sezonas spēle.

Krodziniece 9, Kaņepe 6, Jukša 4, Lapsa 3, Burda 2, Robežniece 2, Kaulakne 2, Prūse 1, Brikmane 1
RIER/Dobele SS –
Ņeverovska 9, Buivide 6, Veinberga 5, Zarovska 4, Bilkšte 2, Blažēvica 1, Virubka 1, Piterniece 1

BALTIJAS HANDBOLA LĪGA

VHC Šviesa – ZRHK Tenax Dobele           35:37 (16:14)

Lai gan ZRHK Tenax Dobele komandai šodien izdevās izcīnīt uzvaru ar rezultātu 37:35, tomēr ar to bija par maz, lai pretiniekus pārspētu divu spēļu summā.Pirmajā spēlē dobelniekipiekāpās ar rezultātu 27:32, kas šodien uzdevumu padarīja grūtu, bet ne neiespējamu. Šodien komandai izdevās revanšēties, bet kopsummā zaudējot lietuviešiem ar mīnus trīs, līdz ar to Baltijas līgas sezona dobelniekiem ir beigusies. Pēc spēles ZRHK Tenax Dobele galvenais treneris Sandris Veršakovs atzina, ka šajā divu spēļu sērijā uzvarēja labākā komanda. Protams, dobelnieki vēlējās iekļūt fināla četriniekā, tomēr komandai tomēr kaut kas ir pietrūcis, lai gan spēles bija līdzīgas, pirmais puslaiks komandai ir izdevies pagalam neveiksmīga, tas arī izšķīra spēles. Noslēgumā treneris vēl veiksmi Viļņas komandai finālos.